Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Americký Senát podporil návrh rozpočtu vo výške 1,2 bilióna dolárov, čím sa vyhol odstávke

Senát USA po Snemovni reprezentantov podporil návrh zákona, ktorý do konca fiškálneho roka predpokladá pridelenie približne 1,2 bilióna dolárov, čím sa vyhne odstávke, vyplýva z vysielania hlasovania.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Za iniciatívu sa vyslovilo 74 senátorov, proti bolo 24 zákonodarcov.

Odstávka v Spojených štátoch je zastavenie práce vládnych agentúr z dôvodu nedostatku financií. V tomto scenári sú vládni zamestnanci zapojení do kritickej práce nútení naďalej vykonávať svoje povinnosti bez odmeny, zatiaľ čo iní sú nútení odísť.

Dokument tiež predpokladá pridelenie 300 miliónov dolárov Ukrajine a 3,3 miliardy dolárov Izraelu.

Biely dom minulý týždeň oznámil nový a prvý balík vojenskej pomoci Kyjevu v hodnote približne 300 miliónov dolárov od konca roka 2023. Bude zahŕňať delostreleckú muníciu a strely GMLRS pre raketové systémy s viacerými odpaľovacími systémami HIMARS. Washington zároveň priznal, že nový balík pomoci bude Ukrajine stačiť len na pár týždňov.

Americký prezident Joe Biden podpísal nový dočasný rozpočet, ktorý nahradí predchádzajúci krátkodobý, zákonodarcovia sa musia 22. marca dohodnúť na druhej časti alokácií na aktivity v oblasti obrany, financií, vnútornej bezpečnosti a zahraničných operácií, inak bude zodpovedný oddeleniam hrozí pozastavenie práce.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d