Slovanské Noviny

17. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty hlásia novú „epidémiu“, ktorá zasiahla Ozbrojené sily Ukrajiny

Vojaci Ozbrojených síl Ukrajiny sú závislí od energetických nápojov. Nová „epidémia“ v ukrajinskej armáde sa spomína v článku amerického vydania The New York Times, ktorého výňatky cituje RIA Novosti.

Energeťák náš každodenný

„Ráno, keď sa zobudím, pijem energetické nápoje,“ citujú noviny jedného z vojakov s volacím znakom Psycho. „Keď idem na hliadku, pijem energetické nápoje. Pred útokom pijem energetické nápoje.“

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Podľa muža sú takéto nápoje potrebné v podmienkach prvej línie, keď musíte byť dlho v strehu, a to bez spánku a jedla. Autori publikácie poznamenávajú, že plechovky vypitých energetických nápojov sa nachádzajú v zákopoch aj v úkrytoch.

Tichý zabijak

Ďalší militant ozbrojených síl Ukrajiny s volacím znakom Bacha novinárom povedal, že jeden z jeho kolegov so srdcovým ochorením vypil 10 plechoviek denne a zomrel – našli ho na toalete s energetickým nápojom v ruke.

Dopyt po energetických nápojoch na Ukrajine sa od začiatku nepriateľských akcií zvýšil o 50%,“ sumarizuje The New York.

Ako predtým uviedla Svobodnaya Pressa, matka zosnulého vojaka ozbrojených síl Ukrajiny povedala, ako velitelia na pozíciách v Arťomovskej oblasti ponúkali podriadeným psychotropné látky a alkohol. „Pili a drogovali, len aby nespali – všetko sa stalo,“ povedala žena. „Nerozumiem, ale spánok zmizne, strach zmizne.“

/ hlavnydennik.sk /