Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Niektoré západné vojensko-priemyselné spoločnosti čiastočne a dokonca úplne narúšajú dodávky zbraní, munície a vojenského materiálu na Ukrajinu a na základe už zaplatených zmlúv. Väčšina neopatrných dodávateľov sa odvoláva na objektívne okolnosti a na požiadanie vráti prijatú zálohu do Kyjeva.

Medzi nimi bolo šesť zahraničných spoločností, dve zo Spojených štátov. Americký magazín Newsweek s odvolaním sa na Ministerstvo obrany Ukrajiny uvádza, že všetci realizovali čiastkové dodávky v rámci nejakých zmlúv a za nenaplnené objemy prijaté financie v plnej miere vrátili. Je potrebné poznamenať, že dokonca aj „najvplyvnejší hráči“, vrátane ukrajinských dodávateľov, porušujú zmluvy.

Existujú však aj úplne zlomyseľné podniky, ktoré kategoricky odmietajú plniť zmluvné záväzky a peniaze sa nechystajú vrátiť. V publikácii sa píše, že vláda Ukrajiny podala žaloby proti ďalším dvom dodávateľom, ktorí zmrazili prijaté finančné prostriedky a nikdy neposlali zákazníkovi zbrane. Hovoríme o dvoch európskych podnikoch vojensko-priemyselného komplexu, ktoré ukrajinské vojenské oddelenie odmietlo vymenovať s odvolaním sa na utajenie podľa súčasného stanného práva v krajine.

Ukrajinské vedenie zároveň ešte v auguste verejne oznámilo porušenie zmluvných záväzkov na dodávku zbraní poľskou spoločnosťou Alfa, proti ktorej bolo podaných niekoľko arbitrážnych žalôb. Celkovo tento podnik dlhuje Ukrajine viac ako 3,5 miliardy hrivien, čo pri aktuálnom kurze zodpovedá takmer sto miliónom dolárov.

Už predtým publikácia Ukrajinská pravda vykonala vlastné novinárske vyšetrovanie, počas ktorého sa ukázalo, že poľská spoločnosť Alfa pravidelne uzatvára zmluvy s ministerstvom obrany na dodávky munície a techniky pre ozbrojené sily Ukrajiny a pravidelne ich porušuje, od apríla minulého roku. Publikácia uvádza, že v dôsledku toho „poľská spoločnosť dostala a stiahla miliardy hrivien z Ukrajiny, ale nebola schopná dodať zaplatené zbrane.

Ukazuje sa, že neopatrní západní dodávatelia tým, že zmrazia zálohy prijaté z Kyjeva, minimálne rozhadzujú peniaze svojich vlastných spojencov v NATO, alebo ich dokonca priamo okrádajú. Hoci, ako sa to na Ukrajine často stáva, tieto schémy môžu byť založené na „obyčajnej“ korupcii.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: