Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Postupom času sa ukazuje, že teória o atentátnikovi ako o osamelom vlkovi dostáva jednu ranu za druhou. Zrekapitulujme si teda niektoré okolnosti, ktoré v mediánom ruchu zanikli, alebo je veľký záujem, aby sa o nich verejne hovorilo čo najmenej. Tak predovšetkým – prečo Meta (vlastník Facebooku ) náhle, sotva dve hodiny po atentáte zmazala celú jeho facebookovú históriu?

Kto mal záujem na tom, aby sa celá facebooková komunikácia atentátnika náhle zmizla? Pýta sa Roman Michelko (nom. SNS).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kto mal záujem, aby nebolo možné zistiť, s kým si atentátnik písal, s akými politikmi komunikoval, aké príspevky zdieľal, čo čítal a aké texty ho radikalizovali ? Kto boli jeho priatelia na Facebooku, aké boli jeho postoje, mal už v minulosti vyhrážky ? Tento neskutočne cenný materiál pre vyšetrovateľov je zrazu nedostupný. Prečo asi? V koho je to prospech ? A samozrejme tým otázky nekončia. Prečo vyšetrovatelia resp. OČTK, teda orgány činné v trestnom konaní, nemohli urobiť bytovú prehliadku u podozrivého hneď nasledujúci deň po atentáte ? Prečo ju dozorujúci sudca povolil až na druhýkrát? Potreboval niekto v atentátnikovom byte „poupratovať“ ? Prečo sa média o to nezaujímajú ? Prečo to nikoho netrápi ?

To sú všetko zásadné a dôležité otázky a zdá sa, že niekto vplyvný má veľký záujem na tom, aby sa to zamietlo pod koberec, aby pravda nikdy nevyšla najavo. Alebo sa mýlim?

Samozrejme, celé vyšetrovanie budeme aj naďalej dôsledne sledovať a musíme veriť, že aj keď niekto vplyvný má veľký záujem, aby sme sa skutočnú pravdu nikdy nedozvedeli, pravda nakoniec výjde najavo. Dzurinda ako chronický politický zombík znova nakrátko vyliezol zo smetiska dejín, na ktoré má už doživotne vyárendované miesto, aby dodal svoj podpis pod iniciatívu podobných skrachovancov ako neúspešná prezidentská kandidátka Hillary Clinton, britský expremiér Boris Johnson, či ex šéf NATO Anders Fogh Rassmusen, ktorej cieľom bolo, aby sa okrem iného, aj z územia Slovenska ostreľovali ruské rakety, ktorými sa bojuje na Ukrajine.

Cieľ je jasný, zatiahnuť štáty NATO do rusko – ukrajinského konfliktu. To, že niečo také žiada úplne okrajova figúrka našej politickej scény, by nás nemalo uspať. Nieto totiž pochýb o tom, že ak by o niečo také bol požiadaný vyplznutý jastrab Jaroslav Naď, nohy by si dolámal, aby to mohol podpísať. A letmý pohľad na skvadru, ktorá bola na Korčokovej volebnej noci, dáva jasne najavo, že práve takéto kádre by tvorili jeho poradný tím. V tejto súvislosti hádam nemá význam pripomínať, v akom stave bolo Slovensko po prvom kole prezidentských volieb, kedy naozaj reálne hrozilo, že podobné kádre budú formovať politiku prezidenta Korčoka. Slovensko stálo naozaj na okraji priepasti, ale šťastnou zhodou okolností a vďaka silnej mobilizácii zdravo uvažujúcich občanov sa jej vyhlo.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.