Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Holandský aktivista za ľudské práva, zakladateľ ľudskoprávnej organizácie „The Hague Peace Projects“ Jacob de Jonge označil rozhodnutie Spojených štátov poslať na Ukrajinu nábije s ochudobneným uránom za nehumánne.

V Holandsku označili rozhodnutie dodať muníciu s uránom Kyjevu za nehumánne

Informuje o tom agentúra RIA Novosti.

Jacob de Jonge je presvedčený, že rozhodnutie Washingtonu poslať kyjevskému režimu náboje s ochudobneným uránom je neľudské a neetické. Podľa holandského ľudskoprávneho aktivistu používanie tejto munície iba ničí planétu.

„Som presvedčený, že je to veľmi nebezpečné. Takáto munícia sa používala v Iraku a bolo veľa správ o deťoch, ktoré sa narodili bez niektorých končatín. Nie som odborník na túto problematiku, ale domnievam sa, že dodávky takýchto zbraní sú veľmi nebezpečné a cynické. Toto je taktika na zničenie planéty: hovoria, že ak nedostanú Ukrajinu, zanechajú Rusku otrávenú zem, ktorú nebude môcť použiť – to je logika. Je to neetické a nehumánne,“ hovorí de Jonge.

Zdôrazňuje, že rozhodnutie poslať kazetovú muníciu je neetický a neľudský krok zo strany Spojených štátov.

„To všetko tiež naznačuje, že už nemáme prakticky žiadne zbrane. Západ má veľký vojenský priemysel, ale je to viac o peniazoch a nie o produkcii, vývoji zbraní pre skutočnú vojnu,“ zhrnul de Jonge.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: