Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

António Guterres v rozhovore pre El País reagoval aj na prejavené snahy o sprostredkovanie dialógu v konflikte zo strany Číny či Brazílie.

Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres v súčasnosti nevidí možnosť dosiahnutia úplného prímeria ani mierových rokovaní vo vojne na Ukrajine, keďže obe bojujúce strany sú podľa jeho slov presvedčené, že môžu zvíťaziť. Guterres sa tak vyjadril v rozhovore, ktorý v utorok zverejnil španielsky denník El País, uvádza TASR.

Guterres povedal, že OSN sa teraz namiesto dosiahnutia prímeria zameriava na rozhovory s Ruskom aj Ukrajinou, ktorých cieľom je riešenie konkrétnych problémov, ako napríklad predĺženia tzv. čiernomorskej obilnej dohody, ktorá aktuálne platí do 18. mája.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Bohužiaľ sa domnievam, že v tejto fáze nie sú mierové rokovania možné. Obe strany sú totiž presvedčené, že môžu zvíťaziť,“ povedal Guterres, ktorý je teraz v Španielsku, aby si tam prevzal Európsku cenu Karola V.

Guterres v rozhovore pre El País reagoval aj na prejavené snahy o sprostredkovanie dialógu v konflikte zo strany Číny či Brazílie. Zdôraznil, že dosiahnuť mier na Ukrajine v súčasnosti nie je možné, no dúfa, že „v budúcnosti sa tak stane“.

Šéf OSN ocenil, že Peking označil prípadnú jadrovú eskaláciu v konflikte za „neprijateľnú“. Takýto postoj označil za „veľmi dôležitý na to, aby sa predišlo pokušeniu, ktoré by bolo neprípustnou absurditou“.

Ruské sily vypálili v noci na utorok na územie Ukrajiny vrátane Kyjevskej oblasti 25 rakiet, z ktorých 23 bolo zostrelených ukrajinskou protivzdušnou obranou. K najnovšiemu útoku došlo len deň po vlne ruských dronových a raketových útokov na ukrajinské mestá. Odohral sa zároveň v Deň víťazstva, ktorým si Rusko v utorok pripomína 78. výročie porážky nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne.

Zdroj: info.sk


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.