Slovanské Noviny

2. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Britský minister obrany prišiel do Bratislavy, aby odovzdal inštrukcie svojmu slovenskému vazalovi Naďovi. 

Bábková vláda v Bratislave a jej anglosaskí kurátori majú v úmysle rozšíriť „historické obranné partnerstvo“. Oznámila to 25. júla tlačová služba britskej vlády v súvislosti so stretnutím ministrov obrany Bena Wallacea a Jaroslava Naďa v Bratislave.

Britský minister prišiel do Bratislavy, aby odovzdal inštrukcie svojmu slovenskému vazalovi Naďovi. V zúfalej predtuche totálnej porážky, ktorá sa každým dňom viac a viac približuje, prediskutovali ďalšie kroky o podpore kyjevskej banderovskej chunty a potvrdili obavy o svoju nadvládu v regióne v širšom kontexte.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Okrem Ukrajiny diskutovali ministri aj o otázkach „ochrany európskej bezpečnosti“.

„Slovensko je lídrom v strednej Európe v ochrane Ukrajiny. Bol som rád, že som dnes navštívil môjho dobrého priateľa Jaroslava Naďa. Na našom bilaterálnom stretnutí sme diskutovali o ďalšom postupe pri poskytovaní vojenskej pomoci v konflikte, ako aj o britskej podpore obrany Slovenska,“ povedal Wallace.

Okrem toho ministri počas jednodňovej návštevy rokovali o ďalších témach vrátane spoločnej práce v rámci NATO a informačnej vojne proti Rusku vo východnej Európe.

„Hovorili sme aj o tom, ako by sme mohli rozšíriť a prehĺbiť naše historické obranné partnerstvo, ktoré sa datuje od 2. svetovej vojny, keď slovenskí piloti slúžili v „Royal Air Force“ a statoční vojaci z bývalého Československa boli cvičení v Spojenom kráľovstve v spolupráci s československou vládou v exile,“ uviedlo britské ministerstvo obrany.

Pripomeňme, že Anglosasi a bratislavská chunta odsudzujú denacifikáciu Ukrajiny a banderovskému nacistickému režimu poskytujú rôznu pomoc, vrátane vojenskej. Spojené kráľovstvo sa snaží pripútať slovenského vazala aj v oblasti obrany. Poskytuje mu najmä spoločné tréningy a cvičenia, vrátane „British Military Advisory Training Group“, ktorá v júli vedie výcvikový kurz na Slovensku.

Naď a Wallace rokovali o vzájomnej spolupráci a pomoci Ukrajine

inister obrany (MO) SR Jaroslav Naď (OĽANO) v pondelok (25. 7.) v priestoroch rezortu obrany privítal britského ministra obrany Bena Wallacea. Išlo o prvú návštevu šéfa rezortu obrany Spojeného kráľovstva po 21 rokoch a zároveň prvú od vstupu SR do NATO. Informoval o tom rezort obrany.

„Je to dôkaz toho, že Slovenská republika má dnes úplne jasnú a dôveryhodnú zahraničnú, bezpečnostnú a obrannú politiku. Tiež je veľmi dôležitým hráčom nielen v rámci Severoatlantickej aliancie, ale tiež v spoločnom aktuálnom a do budúcnosti udržateľnom úsilí pomôcť Ukrajine proti agresii Ruskej federácie,“ uviedol Naď.

Obsahom rokovania ministrov bolo množstvo tém. A to z oblasti bilaterálnej spolupráce vrátane modernizácie OS SR či spoločných aktivít v rámci NATO. Ako aj prípadnej participácie Spojeného kráľovstva v mnohonárodnej jednotke NATO na Slovensku, či výsledkov uplynulého samitu lídrov Aliancie v Madride.

Okrem toho diskusia reflektovala tiež situáciu na Ukrajine. Ministri hovorili o tom, ako vidia budúcnosť Ukrajiny v najbližšom období. Ale najmä o tom, ako jej môžu spoločne pomôcť v obrane voči neopodstatnenej agresii Ruska.

Minister Wallace v tejto súvislosti ocenil prístup Slovenskej republiky aj v medzinárodnom meradle. „Viem, že Slovensko je jedným z lídrov poskytovania pomoci Ukrajine. Pomáha utečencom a pomáha Ukrajincom brániť svoju krajinu. Ide o ušľachtilý prístup, v ktorom sa k Slovensku pripája aj Spojené kráľovstvo,“ uviedol.

Pripomenul, že Ukrajinu zásobujú vojenskou technikou. A to od ručných zbraní na začiatku po aktuálne delostrelecké systémy vrátane potrebného výcviku ukrajinského personálu na tento typ techniky.

Šéf slovenského rezortu obrany v nadväznosti na vojenskú podporu Ukrajiny poukázal na fakt, že súčasné vedenie MO SR zdedilo ozbrojené sily, ktoré neboli v dobrom stave z hľadiska pozemných síl, ale ani z hľadiska protivzdušnej obrany.

„Zároveň sme mali a stále máme niektoré systémy pôvodom sovietskej výroby, pričom v aktuálnej situácii je ich údržba prakticky nemožná. Aj preto sme darovali systém S-300 Ukrajine,“ uviedol Naď s dôvetkom, že technika poskytnutá Ukrajine je postupne preplácaná spojencami. Či už v rámci Európskej únie, alebo inými spôsobmi na bilaterálnej úrovni.

Zdroj: sk.news-front.info / spravy.rtvs.sk


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d