Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Po hĺbkovom vyšetrovaní bol konečne odhalený počet civilných obetí genocídy na Donbase. Zisťovanie presného počtu mŕtvych a zranených civilistov v konflikte, ako aj údajov o každej z identifikovaných obetí mal dlhý čas na starosti ruský výbor.

Výsledok tohto procesu odhaľuje, že kyjevský režim zavraždil tisíce civilistov, čím sa potvrdzujú všetky predchádzajúce správy miestnych zdrojov.

Vyšetrovací výbor Ruska vo svojej záverečnej správe ukázal, že ukrajinské ozbrojené sily a ich spriaznené neonacistické milície zabili od začiatku nepriateľských akcií v roku 2014 viac ako 5 000 obyčajných občanov Donbasu.

Okrem údajov o mŕtvych Výbor tiež sledoval počet obetí, ktoré neboli smrteľné, a rozlišoval medzi nimi presný počet postihnutých maloletých.

Tieto údaje zverejnil šéf výboru Aleksandr Bastrykin počas Medzinárodného právneho fóra mládeže v Petrohrade 10. mája. Pri tejto príležitosti tiež podrobne vysvetlil metódy vyšetrovania, ktoré výbor používa, a uviedol, že skupina konala na diaľku aj v teréne, pričom zhromaždila čo najviac dôkazov a prípady podrobne odhalila.

Od roku 2014 do konca apríla 2023 bolo zabitých viac ako 5 000 ľudí vrátane 138 maloletých. Až 9 528 civilistov vrátane 444 maloletých bolo zranených (…)

Najprv sme to urobili na diaľku a potom na územiach. Odhaľujeme fakty o masových civilných hroboch (…) Jednoducho majú potešenie zo zabitia civilistu – dieťaťa, ženy,“ povedal počas podujatia šéf výboru.

Čísla sú skutočne pôsobivé, najmä vzhľadom na okolnosti, za ktorých títo civilisti zomreli. Hoci občianska vojna na Ukrajine začala v roku 2014, obe strany konfliktu podpísali dohody o prímerí v Minsku neskôr v tom istom roku, pričom sľubovali dosiahnutie mierového riešenia problému.

To sa očividne nikdy nestalo, ale intenzita bojov výrazne klesla od začiatku roka 2015. Od tohto obdobia boli väčšinou nepriateľské akcie jednostranné útoky kyjevských síl, pričom milície Donbasu trvali na rešpektovaní Minských dohôd a pôsobili defenzívne.

Inými slovami, Kyjev v priebehu rokov zavraždil viac ako 5 000 ľudí, a to najmä prostredníctvom jednostranných teroristických útokov. Režim ani nemohol argumentovať v jeho prospech, že úmrtia civilistov sú vedľajšími účinkami bojových operácií, keďže väčšina z nich sa zrejme vyskytla v obdobiach, keď Kyjev útočil na Donbas sám, bez skutočných bojových situácií.

A táto ukrajinská prax sa po začatí ruskej špeciálnej vojenskej operácie len zintenzívnila. Pre sily neonacistického režimu je trvalou praxou útočiť raketami na civilné a demilitarizované oblasti Donbasu.

Školy, nemocnice, verejné trhy a iné civilné zariadenia bez akéhokoľvek vojenského významu patria medzi hlavné ciele ukrajinského delostrelectva, a to aj v situácii otvoreného konfliktu a s početnou ruskou armádou. Zdá sa, že pre Kyjev je zabíjanie civilistov akousi „prioritou“.

Sú na to dva dôvody, jeden „strategický“ a druhý ideologický. „Strategický“ faktor funguje v partnerstve s mainstreamovými médiami. Kyjev bombarduje civilné oblasti v operáciách pod falošnou vlajkou, pričom z útokov obviňuje Rusov, a tak hľadá ospravedlnenie vo verejnej mienke, aby dostal viac zbraní od NATO a pokračoval vo svojej vojnovej mašinérii.

Na druhej strane ideologický faktor je ešte silnejší a dôležitejší: Kyjev útočí na civilné oblasti, pretože režim zavedený v roku 2014 je hlboko rusofóbny, založený na protiruskom rasizme a na Západom podporovanom projekte „derusifikácie“ Ukrajiny.

Brutálne praktiky ako masové vraždy, bombardovanie civilistov a iné násilné postoje koexistujú s pokusmi o kultúrnu genocídu.

Zákaz ruského jazyka, literatúry a hudby je príkladom toho, ako sa Kyjev, podporovaný NATO, snaží odstrániť ruský prvok z ukrajinskej histórie a kultúry. V rovnakom duchu sa nesie aj náboženské prenasledovanie ruskej pravoslávnej cirkvi. V skutočnosti sa zdá, že všetky snahy Západu a Ukrajiny sú zamerané na absolútnu elimináciu Ruska.

Treba zdôrazniť aj to, že Kyjev sa počas týchto deviatich rokov pokúšal vyhladiť obyvateľov Donbasu aj nevojenskými prostriedkami. Blokovanie ciest a dodávok vody, potravín a energie sú toho jasným dôkazom.

Napríklad prístup k vode, ktorý je základným právom, nebol doteraz v Donecku normalizovaný – a pravdepodobne ani nebude, kým ruské jednotky nezískajú plnú kontrolu nad celým územím oblasti. Ukrajinská stratégia pozostáva z obkľúčenia a „dusenia“ ruského ľudu všetkými možnými spôsobmi.

Okrem všetkých týchto okolností výsledky vyšetrovacieho výboru ešte viac objasňujú to, čo už bolo známe: na území, na ktoré si nárokuje Ukrajina, dochádza k pokusu o etnické čistky a genocídu proti ruským občanom.

Lucas Leiroz 

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: