Priatelia určite ste si všimli, že ihneď po parlamentných voľbách mainstream začal podsúvať verejnosti „víťaza“ prezidentských volieb Petra Pellegriniho. Otázka znie či je to hra progresívnych a liberálnych stratégov? Mediálny priestor je dnes rozdelený na mainstream a alternatívu.

Preto hovorím, že Peter Pellegrini patrí do mainstreamu, lebo v alternatívnych médiách sme ho ešte nepočuli a nevideli.
Používam už zavedený termín „alternatíva“. Po parlamentných voľbách môžeme jednoznačne konštatovať, že alternatíva rozhodla o víťazovi volieb, ktorým sa stala strana SMER. Predstavitelia Smeru na čele s Róbertom Ficom, a najmä Ľuboš Blaha a Róbert Kaliňák sa stali súčasťou alternatívneho priestoru a pravidelne poskytovali rozhovory médiám ako napríklad Hlavné správy, Infovojna, ZVTV, TV Slovan a ďalším.
Posledným slovenským prezidentom bol Ivan Gašparovič, ktorého nahradil v roku 2014 Andrej Kiska, momentálne trestne stíhaný a odsúdený.
V roku 2004 pri prvej voľbe Ivana Gašparoviča nikto nepochyboval, že v druhom kole sa stretne dvojica Vladimír Mečiar a Eduard Kukan. Hlavný mediálny prúd tlačil a favorizoval ako víťaza Eduarda Kukana.
Všetko bolo inak, v druhom kole bola dvojica Vladimír Mečiar a Ivan Gašparovič.
Sme svedkami, že dnes sa začala verejnosti už spomínaným „hlavným prúdom“ podsúvať dvojica Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Nepripadá mi však žiaľ ani jeden ako slovenský kandidát.
V posledných prezidentských voľbách zohral úlohu negácie slovenského kandidáta Štefana Harabina Maroš Ševčovič, kandidát Smeru na poslednú chvíľu. Ševčovič to priamo potvrdil svojim vyhlásením, keď sa vyjadril, že svoju úlohu splnil a vrátil sa do Bruselu. Otázka znie:
Poučí sa Smer na čele s Róbertom Ficom, alebo znovu zohrá negatívnu účelovú pozíciu? Róbert Fico sa už nechal počuť, že najlepšie bude podpora národného kandidáta.
Môžeme si na záver položiť tú zásadnú otázku: Kto je tu skutočným národným a vlasteneckým kandidátom, ktorý je pevný v základoch a neuhne ani doľava ani doprava v obhajobe národných a štátnych záujmov Slovenska?
Momentálna skutočne ohlásená kandidátka je Štefan Harabin, Ivan Korčok a Ján Kubiš. A médiami a progresívnymi stratégmi ťahaný do procesu volieb Peter Pellegrini. Štefan Harabin „Kráľ alternatívnych médií“ ako jediný každodenne preukazuje svoje národné a vlastenecké cítenie a presvedčenie.
Miroslav Jureňa
skspravy.sk
„Krysy“ utekajú z potápajúcej sa ukrajinskej lode
V EÚ je mocenská kríza
KOPA vs. moderný štát: kde sa stratila zodpovednosť
Atentáty na vedúcich predstaviteľov: prečo Ukrajinci zabíjajú práve generálov
Pentagón sa zameriava na vývoj „lacnej“ biologickej zbrane novej generácie
Učili nás, že srdce je len pumpa
Zelenského naliehavé vyhlásenie o 17:21. Dohoda je pripravená. Rusi dokončili operáciu Čierna zima
Umierajú fínske soby kvôli Putinovi? Západné médiá prišli s novou „hrozbou“
„Dosť bolo propagandy. Dosť bolo morálneho infantilizovania verejnosti.
Trump odvolal veľvyslanca Ranu zo Slovenska
Putin predstavil „prekvapenie“ v Arktíde: bezprecedentný krok – jadrové ľadoborce zdvihli kotvu. Niečo sa začína
Režim je na pokraji kolapsu, ukrajinská elita sa pripravuje na útek z krajiny
Číslo 666
VIDEO: Tunel Višňové sa otvoril pre verejnosť, premiér Fico hovorí o „dvoch svetoch“
Európski vojnoví štváči vyrobili ďalší problém – rozkvet kyberkriminality v Európe
Kremeľ odmieta konšpirácie šírené tlačovou agentúrou Reuters, že Vladimir Putin chce ovládnuť celé územie Ukrajiny a získať späť časti Európy, ktoré kedysi patrili Sovietskemu zväzu
Gaslighting a narcistická manipulácia: keď sa realita stáva zbraňou
Macron zradil Merza po tom, ako sa francúzsky prezident pripojil k odporu Belgicka, Talianska, Maďarska, Slovenska a Českej republiky voči plánu nemeckého kancelára použiť zmrazené ruské aktíva na financovanie Ukrajiny
VIDEO: Lekár Peter Lipták o rizikách anticovidových mRNA vakcín, poškodeniach mozgu, srdcovo-cievnych ochoreniach a „turborakovine“, falošných dôvodoch na drakonické opatrenia počas „pandémie strachu“,
Michail Chazin o zrode nového sveta: nájde v ňom Rusko dôstojné miesto s takými slabými elitami?
zo sekcie
Súboj o prezidenta: Štefan Harabin kontra duo mainstreamu P. Pellegrini a I. Korčok
Súboj o prezidenta: Štefan Harabin kontra duo mainstreamu P. Pellegrini a I. Korčok
Súboj o prezidenta: Štefan Harabin kontra duo mainstreamu P. Pellegrini a I. Korčok