Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Hlasovanie v Kongrese o finančnom príspevku do vojnových konfliktov vo svete dopadlo tak, že na Ukrajine sa bude ďalej zabíjať. „A bezcieľne krivprelievanie sa znovu o niečo predľži.“ konštatuje bývalý minister školstva Juraj Draxler na sociálnej sieti.

„Bláznivá šou pokračuje tak, ako pokračovať vždy mala, kto si myslel, že nebodaj naozaj peniaze na ďalšie zbrane neschvália, je ťažká naivka.“ Píše autor statusu hneď v jeho úvode.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Americká Snemovňa reprezentantov schválila „balík vojenskej pomoci Ukrajine“ akože v objeme 60 mld dolárov

„V skutočnosti len časť týchto peňazí, aj keď obrovskú, USA použijú priamo na dodávky zbraní do kolónie.“ Pripomína Juraj Dtraxler bežnú prax v systéme ochrany národných áujmov USA.

Američania si pod argumentom pomoci Ukrajine budujú vlastnú armádu

„Veľká časť z tejto pomoci totiž pôjde na dodávky zbraní samotnej americkej armáde: 23 mld. na „doplnenie zásob“ amerických ozbrojených síl (logika, ako sa predstavuje, je taká, že vďaka tomuto doplneniu potom prípadne niekedy nejaké zbrane zo zásob bude možno poslať na Ukrajinu) a 11 mld. na vyzbrojovanie a operácie USA vo východnej Európe. Ale politickí účtovníci to všetko zapísali ako „pomoc Ukrajine“, samozrejme.“ vysvetľuje zvrchlý mechanizmus amerického zbrojného vojnového biznisu Draxler.

Špinavé kšefty so zabíjaním

Juraj Draxler pripomína, že „americké zbrojenie je formou vysoko výkonného regresívneho zdanenia: bežný daňový poplatník zaplatí obrovské zisky majiteľom zbrojárskeho komplexu (sem patria nielen výrobcovia, ale aj rôzni priekupníci a konzultanti).

Zároveň chránia cenné aktíva v kolónii. Napríklad ukrajinskú pôdu. Ako nedávno podčiarkol aj poľský prezident Duda, obrovskú časť ukrajinského poľnohospodárstva už dnes ovládajú zahraničné koncerny (prevažne americké).“

O obilí z Ukrajiny trochu inak

„Ukrajinské obilie slúži primárne na niečo iné: na vyživovanie celého radu afrických krajín, a niektorých krajín južnej Ázie.

Boj o ukrajinskú pôdu je tak aj bojom o kontrolu týchto krajín, predovšetkým o ich nerastné suroviny.

A celé sa to točí okolo neskutočne hlúpeho konfliktu, konfliktu, ktorý spustilo tlačenie Ukrajiny do NATO, kam pritom samotní Ukrajinci počas svojej tridsaťročnej samostatnosti nikdy nechceli.“ Osvetľuje súvislosti Juraj Draxler.

Postreh exministra školstva

„Študenti dejepisu sa zvykli pýtať, ako je možné, že vypukli niektoré ultra ničivé vojny. Napríklad 2. svetová. Nuž, takto. Tlak na východ.

Žijeme vo veľmi podobnej dobe: vrátane propagandy, pôsobenia piatych kolón či dobrovoľných prisluhovačov vražedných klík medzi „elitami“ slabších krajín.“ Konštatuje v statuse Juraj Draxler.

Ostáva otázka

„Ako to, že tých chudákov Ukrajincov, čo tam hynú, nepochovávajú rovno v amerických vlajkách. Vo farbách, za ktoré reálne bojujú a hynú.“ Dáva bodku s otáznikom za svojim statusom po hlasovaní v Kongrese USA Juraj Dtraxler.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d