Slovanské Noviny

19. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VZ OSN zároveň vyzvalo spoločnosti prevádzkujúce sociálne médiá, aby „podnikli aktívne opatrenia“ v boji proti antisemitizmu. 

Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov (VZ OSN) vo štvrtok odsúhlasilo definíciu popierania holokaustu, počas ktorého nacisti v období druhej svetovej vojny zabili šesť miliónov Židov. Zároveň vyzvalo spoločnosti prevádzkujúce sociálne médiá, aby „podnikli aktívne opatrenia“ v boji proti antisemitizmu. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Valné zhromaždenie vysiela silné a jednoznačné posolstvo proti popieraniu alebo skresľovaniu týchto historických faktov,“ uviedla nemecká veľvyslankyňa pri OSN Antje Leendertseová. „Ignorovanie historických faktov zvyšuje hrozbu toho, že sa budú opakovať,“ dodala.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kým 193-členné Valné zhromaždenie svetovej organizácie rezolúciu navrhnutú Izraelom a Nemeckom prijalo bez hlasovania, Irán sa od textu dištancoval v súvislosti s izraelskou „okupáciou Palestíny a častí Sýrie i Libanonu“, píše Reuters. Izraelská misia pri OSN vyhlásenie Iránu bezprostredne nekomentovala.

Rezolúcia VZ OSN uvádza, že skresľovanie a popieranie holokaustu sa vzťahuje na:

– zámerné úsilie ospravedlniť alebo minimalizovať dosah holokaustu alebo jeho hlavných prvkov vrátane kolaborantov a spojencov nacistického Nemecka,

– hrubé minimalizovanie počtu obetí holokaustu v protiklade s hodnovernými zdrojmi,

– pokusy obviňovať Židov, že zapríčinili svoju vlastnú genocídu,

– vyhlásenia, ktoré dávajú holokaust do pozície pozitívnej historickej udalosti,

– pokusy o zahmlievanie zodpovednosti za vytvorenie koncentračných táborov a táborov smrti navrhnutých a prevádzkovaných nacistickým Nemeckom pripisovaním viny ďalším krajinám alebo etnickým skupinám.

Rezolúcia tiež „vyzýva členské krajiny a spoločnosti sociálnych médií na podniknutie aktívnych opatrení na boj proti antisemitizmu a popieraniu či skresľovaniu holokaustu prostredníctvom informovania a komunikačných technológií a uľahčenie nahlasovania takéhoto obsahu“.

V uznesení sa uvádza osobitná klasifikácia popierania holokaustu na základe pracovnej definície, ktorú vypracovala Medzinárodná aliancia pre pripomínanie holokaustu (IHRA). Pripomína portál The Times of Israel.

Schôdza Valného zhromaždenia sa konala v deň 80. výročia konferencie vo Wannsee, kde sa nacisti zišli s cieľom koordinácie „konečného rozhodnutia“ – svojho plánu na vyhladenie Židov, pripomína Reuters.

Slovenský parlament prijal definíciu antisemitizmu už v roku 2018

Národná rada SR svojím uznesením z 28. novembra 2018 prijala definíciu antisemitizmu vypracovanú Medzinárodnou alianciou pre pripomínanie holokaustu (IHRA).

Definícia antisemitizmu je podľa Ministerstva spravodlivosti SR dostatočne zabezpečená súčasnou legislatívou.

Na Slovensku to zastrešuje trestný zákon, ktorý hovorí o popieraní a schvaľovaní holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti či hanobení rasy.

Menej závažné formy antisemitského správania sa postihujú ako priestupky extrémizmu v rámci zákona o priestupkoch. Vyplýva to zo záverov Analýzy Ministerstva spravodlivosti SR k súladu právneho poriadku SR s pracovnou definíciou antisemitizmu vypracovanej Medzinárodnou alianciou pre pripomínanie holokaustu (IHRA).

Pojem antisemitizmus sa na Slovensku používa v troch zákonoch

Právny poriadok Slovenskej republiky aktuálne používa pojem „antisemitizmus“ v troch zákonoch.

„V zákone o dotáciách v pôsobnosti ministerstva spravodlivosti je pojem súčasťou názvu ľudskoprávnej dotačnej schémy a predchádzanie antisemitizmu patrí medzi dotačné účely. Zákon o zriadení Slovenského národného strediska pre ľudské práva v platnom znení ukladá stredisku zbierať a poskytovať informácie o rasizme, xenofóbii a antisemitizme. V novom znení, ktoré je predložené do národnej rady sa navrhuje, aby realizovalo výskumy, prieskumy a monitoring v oblasti ľudských práv všeobecne. Tretí, zákon o protifašistickom odboji, postavení a pôsobnosti Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov hovorí, že medzi úlohy zväzu patrí verejne vystupovať proti extrémnym silám propagujúcim nacionalizmus, šovinizmus, rasizmus, antisemitizmus, neofašizmus, neonacizmus, neoľudáctvo a xenofóbiu,“ približuje informatívny materiál.

Všetky tri zákony sa týkajú práce inštitúcií zameraných na presadzovanie ľudských práv, respektíve boj proti fašizmu, preto podľa ministerstva spravodlivosti nie je potrebné, aby obsahovali definíciu pojmu antisemitizmus.

Občania Izraela proti prijatiu definície antisemitizmu slovenským parlamentom, ktorú vypracovala IHRA

Izraelskí občania (Boycott from Within – izraelskí občania podporujúci palestínsku výzvu Boycott, Divestment, Sanctions – bojkot, odliv kapitálu a sankcie) oslovili v októbri minulého roku listom poslancov a poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky, v súvislosti so schvaľovaním návrhu uznesenia k pracovnej definícii antisemitizmu vypracovanej medzinárodnou alianciou IHRA (Medzinárodná aliancia pre pripomínanie holokaustu). Vyzvali ich v ňom na zamietnutie tohto návrhu.

Ortodoxní Židia žijúci v londýnskom Stamford Hill pália na sviatok Purim izraelskú zástavu ako gesto svojho nesúhlasu so sionistickou politikou:

Ortodoxní Židia protestujú proti politike izraelského premiéra Benjamina Netanjahua pred Bielym domom vo Washingtone:

Ortodoxní Židia z Naturei Karta sa v roku 2007 na stretnutí s vtedajším iránskym prezidentom poďakovali Mahmúdovi Ahmadínežádovi aj za jeho prístup k židovskej komunite žijúcej nielen v Iráne a za jeho pochopenie rozdielu medzi judaizmom a sionizmom:

OSN označila v roku 1975 sionizmus za formu rasizmu

V roku 1975 Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov schválilo rezolúciu č. 3379, ktorá sionizmus označila za formu rasizmu.

„Spojené štáty sa nepodrobia, nezmieria s týmto odporným aktom. Do sveta sa vypustilo veľké zlo. Odpornosti antisemitizmu sa dostalo zdania, že je medzinárodne schválená. To nie je útok na sionizmus, ale na Izrael ako taký, je to všeobecný útok väčšiny štátov na zásady liberálnej demokracie, ktorú možno teraz nájsť len v zmenšujúcom sa počte štátov,“ reagoval vtedy Daniel Moynihan, zástupca USA pri OSN.

„Pre nás, židovský národ, tomuto uzneseniu, založenému na nenávisti, lži a arogancii, chýba akákoľvek morálna či právna hodnota,“ vyhlásil Chajim Herzog, zástupca Izraela pri OSN.

16. decembra 1991 bol dokument z roku 1975 revokovaný (zrušený) rezolúciou č. 46/86. V histórii OSN išlo o o jedinú revokovanú rezolúciu. Revokáciou tejto rezolúcie Izrael podmienil svoju účasť na Madridskej mierovej konferencii v roku 1991.

Rabín Weiss: Za holokaustom, antisemitizmom a izraelským terorom stoja sionisti

V roku 2015 magazín Zem&Vek zverejnil exkluzívny rozhovor so svetoznámym newyorským rabínom Yisroelom Dovidom Weissom. 

Keď začali byť židia v roku 1938 atakovaní, zorganizovali stretnutie, na ktorom vystúpil a hovoril Chajim Weizmann: „Palestína nemôže prijať všetkých európskych židov. Chceme, aby šli s nami iba tí najlepší mladí židia. Chceme iba vzdelaných židov, ktorí vstúpia do Palestíny a ich cieľom je zvýšiť kultúru. Ostatní židia budú musieť zostať tam, kde sú, a čeliť akémukoľvek osudu, ktorý ich čaká. Tieto milióny židov sú iba prach na kolesách histórie a možno budú musieť byť odfúknutí. Nechceme ich pustiť do Palestíny. Nechceme, aby sa Tel Aviv stal ďalším podradným getom.“

Inak povedané – nechajme ich umrieť. Jediné, čo chceli, boli vzdelaní a kultúrni ľudia. Nepotrebovali obyčajných židov. Báli sa, že títo obyčajní židia prídu a zničia im celý sionistický plán, ktorý tak chceli. Takže povedali: nechajme ich umrieť. Predstavte si to. Toto je prezident, prvý prezident, tvorca izraelského štátu.

Oni majú tú drzosť hovoriť o holokauste a používať holokaust, aby vytvorili v ľuďoch pocit viny, a podporili tak vytvorenie štátu. Mali by sa skryť do dier od hanby za to, čo urobili počas druhej svetovej vojny. Milióny židov mohli byť zachránené v Maďarsku a tretina na Slovensku. A teraz majú drzosť hovoriť, že reprezentujú židov. Toto je zneužívanie holokaustu! Jediní, ktorí profitovali z holokaustu, boli sionisti, pretože každý trpel a teraz ho využívajú ako obchodnú dohodu. Toto je skutočne tragické a som vám veľmi povďačný, že ste spomenuli túto záležitosť. Po prvé, musíme pochopiť a uvedomiť si, že toto nie je náboženský konflikt! Choďte do Svätej zeme, do celého sveta. Uvidíte židov, ktorí sú brutálne bití sionistami. A to kvôli tomu, že sa postavili a vyjadrili svoj odpor a nesúhlas. Organizujeme demonštrácie po celom svete, aj v Jeruzaleme. Niekedy sa ich zúčastní aj niekoľko desiatok tisíc ľudí.

Sme náboženská komunita, komunita, ktorá pozná náboženstvo a vieru, nie tá, ktorá ignoruje náboženstvo ako sionistická propaganda. Keď pôjdete do Jeruzalema, Londýna, Kanady, Európy, môžete stretnúť a vidieť tisícky židov, ktorí tam žijú a demonštrujú. Nevidíte to, pretože to neuvádzajú vo Washington Post alebo v New York Times. Mám fotografiu, keď pred troma rokmi prišiel Netanjahu navštíviť prezidenta Obamu a boli tam desiatky tisíc ľudí demonštrujúcich pred Bielym domom. Toto malo byť odprezentované vo Washington Post alebo v New York Times! Desiatky tisíc ľudí demonštrovali, pretože je to naša duša, to je to, čo sme. Toto je naša viera. Sme ignorovaní a oni sú akceptovaní ako tí, ktorí reprezentujú židov! Oni sú hlas, ktorý hovorí za židovskú komunitu. Takže to, čo robia Palestínčanom, sú jednoducho najväčšie prekážky a neľútostný zločin. Naša komunita je frustrovaná a ranená tým, čo urobili v našom mene, v mene ostatných ľudí – židov. Ale je to ešte horšie, pretože títo ľudia sú z moslimských komunít, a práve títo ľudia pomohli židom. Práve oni poskytli židom domov, zabezpečili im papiere v čase inkvizície a križiackych výprav v histórii. Dotklo sa nás, že sa toto deje v našom mene, a aj preto vychádzame do ulíc demonštrovať. Uvádza rabín z New Yorku.

Viac sa dočítate v článku TU.

Sionisti sabotovali záchranu slovenských Židov

Bratislavský rodák židovského pôvodu Aron Grünhut napísal knihu o katastrofe slovenských Židov, v ktorej sa zmienil aj o tom, ako záchrannú akciu členov židovskej komunity počas druhej svetovej vojny sionistické kruhy sabotovali.

Grünhut sa v čase druhej svetovej vojny pokúsil o záchranu čo najväčšieho počtu svojich súkmeňovcov. V oficiálnej anotácii knihy, ktorú nájdete napríklad na stránkach kníhkupectva Martinus, sa píše len o záchranných akciách a židovskom odboji. Už sa tam nespomína, že Grünhutove plány sabotovali sionistické kruhy.

Podľa knihy vláda Slovenského štátu povolila emigráciu slovenskych židov do Palestíny a vyčlenila na financovanie transportov milión libier, ktoré poukázala na účet banky Barclays. Sionisti však akciu sabotovali, rôznymi udaniami a nátlakovými akciami. Horko-ťažko sa podarilo zrealizovať prvý a zároveň posledný transport. Potom sa sám Grünhut stal terčom sionistického prenasledovania a musel zachraňovať sám seba.

Zdroj: ta3.com 

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d