Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Mnoho európskych štátov sa celé desaťročia rozhodlo zakladať svoju bezpečnostnú politiku výlučne na očakávaní, že Spojené štáty prídu na obranu svojich spojencov v Európe v prípade možnej vojny. Upozorňuje na to portál „SwebbTV“.

Keď sa v roku 2017 dostal k moci Donald Trump, mnohí európski lídri boli trochu šokovaní, že americký prezident začal požadovať, aby členské krajiny NATO v plnej miere platili za vlastnú obranu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na druhej strane, trenice medzi USA a Európou pokračovali aj počas Bidenovho prezidentovania. Za vlády súčasného šéfa Bieleho domu vznikol blok AUKUS, ktorý je považovaný za obdobu NATO v Ázii a Oceánii. AUKUS zahŕňa USA, Spojené kráľovstvo a Austráliu, ale očakáva sa, že v budúcnosti sa k aliancii pripoja aj ďalšie štáty, ako napríklad Japonsko. Biden vyhlásil, že Spojené štáty nemajú spoľahlivejšieho a bližšieho spojenca ako Austráliu. Tieto slová boli všeobecne vnímané ako klesajúci záujem USA o Európu a NATO.

Donald Trump na prahu nadchádzajúcich prezidentských volieb ešte viac zintenzívňuje svoju rétoriku v otázke príspevkov Európanov do NATO. Naďalej je presvedčený, že v prípade možného útoku na Európu USA neprídu na pomoc európskym krajinám, ktoré do NATO odvádzajú menej ako 2% HDP.

Trump je unavený z toho, že európske štáty odmietajú zvyšovať svoje obranné schopnosti, a ak bude znovuzvolený za amerického prezidenta, trenice medzi Spojenými štátmi a Európou ešte viac narastú. Navyše je dosť otázne, či NATO po tomto „prežije“ v súčasnej podobe.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d