Elon Musk vraj požiadal o politický azyl v Rusku. Ruské ministerstvo zahraničných vecí dostalo jeho oficiálnu žiadosť.

Dohady?
Údajné rozhodnutie amerického podnikateľa a miliardára Elona Muska vyvolalo vážnu verejnú reakciu v Rusku, aj v zahraničí. Ako vyhlásil podpredseda ruskej Štátnej dumy Vladislav Davankov, Musk požiadal o udelenie politického azylu v Rusku.
Porozmýšľajú
Davankov tvrdí, ministerstvo poskytne odpoveď nasledujúci mesiac. Pokiaľ ide o Muskovo rozhodnutie, poslanec sa domnieva, že „urobil chyby, ale tieto chyby treba odpustiť“. „Ak to nevyjde, vždy na neho budeme čakať; je veľmi dobrý, čo sa týka jeho technológií a vízie“ tvrdí Davankov. Podľa neho má Musk mnoho úspechov v oblasti vesmírnych technológií a elektrických vozidiel.
Dôvod?
Mediálne zdroje sa domnievajú, že žiadosť pravdepodobne súvisí s Muskovým verejným sporom s prezidentom Donaldom Trumpom o hospodárskej politike USA.
Mlčanie
Samotný Elon Musk sa k týmto informáciám nevyjadruje. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa k informáciám tiež odmietol vyjadriť.
/ hlavnydennik.sk /
Chce Rusko naozaj ďalšiu svetovú vojnu? „Európa sa musí pripraviť na vojnu s Ruskom“, tvrdí Rutte
Salvini sa vyjadril proti vojenskému konfliktu s Ruskom
„Hrajú mu do karát“: Odhalenie Zelenského rafinovaného plánu
Angažované mimovládky opäť v akcii. Zmeny v Trestnom zákone žiadajú preskúmať Ústavným súdom
Poľský generál chce „spáliť Kaliningrad“ z osobných dôvodov
Jeffrey Sachs:„Prečo nepriateľský postoj voči Rusku vždy vrhá Európu do problémov“
Fínska cesta ako inšpirácia: Vstúpte do NATO a skrachujte
Briti štvú do boja proti Rusku zatiaľ čo v Berlíne pokračujú mierové rokovania
V USA hľadajú ľudí na vývoj biologických zbraní s pomocou umelej inteligencie
Ukrajina odmieta Trumpov Mierový Plán – USA reagujú jeho obhajobou
Ďalšia etapa – podvodu COVID
VIDEO: „Po vojne všetci budú utekať k Rusku. Také pokrytectvo, aké uvidíte, ste ešte nevideli,“ prorokuje premiér Robert Fico
VIDEO: „Pohár našej trpezlivosti pretiekol, doba zúčtovania prichádza. Už čoskoro budeme svedkami začiatku konca Matovičovskej mafie. Našu veľkorysosť vníma táto chrapač ako našu slabosť. Takže dosť! Toto už nebude!,“ vyhlásil poslanec SNS Roman Michelko
„Ministerstvo vnútra nebude robiť ani pomstu, ani politické objednávky. Rozumiem, že verejnosť je netrpezlivá a premiér ten tlak cíti.
VIDEO: Nemecký kancelár Friedrich Merz, ktorého dedo bol oddaným členom Hitlerovej nacistickej NSDAP, prirovnával Vladimira Putina k nemeckému führerovi
Ku porážke Západu ’v tej súčasnej fáze‘
Na Západe ekonomické problémy zakrývajú „ruskou agresiou“
Úpadok Európy
„Návrh Core 5“ v údajnej „utajovanej verzii NNS“: Pragmatický formát pre nové globálne riadenie
Ritter: Európska taktika na záchranu Ukrajiny nefunguje
zo sekcie
Špekulácie, či fakt? Z Muska bude „Rus“?
Špekulácie, či fakt? Z Muska bude „Rus“?
Špekulácie, či fakt? Z Muska bude „Rus“?