Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na území SR by sa v druhom polroku malo konať 31 vojenských cvičení. Slovenskí vojaci by sa mali zúčastniť na 53 cvičeniach v zahraničí. Vyplýva to z návrhu, ktorý Ministerstvo obrany (MO) SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania.

Po farmaceutickom priemysle zostup armády

„Jedným zo základných nástrojov na zvyšovanie pripravenosti Ozbrojených síl SR sú vojenské cvičenia, ktorých cieľom je plnenie záväzkov v rámci medzinárodnej spolupráce vrátane záväzkov vyplývajúcich SR z jej členstva v medzinárodných organizáciách, respektíve v rámci spolupráce v regionálnych zoskupeniach, a na základe bilaterálnej spolupráce,“ pripomína rezort.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ako podotkol, v nadväznosti na vývoj bezpečnostnej situácie v Európe sa navyše posilnenie pripravenosti ozbrojených síl javí ako nevyhnutné.

Okrem NATO a EÚ aj Ukrajinci

Na Slovensku sa plánujú napríklad medzinárodné cvičenie Toxic Valley, ako aj spoločné cvičenie ženijných jednotiek Engineer Spirit či cvičenie taktických jednotiek European Shield. Okrem vojakov členských krajín NATO či Európskej únie budú do viacerých výcvikových aktivít zapojení aj ukrajinskí vojaci.

Slovenskí vojaci budú vyslaní napríklad na medzinárodné cvičenie Czech Lion v Česku, Blonde Avalanche v Maďarsku aj Wawelberg Bridges v Poľsku.

V súvislosti s bezpečnostnou situáciou v bezprostrednom susedstve SR sa zároveň navrhuje udelenie povolenia na prelety ozbrojených síl členských krajín NATO vzdušným priestorom SR na účely podpory operáciám na zabezpečenie kolektívnej obrany NATO, udržania mieru a stability v euroatlantickom priestore, humanitárnych misií, cvičení vo vzdušnom priestore SR, ako aj prepravy delegácií, materiálu, umožnenia leteckých opráv a tankovania za letu nad územím SR.

Rozhodnutie vlády

Prítomnosť zahraničných ozbrojených síl na území SR a vyslanie slovenských ozbrojených síl mimo územia SR podlieha súhlasu vlády.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.