Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Huliak odkrýva špinavosti. Tie sa mali na ministerstve životného prostredia diať za pôsobenia Jána Budaja. Huliak tvrdí, že mimovládne organizácie v spolupráci s europoslancami z liberálneho spektra, si urobili z MŽP zlatú baňu. Okrem toho sám Budaj podľa Huliaka spôsobil štátu obrovské finančné škody.  

Huliak odkrýva špinavosti

Rudolf Huliak upozorňuje, že na Ministerstve životného prostredia sú časované bomby. Ako avizoval už aj nový minister Tomáš Taraba, na ministerstve našli po Jánovi Budajovi 1900 pohľadávok. To je však, zdá sa, iba špička ľadovca.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Rudolf Huliak vo videu hovorí, že sa stretol s niekoľkými ľuďmi z prostredia životného prostredia a na základ informácií od nich pochopil hlavný motív, prečo ho prezidentka nevymenovala za ministra. Isté kruhy sa podľa poľovníka a poslanca za SNS obávali toho, že bude pracovať „systémom Šutaj Eštok“ – rýchlo a nekompromisne.

Poslanec, ktorý sa mal stať pôvodne sám ministrom životného prostredia, tvrdí, že v poslednej dobe sa na ministerstve aj skartovali dokumenty. Z internetu zmizli zmluvy. Zmluvy, ktoré tam Rudolf Huliak na vlastné oči videl. Na internete ich už nedohľadáte.

Havarijný stav vodného diela Gabčíkovo

Ďalšou závažnou vecou, ktorú nové vedenie ministerstva zistilo je, že nám hrozí havária vodného diela Gabčíkovo. Turbíny prekračujú životnosť už o niekoľko rokov. Huliak informuje, že záchrana bude stáť desiatky tisíc eur. Nové vedenie nastupuje očividne v hodine dvanástej – Rudolf Huliak je presvedčený, že nám hrozila katastrofa. Turbíny sú podľa zistení v takom stave, že mohli preletieť priehradným múrom. Poslanec za SNS už pred časom dostal informácie zo zahraničia, že tento stav nie je náhodný. Minister Budaj údajne tento havarijný stav cielene pripravoval.  

Mimovládky prisaté na ministerstvo

Závažné informácie sa týkajú aj organizovanej skupiny, ktorá podľa poslanca a poľovníka na ministerstve pôsobila. Huliak priamo hovorí o komplote. Europoslanci z Progresívneho Slovenska mali pôsobiť so styčnými osobami na ministerstve ŽP a s požehnaním ministra Budaja. Podľa Huliaka sa takto odstreďovali štátne peniaze a peniaze z eurofondov konkrétnym organizáciám a ľuďom z prostredia PS. Toto zároveň vysvetľuje snahy prezidentky nevymenovať Rudolfa Huliaka za ministra. Cieľom bolo zabrániť riadnemu prešetreniu a radikálnemu riešeniu.

R. Huliak s T. Tarabom zistili na ministerstve aj ďalšie závažné veci. Okolo 700 zamestnancov je na MŽP údajne zamestnaných externe, na dohodu. Dostávali obrovské platy. Týchto externistov však údajne v práci nikto nikdy nevidel. O prácu na ministerstve za pôsobenia Jána Budaja však prišlo veľa interne zamestnaných ľudí. Títo experti, stredný riadiaci manažment, vedel zabezpečovať bezproblémový chod ministerstva. Takíto o prácu prišli. Podľa Huliaka to boli ľudia, ktorí vedeli vykonávať samostatne a kvalitne svoju prácu a dodržiavať pri tom zákony. Aj toto je jedným z dôvodom zúfalého stavu vecí na ministerstve.

Ďalšie škody mimoriadneho rozsahu

Podľa poslanca za SNS Budaj svojím neodborným vedením spôsobil štátu škody obrovského rozsahu. Za všetko je zodpovedná aj prezidentka, pretože umožnila riadiť rezort, vecí neznalému človeku. Huliak hovorí, že to vyzerá tak, ako by za predošlej garnitúry rezorty štátu riadili deti. Ľudom, ktorých minulá vláda zamestnala, chýbali základné schopnosti a vedomosti k práci na ministerstvách.

Bilancia škôd, ktoré spôsobil štátu Ján Budaj, je podľa Huliaka obrovská. Minister za OĽaNO (dnes Slovensko) údajne nabral aj stovky miliónov eur z EÚ na odstraňovanie environmentálnej záťaže. Tieto peniaze sa však v skutočnosti minuli na covid. Prelievali sa do iných rezortov. Peniaze aj mizli. Huliak tvrdí, že „nevieme, kde sa nachádza asi 20 miliárd“. Tvrdí, že opravovanie škôd po Budajovi bude Slovákov stáť stovky miliónov eur a občania si to odnesú na celkovom zdražení.

Rudolf Huliak verí, že nové vedenie rezortu vyvodí trestnoprávnu zodpovednosť.  

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d