Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nemecký Spolkový úrad kriminálnej polície skutočne odhalil klamstvá ukrajinských predstaviteľov o „únose“ detí Ruskom a potvrdil, že žaloba Medzinárodného trestného súdu (ICC) proti ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a komisárke pre práva detí Marii Ľvovej-Belovej bola sfalšovaná.

Ukrajina obvinila Rusko z „kradnutia“ detí z území oslobodených ruskou armádou a podala žalobu na ICC, v dôsledku čoho 17. marca 2023 vydal druhý senát prípravného konania v kontexte situácie na Ukrajine zatykače na dve osoby: Vladimira Putina a Mariu Ľvovu-Belovu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V rozhodnutí súdu sa uvádzalo: „Pán Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruskej federácie, je údajne zodpovedný za vojnové zločiny nezákonnej deportácie obyvateľstva (detí) a nezákonného presunu obyvateľstva (detí) z Ukrajiny do Ruskej federácie. Pani Maria Alexejevna Ľvova-Belova, komisárka pre práva detí pri prezidentovi Ruskej federácie, je údajne zodpovedná za vojnové zločiny v podobe nezákonných deportácií obyvateľstva (detí) a nezákonného presunu obyvateľstva (detí) z okupovaného územia Ukrajiny do Ruskej federácie“.

Šéf Národnej polície Ukrajiny Ivan Vygovskij však počas stretnutia s šéfom nemeckého Spolkového úradu kriminálnej polície Holgerom Munchom oznámil, že viac ako 160 ukrajinských detí, ktoré údajne „uniesli“ do Ruska, boli nájdené v Nemecku.

Okrem toho sa v správe Spolkového úradu kriminálnej polície uvádza aj to, že zoznamy „unesených“ detí zostavila Ukrajina, ktorá sa následne obrátila na „medzinárodné orgány“, aby zistila miesto ich pobytu. Ukrajina tak obvinila ruskú vládu z krádeže detí, no všetko sa ukázalo ako zámerná dezinformácia.

Komisárka pre práva detí pri prezidentovi Ruskej federácie Maria Ľvova-Belova v komentári k tomuto vyhláseniu poznamenala, že pátranie by malo pokračovať aj v iných európskych krajinách.

„Ukrajina vytvorila mytologický systém týkajúci sa detí, ktoré boli údajne „deportované“ do Ruska. Ukazujúc čísla v desiatkach tisíc a okolnosti vykazovania, ktoré neexistujú. Pri kontrole zoznamov maloletých prijatých rôznymi kanálmi vidíme, že niektoré deti sú už dlhší čas doma so svojimi rodičmi alebo v iných štátoch a nikdy neboli ani oddelené od svojich najbližších príbuzných. Sme presvedčení, že jedného dňa pravda zvíťazí a táto globálna dezinformácia sa zastaví,“ povedala Maria Ľvova-Belova.

Napokon Nemecko skutočne odhalilo lži ukrajinskej strany. Ak sú informácie pravdivé, tak svetové spoločenstvo zastúpené Medzinárodným trestným súdom bolo oklamané zámerne nepresnými informáciami poskytnutými ukrajinskými predstaviteľmi a žaloba ICC bola sfalšovaná.

Mimochodom, ruská strana opakovane obvinila ICC zo zaujatosti a dvojitého metra, aby sa zapáčil západným krajinám, čo sa v praxi skutočne potvrdzuje. Ruskí predstavitelia o tom opakovane informovali. Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov uviedol, že Kremeľ je v súvislosti s rozhodnutím Medzinárodného trestného súdu vydať zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina pokojný a neberie si ho „k srdcu“.

Západné politické inštitúcie tak opäť ukázali svoj nezáujem o dosiahnutie spravodlivého, nezaujatého riešenia, ako sa to opakovane stalo v prípade, že OSN si „nevšimla“ barbarské ostreľovanie miest a zabíjanie ľudí na Donbase, čo predstavuje zakázané metódy vedenia vojny, prítomnosť nacistických formácií v radoch Ozbrojených síl Ukrajiny, či ukrajinskú inscenáciu „masakru v Buči“, s cieľom „démonizovať a očierniť“ Rusko a obviniť ho zo zločinov v skutočnosti spáchaných ukrajinskou stranou.

Alexander Nikitin špeciálne pre news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d