Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

12.11.2020

Foto: ticketmaster

Farmaceutická spoločnosť Pfizer oznámila, že testovanie novej vakcíny na COVID-19 preukázalo 90% účinnosť pri klinickom skúšaní. To dodalo koncertným profesionálom nádej, že by sa koncerty a zápasy mohli v roku 2021 obnoviť. V rámci tejto prípravy vypracoval Ticketmaster stratégiu pre postpandemickú bezpečnosť fanúšikov, ktorá využíva inteligentné telefóny na overenie očkovania fanúšikov alebo toho, či mali v priebehu 24 až 72 hodín negatívny test na koronavírus. Ticketmaster predáva vstupenky na drvivú väčšinu športových líg v Spojených štátoch, ako aj na koncerty, do kín, divadiel. Implementácia ich plánu COVID-19 bude, podľa nich, dôležitým míľnikom pre priemysel živej zábavy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podrobností plánu sú stále vo vývojovej fáze. Záleží od troch samostatných komponentov – aplikácie digitálnych lístkov Ticketmaster, od spoločností poskytujúcich informácie o zdraví ako CLEAR Health Pass alebo Digital Health Pass IBM a poskytovateľov testovania a distribúcie vakcín. Ak to bude schválené, bude to fungovať nasledovne. Po zakúpení vstupenky na koncert by fanúšikovia museli preukázať, či už boli očkovaní (čo by poskytlo približne jeden rok ochrany COVID-19). Alebo či majú negatívny test na koronavírus vykonaný 24 až 72 hodín pred koncertom. Dĺžka pokrytia, ktorú by test poskytol, by bola riadená regionálnymi zdravotnými úradmi – ak by museli byť účastníci piatkového nočného koncertu testovaní 48 hodín vopred, väčšina by mohla začať s testovacím procesom deň pred podujatím. Keby to bolo 24-hodinové okno, väčšina ľudí by bola pravdepodobne testovaná v ten istý deň udalosti v laboratóriu alebo na klinike zdravia.

Akonáhle bude test kompletný, fanúšik dá laboratóriu pokyn, aby výsledky doručil cestou ich zdravotného preukazu (CLEAR alebo IBM). Ak by boli testy negatívne alebo bol fanúšik zaočkovaný, spoločnosť zaoberajúca sa zdravotným preukazom overí účastníka u spoločnosti Ticketmaster, ktorá potom vydá fanúšikovi údaje potrebné na prístup k udalosti. Ak by mal fanúšik pozitívny test alebo neurobil test na overenie svojho stavu, nebolo by mu dovolené zúčastniť sa udalosti.

Spoločnosť Ticketmaster nebude uchovávať alebo mať prístup k lekárskym záznamom fanúšikov a bude dostávať iba overenie, či má fanúšik v daný deň povolenú na účasť na akciu. Rôzne štáty budú mať odlišné požiadavky. Hlavnou úlohou spoločností zaoberajúcich sa zdravotnými preukazmi, bude zhromažďovať údaje od poskytovateľov testovacích a lekárskych služieb a poskytovať aktualizácie stavu partnerským spoločnostiam bezpečným a šifrovaným spôsobom, ktorý je v súlade so zákonom o prenosnosti a zodpovednosti v zdravotníctve (HIPAA).

Úrad pre kontrolu potravín a liečiv do dnešného dňa neschválil žiadnej spoločnosti technológiu potrebnú na poskytnutie výsledkov očkovania v reálnom čase, ale prezident spoločnosti Ticketmaster Mark Yovich očakáva dopyt po službách digitálneho skríningu, ktoré budú potrebné pre letecké spoločnosti a cestovanie, overovanie zamestnania a vstup do tematických parkov. Priláka to novú vlnu investorov a podnikateľov, ktorá podnieti rast nového technologického odvetvia COVID-19.

„Už sme svedkami toho, ako sa mnoho poskytovateľov zdravotnej starostlivosti tretích strán pripravuje na zvládnutie preverovania – či už ide o očkovanie, vykonanie testu alebo iné metódy kontroly a schválenia – ktoré by potom mohli byť prepojené prostredníctvom digitálneho lístka, takže každý vstup na udalosť bude overený,“ hovorí Yovich pre Billboard. „Cieľom spoločnosti Ticketmaster je poskytnúť dostatočnú flexibilitu a možnosti, vďaka ktorým majú miesta a fanúšikovia rôzne cesty prístupu na udalosti. Pracuje sa na vytvorení integrácie s našim API a poprednou technológiou digitálneho predaja lístkov, pretože sa budeme snažiť preniknúť k najlepším riešeniam.“

Zdroj: How Ticketmaster Plans to Check Your Vaccine Status for Concerts: Exclusive, billboard.com, 11.11.2020

zdroj: zem a vek

autor: Marcela Hoffmannová

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d