Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Práve oslavujem ďalšie výročie. Už sú to tri roky, čo som pochovala svoje posledné džínsy. Odvtedy mi v skrini ležia len šaty a sukne. Uplynulo veľa času. Dospela som aj k mnohým záverom. Prvý článok bol „rok bez nohavíc“, čo spôsobilo veľký rozruch…

Zdalo by sa, že experiment už možno ukončiť a na jeseň si kúpiť džínsy. Ale nechcem sa k tomu vrátiť. Už dlho mi je v nohaviciach nepohodlne. Iba pre zaujímavosť, v obchode som si vyskúšala džínsy. Vyzliekla som si ich skôr ako som si ich celkom obliekla. Nie je to moje, nechcem.

Zdá sa, že mnoho záverov už bolo popísaných. Čo sa dá ešte povedať, že je to nové? Ukázalo sa, že je toho dosť. Nie som si istá, či ešte aj teraz poviem všetky prednosti šiat v mojom živote. Čo môžem vidieť a pochopiť.

1. Zdravie žien

Žiadna bolesť počas ženských dní. Nemám žiadne iné zdravotné problémy žien. Už tri roky. Ak vezmeme do úvahy, že predtým sa aspoň raz za rok vyskytli problémy podobného charakteru, potom sú tri roky výborným ukazovateľom. Ukazovateľ účinnosti takéhoto životného štýlu.

2. Najľahšie tehotenstvo

Moje tretie tehotenstvo bolo prvým sukňovým. Oba predchádzajúce časy som bola v nohaviciach a mikinách. Teraz som mala tehotenskú skriňu krásnych šiat. V dôsledku toho prakticky neexistovala žiadna toxikóza. Mierna strata chuti do jedla a neustála chuť spať je pre mňa naozaj najjednoduchšia možnosť. Neboli žiadne opuchy, žiadne tlakové skoky, žiadne problémy so žilami. Aj keď je to moje tretie tehotenstvo. Nárast hmotnosti tiež nebol extrémny.

Celé tehotenstvo som strávila cestovaním. Desať letov lietadlom za 8 týždňov. Cesta vlakom na festival v 35. týždni. Cesta autom naprieč Európou – viac ako 20 000 km. A celkovo viac ako 20 krajín s bruchom. Pamätám si prvé dve tehotenstvá, keď som nechcela ísť ďaleko od domova a neustále som sa obávala jednej veci, druhej, tretej …

3. Najľahší pôrod

Pôrod by mal byť napísaný samostatne. Mám veľa myšlienok, veľa uvedomení. Ale nikdy som si nemyslela, že by som mohla mať taký pôrod. Niekto áno. Ja nie. Prvé dva pôrody boli ťažké. Slabá pôrodná aktivita, divoká bolesť, prestávky a tak ďalej. A tretie tehotenstvo – väčšinu kontrakcií som doma prespala. Od okamihu príchodu do nemocnice – tri hodiny. Tri hodiny – a v náručí dieťaťa. Kontrakcie boli jemné, ale nie bolestivé. Cely čas to vyzeralo, že ešte o trošku viac a keď to bude ešte bolestivejšie, poprosím o epidural. A boli len dve bolestivé kontrakcie. Pred zatlačením. Dve zatlačenia a bábätko. A bez poškodenia. Bez stimulácie. Bez epiduralu. Prakticky žiadna bolesť.

S čím to spájam? S rozvojom ženského vo mne. Keď sa uľahčuje taká ženská funkcia, ako je narodenie detí. A keď sa osteopatka pozrela na bábätko, bola veľmi prekvapená, že pôrod nebol doma. Tak jemne a ľahko prišiel na tento svet.

4. Vedomé rodičovstvo

Minule sme s manželom ležali okolo nášho tretieho zázraku. Skúmal nás svojimi korálkovými očami a my sme sa pozerali na neho, na seba. A boli šťastní. Pretože existuje. Je to také iné! Prvýkrát si môj manžel zo zúfalstva zlomil ruku na zárubni. Druhýkrát si náhodou natrhol väz pri hraní basketbalu (hneď po narodení Matveja). Pretože to pre nás nebolo vždy ľahké, bolo to ťažké a chceli sme, aby sa to všetko čo najskôr skončilo. Teraz je to už iné.

Tie isté bezsenné noci, no vstávate v inej nálade. Rovnaké plynaté brušká, ale iné vnímanie. Tentoraz sa nám obom veci zdali inak. Veľmi šťastne. Vedome. A práve. Zdalo by sa, čo to má opäť spoločné so šatami? Ale som si istá, že moje zmeny, ktoré sa začali šatami, umožnili takéto tehotenstvo, taký pôrod a také rodičovstvo. Pre nás oboch.

5. Rodinná idylka

Predtým – pred tromi rokmi – sme sa často hádali. Raz za mesiac som mala pocit, že sa chcem rozviesť, s ktorým som v sebe veľmi úzko spolupracovala. Nebola som spokojná s tým, ako sa môj manžel správal ku mne, k mojim deťom a k mojim povinnostiam. Bol pripravený pomôcť s deťmi, no pod tlakom. Počas hádky sme sa hádali a povedali si veľa nepekných vecí. A potom sme sa už nechceli nikdy vidieť. Rozviesť sa.

Prešli tri roky. Prakticky sa vôbec nehádame. Hádky za posledné dva roky spočítate na prstoch ruky. Niekedy na seba šomreme. Niekedy niekto nemá náladu – a môže byť rozhorčený. Myšlienky na rozvod však neprichádzajú. Pretože sa spolu cítime naozaj dobre. Naučili sme sa vyjednávať, naučili sme sa byť nielen nablízku, ale aj spolu. Z veľkej časti kvôli tomu, že som si doma prestala robiť nároky na vedenie. Dovolila manželovi, aby bol mužom. A venovala sa svojim ženským záležitostiam. Áno, občas sa pohádame – ako každý iný. Ale inak. Rýchlo sa pomeríme a ani nepomyslíme na rozvod.

6. Dôverujte Bohom

Učím sa to už dlho. Ale hlavnou skúškou mojej viery bolo tehotenstvo. Predstavte si, tu mám test s dvoma prúžkami. A sme na Bali. A máme letenky do Austrálie. Obdobie tehotenstva je krátke – 8 týždňov, je to nebezpečné? Nikdy som neletela počas tehotenstva. A potom som sa rozhodla – konečne – dôverovať. V tehotenstve nemám nad ničím kontrolu. Všetko sa deje podľa vôle Bohov. Takže možno by sme mali prestať zasahovať do procesu?

A vyrazili sme. Najprv do Austrálie, potom späť domov. Bolo veľa letov. Pohyby, zmeny… Dôvera prišla vhod aj pri pôrode. Stihneme sa dostať do pôrodnice z vidieka? Budú zápchy? Ako sa majú staršie deti? Ako to celé dopadne? Dôverovala som. A všetko prebehlo tým najlepším možným spôsobom. O piatej ráno prázdna cesta do mesta, po ktorej ideme s manželom v ústrety bábätku… Nemohla by som tak dôverovať Vyšším silám, keby nešlo o rozvoj ženského. Čo začalo šatami.

7. Vzťahy s rodičmi sa oteplili

A stali sa zrelšími. Keď nie sme závislí na ich názore, ale veľmi si ich vážime. Konečne máme aj rodičovský fond – teraz neočakávame pomoc od rodičov, ale sami im pomáhame finančne. Zatiaľ v malom množstve. Ale ten pocit je úžasný. A to nezasahuje do všetkého ostatného – príde viac peňazí, pretože pomáhať rodičom je dobrá vec. Opäť mi veľmi pomohlo prijatie mojej ženskej úlohy. A vo vzťahu s mojou matkou a s rodičmi môjho manžela. Pomáhalo akceptovať, rešpektovať a upevňovať vzťahy.

8. Šatník plný šiat

Sám manžel mi hovorí, kde videl krásne šaty. Predtým sa mi šatník bez problémov zmestil na jednu poličku. Džínsy, pár svetrov, tričiek a spodnej bielizne. Teraz sa mi už takmer všetky šaty (hoci toto nie sú všetko) zmestia do šatníka. V dvoch oddeleniach. Môjmu manželovi to spôsobuje iba radosť. Zvláštne, však? Naďalej mi kupuje šaty, nevyčítajúc tie, ktoré už visia v skrini. A keď tam boli len džínsy, boli iné rozhovory, aj priority. A teraz mi sám kupuje aj veľmi drahé šaty.

9. Manželov príjem za túto dobu vzrástol 30-krát

Len za tieto tri roky. To je to, čo znamená dôverovať manželovi, že sa postará o rodinu. Nebojujte s ním, nesúťažte, nebojujte o svoje miesto na slnku. A úplne dôverujte. Šaty boli prvým krokom, aj keď v nich veľa vecí robiť nemôžem. Behať, ťahať náklady. Áno, a nechcem sa hádať v krásnych šatách …

10. Dva a pol knihy je už napísaných

Tvorivá energia, ktorá vo mne vždy bola, dostala svoju formu a výstup. Už dlho som chcela písať knihy. A prvý pokus bol asi pred siedmimi rokmi. Ale niečo tomu chýbalo. Vytrvalosť, inšpirácia, témy. Alebo energia, ktorú dostávam zo Zeme, keď nosím dlhé šaty.

11. Cestovanie – 46 krajín za rok a pol

To by sa dalo pripísať splneniu snov, no chcela som to vyzdvihnúť zvlášť. Keď som bola malá, chcela som vidieť tento svet. Potom som mala zvláštny sen – aby mi môj manžel ukázal tento svet. A prvých sedem rokov nášho spoločného života sme mali len jednu dovolenku. Dve – s výletom na medové týždne. A to je všetko. Kým som bola muž v džínsoch, nič sa nezmenilo. Tri roky chodím len v šatách. Z toho už dva roky aktívne cestujeme. A naozaj mi ukázal svet…

12. Prebúdza sa vo mne gazdiná

Začala som lepšie variť, bolo ľahšie udržiavať dom v poriadku. Nejako sa to proste stalo. Ale vlastne nie, ak sa ráno nedáte do poriadku, neoblečiete si krásne šaty, potom sa vám nechce variť. Buď takto pôsobí energia Zeme, alebo spojenie so ženskými energiami, či radosť zo svojej krásy. Ale toto je fakt. Varím, upratujem, robím veľa domácich úloh – s radosťou, potešením a výbornými výsledkami. Teraz snívam o šijacom stroji. Nikdy som si nemyslela, že budem taká…

13. Splnený sen. Eiffelova veža, Taliansko, Disneyland, Bali, dekorácie, šaty…

V zozname sa dá pokračovať ešte dlho. Počas týchto troch rokov sa mi splnili takmer všetky sny z detstva a mladosti. čo sa zdalo nemožné. Čo sa v týchto vzťahoch pred piatimi rokmi zdalo nemožné. Objavujú sa nové sny – a tiež sa plnia …

14. V dome sú vždy čerstvé kvety

Kedysi sa mi zdalo, že to tak nie je. Aby vo vázach bol vždy cyklus krásy. A teraz nemám dosť váz, pretože môj manžel ma rád rozmaznáva. Daruje rôzne kytice, 100 tulipánov, 50 ruží, exotické kvety. A bez dôvodu. Milujem kytice, milujem šťastné oči môjho manžela, ktorý drží krásu v rukách. A rád vidí, ako sa radujem z ďalšieho kvetinového zázraku.

15. Toľko komplimentov som od manžela ešte nepočula

Je to neuveriteľné, ale pravdivé. Predtým bolo potrebné vytiahnuť z manžela – miluješ ma? A ako? Som krásna? A teraz ráno začína rečami o tom, aký je šťastný, že ma má vedľa seba, ako ma miluje a váži si ma a náš vzťah. A deň sa väčšinou končí slovami, že som najkrajšia žena na svete. Z bodu A do bodu B to trvalo len tri roky. A šaty zohrali dôležitú úlohu. Pretože teraz vo mne nevidí kolegu, muža, ale ženu. A potom kvety, darčeky, komplimenty sú prirodzeným impulzom.

16. Manžel sa začal duchovne rozvíjať

Ako som túžila po tom, aby sa manžel modlil, čítal duchovné knihy, komunikoval s veriacimi. Aby sme hovorili o Bohu. Mať v dome kútik Boha. Aby hudba, ktorá znie v dome, bola duchovná. A môj manžel, ktorému to všetko bývalo ľahostajné, teraz neustále hovorí o Bohu. Chodíme na festivaly, z ktorých sa mu nechce. Na festivaloch horlivo komunikuje, snaží sa slúžiť a má čas počúvať prednášky. Môj prechod k ženskému pólu, to, že som naňho prestala tlačiť, postarala sa sama o seba – taký je recept. Všetko to začalo šatami.

17. Muži sú rôzni. S rešpektom a bez túžby

Predtým sa zdalo, že všetci muži potrebujú len jednu vec. Komunikácia s nimi nebola taká príjemná – som predsa ženatý. To bolo samozrejme posilnené tým, ako som bola oblečená. Úzke džínsy a blúzky s dekoltom nedávajú mužovi príležitosť začať si vážiť ženu. Pretože naštartujú inštinkty. Ale teraz, keď nosím šaty, a k tomu cudné, muži, ktorých stretávam vo svete, mi otvárajú dvere, pomáhajú s taškami. S rešpektom a bez túžby. Muži, ktorí sú vďační za zmeny svojich manželiek, je samostatná téma. Mám zbierku listov od mužov o tom, aké je skvelé, že manželka začala nosiť šaty – konečne!

18. Prechod na dlhé sukne

Najprv som nosila to, čo bolo. Čo som našla. Bolo veľa krátkych šiat – po kolená. Cítila som sa v nich lepšie ako v džínsoch, no stále nepohodlne. Muži sa niekedy opäť pozerali so žiadostivosťou. A postupne – ako pri nohaviciach – som začala vylučovať krátke šaty zo skrine.

Teraz nosím len dlhé šaty. Dlhé – to je najmenej do stredu dolnej časti nohy (mimochodom vhodná dĺžka na jeseň). Krátkych je niekoľko – na doma a pre manžela. A mám skúsenosť s maxi sukňou už rok a pol. Spolu s minisukňami z môjho šatníka zmizli aj blúzky s hlbokými výstrihmi. Zbytok zase nosím len doma, pri manželovi. Pre hostí si už oblečiem niečo uzavreté a dlhé.

Z hľadiska fyziológie je krátka sukňa lepšia ako džínsy. Z hľadiska energie – odhalené nohy spôsobujú u ženy stratu práve tejto energie. S každým pohľadom, ktorý má žiadostivosť, bude energia prúdiť preč. Keď sa vrátite domov, môžete sa cítiť zničene a deprimovane. Opäť platí, že ak si oblečiete príliš obtiahnuté džínsy, ktoré sú ako druhá koža, môžete pociťovať fyziologické problémy (so ženskými panvovými orgánmi), tak aj s energiou.

19. Mám priateľov

Nikdy som sa nevedela spriateliť so ženami a vyhýbala som sa takejto spoločnosti. V mojej hlave boli ženy tie, ktoré vždy fňukajú, splietajú intrigy a navzájom si kradnú mužov. Ukázalo sa, že skutočné ženy sú iné. Ukázalo sa, že obraz v mojej hlave sú silné ženy našej doby, ktoré sa snažia robiť všetko samy. Preto je v ich svete každý sám za seba a k svojmu šťastiu je treba sa prehrýzť zubami. Moji priatelia a ja si myslíme opak. Šťastie k nám prichádza samo, pretože sme mu otvorení a snažíme sa zdieľať svetlo s ostatnými. To, čo prinesiete na svet, dostanete na oplátku. Skutočné ženy sú také. A som rada, že sú moji priatelia.

20. Máme vlastný dom

Ale to je už iný príbeh. Zatiaľ je to v procese registrácie a všetkého ostatného, ​​nechcem o tom hovoriť. Celé tie roky sme nemali domov. Odkedy sme prišli o byt. A teraz je tu opäť. Presne, ako sme snívali. Ešte lepšie. Opäť – prišiel ku mne, žene, až keď som bola pripravená byť strážcom kozuba, a nie druhým mužom. Akoby na toto dom čakal.

Nehovorím o tom, že nepracujem, že prakticky nemám výkyvy nálad a depresie. Je oveľa jednoduchšie byť matkou, komunikovať s deťmi a plniť si svoju ženskú povinnosť. Oveľa jednoduchšie, keď mám na sebe šaty. Najmä, ak sú šaty krásne a veľmi sa mi páčia.

Za tri roky sa môj život dramaticky zmenil. Je to ako – ja a to dievča spred troch rokov sú dvaja rôzni ľudia. Alebo som taká vždy bola – niekde veľmi hlboko v duši a šaty sa stali príležitosťou na zmenu, ktorá mi chýbala.

Možno si myslíte, že to spolu nesúvisí. Moje skúsenosti však ukazujú opak. Počas posledných dvoch rokov sa dievčatá inšpirovali mojou stránkou a urobili rovnaké kroky. Získavajú podobné výsledky. Niektoré ešte zaujímavejšie. Niektoré otehotnejú po neplodnosti. Niektorá zrazu stretne princa a vydá sa. Niekto zachráni rodinu pred rozvodom. Moje zmeny pri tomto už nevyzerajú tak úžasne.

V našom modernom svete je na sto dievčat v džínsoch – iba jedna v šatách. Najmä v zime. A všetky sú si navzájom podobné – tmavé džínsy, tmavé či sivé saká a blúzky. Vlasy v drdole, a ešte lepšie – krátky zostrih. Viete, stojí za to nosiť šaty aspoň preto, aby ste nejako vystúpili z davu, aby ste ukázali svoju individualitu.

Môžete spochybniť všetko, čo je tu napísané. A môžete to skúsiť. Získajte svoje skúsenosti, svoje výsledky. Môžete sa sťažovať, že život je ťažký, vzťahy sú hrozné. A nemusíte kňučať, ale začať sa meniť. Prechod na šaty nie je taký náročný. Keď je túžba. Keď som sa začala prezliekať, mala som v skrini 2 sukne a 2 šaty. A spočiatku bolo ťažké nájsť to, čo sa mi páčilo, a neboli peniaze. Ale rozhodnutie padlo. A som veľmi rada, že som sa vtedy rozhodla. Pretože teraz som úplne iná ja a žijem úplne iný život. Čo želám aj vám z celého srdca!

Oľga Valjajevová

biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

možno ste nepostrehli

%d blogerom sa páči toto: