Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Antonov: Americké úrady neinformovali ruské veľvyslanectvo o hroziacich teroristických útokoch

Ruské veľvyslanectvo vo Washingtone nedostalo žiadne oznámenia v súvislosti so správami o hroziacich teroristických útokoch v Moskve, ktoré predtým zverejnila americká diplomatická misia, povedal RIA Novosti veľvyslanec v Spojených štátoch Anatolij Antonov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Veľvyslanectvo USA v Rusku 8. marca uviedlo, že monitoruje správy o „extrémistických“ plánoch zaútočiť na veľké zhromaždenia ľudí v Moskve vrátane koncertov. Navyše, po teroristickom útoku na Crocus Biely dom pre RIA Novosti uviedol, že v marci dostali Spojené štáty informácie o príprave teroristického útoku v Moskve, pravdepodobne na preplnených miestach, a zdieľali ich s ruskou stranou.

“Nedostali sme vopred žiadne upozornenia ani správy… venovali sme tomu pozornosť, ale… nemal som v tejto záležitosti žiadne kontakty ani s Bielym domom, ani s ministerstvom zahraničia,” povedal Antonov.

FSB v piatok večer informovala, že k streľbe a požiaru došlo pred koncertom na radnici Crocus v Krasnogorsku pri Moskve. Podľa najnovších údajov ruského vyšetrovacieho výboru zomrelo 133 ľudí. Šéfredaktorka mediálnej skupiny Rossiya Segodnya a televízneho kanála RT Margarita Simonyanová uviedla, že počet obetí teroristického útoku v Crocus stúpol na 143.

Korešpondent RIA Novosti, ktorý bol svedkom incidentu, uviedol, že najmenej traja muži v maskáčoch a bez masiek vtrhli do haly cez stánky, strieľali do ľudí a hádzali zápalné bomby.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d