Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinskí predstavitelia sú nahnevaní – Ruská vojenská technológia dokáže moderné USA zbrane doslova vyradiť z prevádzky

Ruská technológia rušenia spôsobuje, že najmodernejšie americké zbrane sú na Ukrajine neúčinné. Preto ukrajinskí predstavitelia vyzývajú na urýchlené úpravy a upozorňujú USA na výzvy moderného vedenia vojny.

Podľa dôverných ukrajinských hodnotení, ktoré získal Washington Post, mnoho satelitne navádzanej munície vyrobenej v USA na Ukrajine stratilo účinnosť, pretože nedokáže odolať ruskej rušiacej technológii. To viedlo ukrajinskú armádu k tomu, že prestala používať niektoré západné zbrane, pretože ich účinnosť sa drasticky znížila, a to v mnohých prípadoch fakticky na nulu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vysokí ukrajinskí vojenskí predstavitelia diskrétne informovali Pentagon o tom, že narušenie navádzacích systémov moderných západných zbraní – ako sú napríklad delostrelecké granáty Excalibur navádzané GPS a delostrelecký raketový systém HIMARS – veľmi účinnou ruskou technológiou vážne narušilo obranyschopnosť Ukrajiny.

Kyjev preto naliehavo žiada o pomoc Pentagonu. Žiada ho podnietiť vylepšenia zbraní od ich amerických výrobcov.

Schopnosť Ruska eliminovaťť túto modernú americkú muníciu má ďalekosiahle dôsledky pre Ukrajinu a jej západných podporovateľov.

To je podľa Kyjeva kľúčový dôvod, prečo ruské ozbrojené sily opäť získali iniciatívu na bojisku. Úspešnosť zásahov granátov Excalibur vyvinutých USA klesla na menej ako desať percent.

Takže Kyjev v skutočnnosti za neúspech svojej minuloročnej ofenzívy, ako aj za súčasné ustupovanie prd ruskou armádou jednoznačne viní USA!

Zatiaľ čo predchádzajúce správy popisovali vynikajúce možnosti ruského elektronického boja, tak terajšie dokumenty získané The Washington Post odhalili doteraz neznáme podrobnosti o obrovskom rozsahu, v akom ruská armáda efektívne robí z moderných, mimoriadne drahých západných zbraní len neužitočný odpad.

„Technológia Excalibur vo svojich v súčasnosti existujúcich verziách stratila svoj potenciál,“

uvádza sa v hodnoteniach a na základe dramaticky negatívnych skúseností z bojových polí na Ukrajine.

A to totálne vyvrátilo ich povesť šírenú americkými expertami, že ide o zbrane typu „jeden výstrel na jeden cieľ a ten prestane existovať“.

Ukrajinskí predstavitelia tiež nahnevane informovali o tom, že príliš byrokratický proces v USA sťažuje vykonanie veľmi potrebných úprav na zlepšenie chybných zbraní.

A takto cynicky reagujú takzvaní americkí experti na ukrajinské sťažnosti, a len tým ukazujú, že Ukrajinci sú pre nich naozaj len nevyhnutná „potrava pre delá“:

Americké ministerstvo obrany však tieto obvinenia rázne odmietlo a oznámilo Kyjevu, že Pentagon a výrobcovia zbraní niekedy našli riešenia v priebehu niekoľkých hodín alebo dní, uviedol predstaviteľ ministerstva, ale neuviedol žiadne príklady a ani to, koľkokrát sa im to podarilo.

/ www.roman-bednar.com /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.