Dolinkovú za jej očkovacie chúťky a Druckera za jeho koketovanie s politicky orientovanými mimovládkami, aby na našich školách tlačili svoju agendu.

Podpredseda NR SR a šéf koaličnej SNS Andrej Danko v rozhovore pre Hospodárske noviny komentoval aktuálne spoločensko-politické dianie. Zároveň priznal, že súčasná koalícia nemusí dlho vydržať.
Predseda SNS a podpredseda parlamentu Andrej Danko bol hosťom relácie Doslova portálu hnonline.sk. Vysvetľoval nielen svoj postoj k Rudolfovi Huliakovi, ale prezradil aj názory na ďalších koaličných partnerov a hlasovanie premiéra Roberta Fica na zasadnutí Európskej rady v Bruseli.
Danko vyhlásil, že prezidentka Zuzana Čaputová ľudsky aj politicky ublížila Huliakovi, keď ho odmietla vymenovať za ministra životného prostredia.
Dodal, že Huliak raz bude minister. Ako presne to presadí, nekonkretizoval. „Keď raz niečo poviem, tak si za tým stojím. Pán Huliak, verím, že raz bude minister. Pani prezidentka Čaputová prekročila svoje kompetencie. Nemala na to žiaden dôvod. Prezidentka mu ublížila,“ povedal Danko v relácii.
Prezradil tiež, že bude viesť kandidátku SNS do volieb do európskeho parlamentu. Či ostane v Bruseli po zvolení, ešte nevie.
„Budem sa rozhodovať podľa politickej situácie. Ak pani Dolinková bude rozprávať o povinnom očkovaní a Drucker, že mimovládky na školách nie sú problém, tak neviem, do kedy takáto vláda vydrží,“ vyhlásil.
Pustil sa aj do Roberta Fica. Nepáči sa mu, ako premiér hlasoval na summite EÚ. Jednohlasne prijali záver, že Únia bude Ukrajinu podporovať aj vojensky dovtedy, kým je to nevyhnutné.
„To, že to Robert Fico podporil, s tým nesúhlasím a budem mu to určite tlmočiť, pretože treba vždy v politike jedno rozprávať a tak aj konať. To, že sami vidíte v texte vojenskú podporu, pričom jasne komunikuje, že vojenskú podporu odmietame, to bolo pre mňa prekvapivé. Ešte som nemal možnosť sa ho na to spýtať, prečo taký postoj zaujal, bolo to prekvapivé,“ vysvetlil šéf národniarov.
Naďalej trvá na tom, aby zo Slovenska nešla na Ukrajinu žiadna vojenská technika.
Andrej Danko ďalej vyhlásil, že súčasná koalícia nemusí dlho vydržať a že bude kandidovať do európskeho parlamentu. Predsedovi SNS prekážajú najmä ministri Hlasu, napríklad ich návrhy o povinnom očkovaní či postoj k mimovládkam v školách.
Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková podľa neho „rozpráva o povinnom očkovaní“ a minister školstva Tomáš Drucker o tom, že „mimovládky v školách nie sú problémom“. „Neviem, dokedy môže taká vláda vydržať,“ vyhlásil Danko pre Hospodárske noviny.
Ak sa Dankovi podarí dostať do europarlamentu, zváži, ako bude pokračovať ďalej. „Budem sa rozhodovať podľa politickej situácie,“ dodal.
Hrajú tu s nami falošné hry s Grétou či uhlíkovou stopou:
@andrejdanko128 Hrajú tu s nami falošné hry s Grétou či uhlíkovou stopou. #globalneotepľovanie #megapodvod #huliak #danko #zelenátéma #nemecko #atómovéelektrárne #zelení #gréta #čaputová #fyp #foryou #slovak #slovakia https://hnonline.sk/tv/relacie/doslova/96113004-danko-pre-hn-nesuhlasim-s-tym-co-fico-podporil-v-bruseli-prekvapilo-ma-to-treba-jedno-rozpravat-a-aj-konat #fypシ゚viral #viral #fypシ #andrejdanko ♬ original sound – Andrej Danko
Reportáž TV Markíza:
V rozhovore s predsedom SNS Andrejom Dankom sa dozviete:
• Ako myslel vyjadrenie, že Rudolf Huliak sa dotkne výkonu.
• Či má rovnaké názory na klimatickú krízu a medvede.
• Kto bude šéfom novovznikajúceho rezortu pre cestovný ruch.
• Čo si myslí o rokovaní Európskej rady, na ktorom už bol premiér Robert Fico.
• A či podpori poslanca za SNS Petra Kotlára, ktorý chce vyšetrovať covidové opatrenia.
Zdroj: tvnoviny.sk / hnonline.sk / InfoVojna
Jeffrey Epstein vo svojom testamente odkázal najväčšiu časť svojho dedičstva pre priateľku, ktorej volal večer tesne pred smrťou a mala slovenský pas
Americký Národní onkologický institut financuje výzkum ivermektinu coby léku na rakovinu
Hrozba degradácie celej generácie
Štát USA Tennessee : mRNA injekcie sú zbraňami hromadného ničenia
Rusko posiela na Kubu pohonné hmoty
Ruská odplata za generála. Nasadili diverzantov!
Súd v Štrasburgu potvrdil: Veterné turbíny škodia zdraviu
„Apokalypsa v Odese“. Kyjev žiari „ako jadrový reaktor“: úder na veliteľstvo NATO a vojenské základne, prístavy izolované. Najtvrdší zásah pre Ľvov
Po zvrhnutí francúzskeho bábkového režimu, prichádzajú na ostrov Slovana Mórica Beňovského ďalší Slovania – ruskí poradcovia.
Fico: Holandsko má nebezpečnú tendenciu zasahovať do záležitostí iných krajín
Belgická polícia kvôli vyšetrovaniu podivných praktík prehľadala priestory Európskej komisie v Bruseli
VIDEO: Nový kamarát progresívcov – šéf maďarskej opozičnej strany TISZA Péter Magyar označuje Slovensko za „Felvidék“. Tak si v PS predstavujú ochranu nášho štátu
„Európska únia sa správa akoby ekonomickým problémom nebola strata konkurencieschopnosti a rieši následky, a nie príčiny tohto problému. Kým USA a Čína riešia, ako vyrábať viac, lacnejšie a rýchlejšie, Európa rieši, ako viac regulovať,“ upozorňuje Klub 500
Čo napísal Nicolaes Witsen o Tartárii
VIDEO: Sudca ŠTS Peter Pulman dal príkaz vyviesť Štefana Harabina z pojednávacej miestnosti, príslušníci ZVJS však odmietli vykonať jeho nezákonný príkaz
VIDEO: Krúpa bráni Naďa, kritici vývozu stíhačiek a S-300 podľa neho nerozumejú vojenskej technike
Zelenskyj: Ukrajina usporiada voľby až po zabezpečení bezpečnostných záruk a prímeria
Nemecká vojnová hra potvrdzuje ruskú vojenskú dominanciu
Keď chce Brusel národného psa biť, palicu infringementu si vždy nájde
Splnomocnenec Kotlár predstavil vláde zarážajúce čísla a žiada okamžite zastaviť očkovanie mRNA preparátmi
zo sekcie
VIDEO: Danko kritizoval Fica za jeho hlasovanie na summite EÚ, keď premiér súhlasil s vojenskou pomocou Ukrajine aj dvoch najproblematickejších ministrov za stranu Hlas.
VIDEO: Danko kritizoval Fica za jeho hlasovanie na summite EÚ, keď premiér súhlasil s vojenskou pomocou Ukrajine aj dvoch najproblematickejších ministrov za stranu Hlas.
VIDEO: Danko kritizoval Fica za jeho hlasovanie na summite EÚ, keď premiér súhlasil s vojenskou pomocou Ukrajine aj dvoch najproblematickejších ministrov za stranu Hlas.