Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šéf ruskej zahraničnej rozviedky Naryškin komentoval smrť vlastizradcu v Španielsku, ktorý vlani v auguste uniesol vrtuľník Mi-8 a odletel s ním na Ukrajinu

Riaditeľ ruskej Služby zahraničnej rozviedky (SVR) Sergej Naryškin uviedol, že ruský vojenský pilot sa stal „morálnou mŕtvolou“ vo chvíli, keď zradil svoju krajinu.

Ruský vojenský pilot vrtuľníka, ktorý bol údajne minulý týždeň zabitý v Španielsku po tom, ako pred šiestimi mesiacmi zbehol na Ukrajinu, bol „zradca“, ktorý spáchal „ohavný zločin“, uviedol šéf ruskej zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Maksim Kuzminov vlani v auguste uniesol vrtuľník Mi-8 a odletel s ním na Ukrajinu. Po pristátí boli jeho dvaja kolegovia z posádky zabití za nejasných okolností – ukrajinská rozviedka uviedla, že boli „zlikvidovaní“.

Naryškin, požiadaný o komentár k údajnej smrti prebehlíka, neposkytol žiadne stanovisko k incidentu v Španielsku, iba odsúdil Kuzminovove činy.

„Ako je v Rusku zvykom, o zosnulom sa hovorí len dobré alebo nič. Tento zradca a zločinec sa stal morálnou mŕtvolou už od chvíle, keď zosnoval svoj špinavý a ohavný zločin,“ povedal Naryškin novinárom.

O Kuzminovej smrti informovali v pondelok viaceré médiá a rýchlo ju potvrdila ukrajinská vojenská rozviedka. Pilota minulý týždeň smrteľne postrelili v španielskom pobrežnom meste Villajoyosa, informovala španielska tlačová agentúra EFE s odvolaním sa na osoby blízke vyšetrovaniu.

O streľbe vo Villajoyose široko informovali španielske médiá, pričom obeť bola pôvodne identifikovaná ako 33-ročný ukrajinský štátny príslušník. Údajne utrpel viacero strelných poranení a bol aj prjdený autom. Vozidlo, o ktorom sa predpokladá, že bolo použité pri čine, sa neskôr našlo podpálené neďaleko miesta činu.

Muž údajne získal ukrajinské občianstvo a nie je jasné, či v Španielsku žil pod falošným menom. Španielske orgány zatiaľ oficiálne nepotvrdili totožnosť osoby zavraždenej vo Villajoyose.

Zdroj: rt.com / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d