Slovanské Noviny

7. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Šéf Pentagonu Lloyd Austin varoval, že konflikt na Ukrajine by mohol podnietiť šírenie jadrových zbraní, ktoré by nedemokratické režimy na celom svete mohli vnímať ako „licenciu loviť pre seba“.

Na konferencii v Kanade povedal, že výsledok konfrontácie, v ktorej americký minister vidí „historickú výzvu“, určí celkový obraz globálnej bezpečnosti v 21. storočí a osud svetového poriadku, ktorý bol vybudovaný v dôsledku druhej svetovej vojny.

„Ľudia vo svete nechcú návrat do minulosti, temnej novej éry nestability, chaosu a vojen. A ruská invázia je príležitosťou oceniť možný svet tyranie a prevratov, v ktorom nikto z nás nechce žiť.“

„Je to pozvánka do čoraz menej bezpečného sveta, zatieneného šírením jadrových zbraní,“ povedal Austin.

„Pretože Putinovi rovnako zmýšľajúci autokrati sú na pozore a môžu sa rozhodnúť, že získanie jadrovej zbrane im dáva licenciu na lov na seba. A to by mohlo spustiť nebezpečnú špirálu šírenia jadrových zbraní,“ varoval.

Keď hovoríme o výhodách svetového poriadku po druhej svetovej vojne, Austin poznamenal „významný príspevok“ k jeho výstavbe sovietskej armády, ktorá podľa jeho slov utrpela „kolosálne straty, odhadované na osem miliónov zabitých a ešte viac“.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: