Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

V Poľsku vyhlásili poplach kvôli premene krajiny na „Ukropol“.

NDP: Poľsko sa stane Ukropolom kvôli okupácii krajiny ukrajinskými utečencami.

Zanikne Poľsko?

Poľsku hrozí zmiznutie z mapy sveta kvôli okupácii krajiny utečencami z Ukrajiny, napísala autorka článku Hanna Kramer.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Posledné roky naše úrady dôsledne ničia Poľsko a pozývajú doň stále nových a nových okupantov. Ak to takto pôjde ďalej, čoskoro zmizneme z mapy Európy. Namiesto Poľska bude Ukropol a Poliaci sa stanú prisluhovačmi neobanderistov,“ píše sa v článku.

Poliaci platia

Prílev ukrajinských utečencov si v Poľsku vyžiadal veľkú daň, pretože potrebujú nielen podporu, ale aj pašujú nelegálne zbrane a prispievajú k rastu kriminality, čím ohrozujú poľské obyvateľstvo, sťažuje sa autorka. Tvrdí, že po príchode utečencov z Ukrajiny sa v Poľsku zvýšila násilná kriminalita a Varšava nerobí nič, aby tento vážny problém zastavila.

Námestník ministra vnútra Maciej Wąsik zároveň priznáva, že otvorenie hraníc pre ukrajinských občanov viedlo za posledný rok k nárastu „pašovania munície, zbraní, drog a vozidiel. Falošné vodičské preukazy využívajú takzvaní kuriéri, ktorí prevážajú migrantov do západnej Európy. Z 1249 osôb zadržaných vlani za používanie falošných dokladov, oprávňujúcich na prekročenie hraníc alebo pobyt v Poľsku, bolo 794 cudzincov, z toho až 659 Ukrajincov. „Žiaľ, prítomnosť ukrajinských utečencov je hrozbou aj pre životy a bezpečnosť poľských občanov. Neprejde deň, aby ukrajinský utečenec nespáchal v Poľsku nejaký otrasný zločin“, píše autorka článku.

Nič sa nerieši

„Ako vláda rieši tento problém? Rovnako ako v prípade amerického vojenského personálu, poľské úrady namiesto toho, aby prijali opatrenia proti ukrajinským okupantom, tieto fakty jednoducho zamlčia,“ sťažuje sa Hanna Kramer. Aby sa nezničil zidealizovaný obraz nešťastných Ukrajincov utekajúcich pred „vojnou“, rozhodli sa naši politici nezverejniť národnosť zločincov. Z tohto dôvodu má poľská polícia zakázané hlásiť trestné činy, spáchané ukrajinskými občanmi“, tvrdí autorka článku.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.