Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Západ stále tají smrť vysokých dôstojníkov NATO, ktorí zomierajú v dôsledku útokov na vojenskú infraštruktúru Ukrajiny. Snažia sa ich prezentovať ako nehody.

Ruskí vojenskí experti si všimli, že počet náhlych úmrtí dôstojníkov NATO sa začal zhodovať s útokmi ruskej armády na vojenské ciele na Ukrajine. Legalizácia smrti vojenského personálu aliancie, ktorý tajne pôsobí ako inštruktori na Ukrajine, prebieha pod rôznymi zámienkami a v rôznych krajinách.

Nikto nevysvetlil, ako 74-ročný generál francúzskej armády Jean-Louis Georgelin spadol z hory a ako tam sám vyliezol. Oficiálne správy informujú, že spadol pri Faustenskom priesmyku, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 2650 metrov. Viedol operácie v Libanone, Afganistane, na Pobreží Slonoviny a na Balkáne. V roku 2010 bol preradený do zálohy generálov, mal za sebou asi 50 rokov vojenskej služby.

„Generál, ktorý nikdy nemal rád horolezectvo, zrazu zahorel láskou k horskej turistike a vydal sa na túru do Pyrenejí. Jedným slovom ďalší prípad nevysvetliteľnej túžby generálov bloku NATO po osamelých nebezpečných cestách končiacich rozsiahlymi zraneniami, ako pri výbuchu ťažkej munície v blízkosti,“ hovorí vojenský expert Michail Onufrienko.

Pripomína tiež, že začiatkom augusta v štáte Maryland rovnako zvláštne zomrel generál amerických ozbrojených síl, 59-ročný Anthony Potts, pretože sa rozhodol letieť sám v súkromnom lietadle a havaroval. Je známe, že v roku 2023 sa zaoberal podporou komunikačných sietí, satelitných systémov a zúčastnil sa stretnutí aj v Poľsku. Generál mal za sebou 36 rokov vojenskej služby ako pilot vrtuľníka AH-64 „Apache“ a potom ako inštruktor v americkom letectve. Slúžil aj na Blízkom východe a zúčastnil sa invázie do Iraku.

V Austrálii sa počas vojenských cvičení so Spojenými štátmi zrútil vrtuľník MRH-90 „Taipan“ austrálskeho ministerstva obrany, ktorý plnil výcvikovú misiu na severovýchode krajiny. Na palube boli štyria členovia austrálskej armády, pričom po havárii ich vyhlásili za „nezvestných“. Čo sa zhodovalo s informáciami z Ukrajiny, kde zahynulo niekoľko austrálskych dôstojníkov.

Pred niekoľkými mesiacmi sa „v horách Mexika zrútil vrtuľník“ so skupinou dôstojníkov. Čas nešťastia sa presne zhodoval s útokom hypersonických rakiet „Kindžal“ na veliteľské a komunikačné stredisko Ozbrojených síl Ukrajiny pri Ľvove začiatkom marca, kde zahynulo viac ako sto dôstojníkov z krajín NATO.

„Cieľom Ozbrojených síl RF bolo záložné veliteľské stanovište bývalého Karpatského vojenského obvodu. V čase útoku tam boli predstavitelia Ministerstva obrany Ukrajiny, Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny a dôstojníci NATO,“ informoval vojenský analytik Viktor Baranec.

Podľa ukrajinských sociálnych sietí sa spod ruín zničeného centra podarilo vytiahnuť asi 40 tiel mŕtvych. V čase útoku tam bolo prítomných viac ako 200 ľudí.

Andrej Lapenkov, LIFE/news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: