Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Danko kritizoval Fica za jeho hlasovanie na summite EÚ, keď premiér súhlasil s vojenskou pomocou Ukrajine aj dvoch najproblematickejších ministrov za stranu Hlas.

Dolinkovú za jej očkovacie chúťky a Druckera za jeho koketovanie s politicky orientovanými mimovládkami, aby na našich školách tlačili svoju agendu.

Podpredseda NR SR a šéf koaličnej SNS Andrej Danko v rozhovore pre Hospodárske noviny komentoval aktuálne spoločensko-politické dianie. Zároveň priznal, že súčasná koalícia nemusí dlho vydržať.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Predseda SNS a podpredseda parlamentu Andrej Danko bol hosťom relácie Doslova portálu hnonline.sk. Vysvetľoval nielen svoj postoj k Rudolfovi Huliakovi, ale prezradil aj názory na ďalších koaličných partnerov a hlasovanie premiéra Roberta Fica na zasadnutí Európskej rady v Bruseli.

Danko vyhlásil, že prezidentka Zuzana Čaputová ľudsky aj politicky ublížila Huliakovi, keď ho odmietla vymenovať za ministra životného prostredia.

Dodal, že Huliak raz bude minister. Ako presne to presadí, nekonkretizoval. „Keď raz niečo poviem, tak si za tým stojím. Pán Huliak, verím, že raz bude minister. Pani prezidentka Čaputová prekročila svoje kompetencie. Nemala na to žiaden dôvod. Prezidentka mu ublížila,“ povedal Danko v relácii.

Prezradil tiež, že bude viesť kandidátku SNS do volieb do európskeho parlamentu. Či ostane v Bruseli po zvolení, ešte nevie.

„Budem sa rozhodovať podľa politickej situácie. Ak pani Dolinková bude rozprávať o povinnom očkovaní a Drucker, že mimovládky na školách nie sú problém, tak neviem, do kedy takáto vláda vydrží,“ vyhlásil.

Pustil sa aj do Roberta Fica. Nepáči sa mu, ako premiér hlasoval na summite EÚ. Jednohlasne prijali záver, že Únia bude Ukrajinu podporovať aj vojensky dovtedy, kým je to nevyhnutné.

„To, že to Robert Fico podporil, s tým nesúhlasím a budem mu to určite tlmočiť, pretože treba vždy v politike jedno rozprávať a tak aj konať. To, že sami vidíte v texte vojenskú podporu, pričom jasne komunikuje, že vojenskú podporu odmietame, to bolo pre mňa prekvapivé. Ešte som nemal možnosť sa ho na to spýtať, prečo taký postoj zaujal, bolo to prekvapivé,“ vysvetlil šéf národniarov.

Naďalej trvá na tom, aby zo Slovenska nešla na Ukrajinu žiadna vojenská technika.

Andrej Danko ďalej vyhlásil, že súčasná koalícia nemusí dlho vydržať a že bude kandidovať do európskeho parlamentu. Predsedovi SNS prekážajú najmä ministri Hlasu, napríklad ich návrhy o povinnom očkovaní či postoj k mimovládkam v školách.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková podľa neho „rozpráva o povinnom očkovaní“ a minister školstva Tomáš Drucker o tom, že „mimovládky v školách nie sú problémom“„Neviem, dokedy môže taká vláda vydržať,“ vyhlásil Danko pre Hospodárske noviny.

Ak sa Dankovi podarí dostať do europarlamentu, zváži, ako bude pokračovať ďalej. „Budem sa rozhodovať podľa politickej situácie,“ dodal.

Hrajú tu s nami falošné hry s Grétou či uhlíkovou stopou:

@andrejdanko128 Hrajú tu s nami falošné hry s Grétou či uhlíkovou stopou. #globalneotepľovanie #megapodvod #huliak #danko #zelenátéma #nemecko #atómovéelektrárne #zelení #gréta #čaputová #fyp #foryou #slovak #slovakia https://hnonline.sk/tv/relacie/doslova/96113004-danko-pre-hn-nesuhlasim-s-tym-co-fico-podporil-v-bruseli-prekvapilo-ma-to-treba-jedno-rozpravat-a-aj-konat #fypシ゚viral #viral #fypシ #andrejdanko ♬ original sound – Andrej Danko

Reportáž TV Markíza:

V rozhovore s predsedom SNS Andrejom Dankom sa dozviete:

• Ako myslel vyjadrenie, že Rudolf Huliak sa dotkne výkonu.
• Či má rovnaké názory na klimatickú krízu a medvede.
• Kto bude šéfom novovznikajúceho rezortu pre cestovný ruch.
• Čo si myslí o rokovaní Európskej rady, na ktorom už bol premiér Robert Fico.
• A či podpori poslanca za SNS Petra Kotlára, ktorý chce vyšetrovať covidové opatrenia.

Zdroj: tvnoviny.sk / hnonline.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d