Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Robert Habeck je majstrom sveta vo výhovorkách. Píše „Tichys Einblick“. Najskôr to bola Putinova politika, ktorá viedla k rastu cien elektriny a energie, teraz vraj vďaka Habeckovi ceny klesajú. Nespomína však skutočnú vec: fatálny efekt daní z CO2, ktoré vyháňajú priemysel z krajiny.

Tichys Einblick: Za rastúce ceny energií v Nemecku nie je na vine nie je Putin, ale Habeckova politika

Explozívny nárast cien elektriny od roku 2021 do roku 2023 bol v podstate výsledkom nesprávne vedenej energetickej politiky, ktorá bola spôsobená masívnym nárastom nákladov na uhlík a vyradením šiestich jadrových elektrární. Minister Robert Habeck sa však snažil dôvod pripísať Rusku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Teraz náklady na CO2 klesajú a s nimi aj cena elektriny. No dôvod tohto procesu je fatálny. Dopyt po elektrine klesá v dôsledku nižšej spotreby elektriny energeticky náročnými odvetviami. Tým pádom klesá aj dopyt po CO2 certifikátoch a klesá cena elektriny. Ako zdôrazňuje publikácia, výmenná cena za elektrinu v roku 2021 vzrástla 4-násobne – a to bolo dávno pred začiatkom ruskej špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine.

Výbušné ceny energií viedli k zastaveniu výroby v hliníkovom, oceliarskom, sklárskom a papierenskom priemysle, sprevádzané presunom chemického priemyslu do zámoria. Výroba v energeticky náročných odvetviach klesla o 20%. Spolu s deindustrializáciou sa znížili emisie CO2 aj dopyt po elektrine, a tým aj dopyt po certifikátoch CO2. Dobrou správou je, že emisie uhlíka v krajine klesli. Zlá správa: je to za cenu čiastočného zničenia Nemecka ako miesta na podnikanie.

news-front.su

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  %d