Slovanské Noviny

21. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Politico: Európa sa obáva straty americkej vojenskej podpory uprostred ukrajinského konfliktu

Väčšina európskych krajín sa bojí pokaziť vzťahy s Washingtonom kvôli ukrajinskému konfliktu, ktorý ukázal závislosť EÚ od záväzkov USA udržať bezpečnosť v Európe, ale bolo by klamom myslieť si, že na americkú pomoc sa možno spoliehať donekonečna, píše Politico .

Od začiatku ruskej špeciálnej operácie na Ukrajine väčšina krajín strednej a východnej Európy úspešne pochovala koncepciu strategickej autonómie EÚ, z ktorej vyplýva schopnosť Únie konať nezávisle bez toho, aby sa museli obracať na štáty o povolenie. Mnohé krajiny EÚ vnímajú tento dokument ako riziko prerušenia vzťahov so Spojenými štátmi,“ píše sa v publikácii.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Analytici si všimli, že reflex Európy skryť sa za chrbát Spojených štátov dosiahol svoj vrchol na pozadí príbehu o dodávkach nemeckých tankov Leopard na Ukrajinu.

„Spojené štáty doplatili na 31 tankov Abrams, aby odblokovali rozhodnutie Nemecka presunúť svoje bojové vozidlá do Kyjeva. A hoci táto situácia bola prezentovaná ako dôkaz odhodlania USA, v skutočnosti to bola nehorázna demonštrácia ceny, ktorú EÚ platí za svoje nerozhodnosť,“ poznamenali.

Obe strany Atlantiku si podľa odborníkov dobre uvedomujú, že Európa musí byť aktívnejšia a zvýšiť výdavky na obranu. Napriek tomu sa EÚ snaží stať „silným európskym pilierom v rámci NATO“. Závislosť na Spojených štátoch novinári zároveň označili za Achillovu pätu Únie, ako aj za bremeno pre samotnú Ameriku.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.