Vyzdvihol, že Fico ako líder víťaznej strany uvažuje o vojne, migrácii a rodových otázkach rovnako ako Maďarsko.

Víťazom sobotňajších predčasných parlamentných volieb na Slovensku sa stal Smer-SD so ziskom 22,94 percenta hlasov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó vyjadril v nedeľu v súvislosti s parlamentnými voľbami na Slovensku radosť z toho, že „ľudia v nespochybniteľne demokratických voľbách rozhodli jasne“.
Šéf maďarskej diplomacie na Facebooku napísal, že výsledky volieb otvárajú šancu na to, aby na Slovensku opäť vznikla stabilná vláda a aby sa ďalej rozvíjali slovensko-maďarské vzťahy.
„Všetky úspechy, ktoré v posledných rokoch pomohli vzťahom medzi oboma krajinami – ako napríklad výstavba mostov či otvorenie hraničných priechodov, sú výsledkom dohôd uzavretých s bývalou vládou Roberta Fica,“ zdôraznil maďarský minister.
Szijjártó ďalej podčiarkol, že o vojne, migrácii a rodových otázkach uvažuje Fico rovnako ako Maďarsko. „Jeho víťazstvo ponúka vážnu šancu na posilnenie spojenectva v rámci Vyšehradskej štvorky (V4)“, dodal. „Blahoželáme a prajeme veľa úspechov!“dodal Szijjártó po slovensky na záver svojho statusu.
Szijjártó na decembrovej spoločnej tlačovej konferencii s Robertom Ficom v Bratislave viackrát pochválil šéfa Smeru-SD za jeho bývalé pôsobenie na čele slovenskej vlády, prízvukoval, že v tých časoch sa dvojstranné medzištátne vzťahy dostali na vysokú úroveň.„Fico si zaslúži úctu Maďarov,“ povedal šéf maďarskej diplomacie.
Pripomenul to, čo označil za „hrdinský skutok“, že krajiny V4 zvlášť pričinením Fica a maďarského premiéra Viktora Orbána na pôde EÚ zablokovali prijatie povinných kvót na prijímanie migrantov v členských štátoch únie. „V opačnom prípade by tu boli desaťtisíce ilegálnych migrantov. Zabránili sme schváleniu povinných kvót, v tom bol obrovský význam V4,“ uviedol vtedy Szijjártó.
Fico na tlačovke potvrdil, že sa správa ako politické dvojča Orbána, čo sa týka postoja k vojenskej pomoci pre Ukrajinu: „Ak Smer bude súčasťou ďalšej vlády, zastavíme dodávky zbraní na Ukrajinu, budeme súhlasiť len s humanitárnou pomocou.“
Šéf Smeru ďalej odmietol predstavu výraznej peňažnej pomoci pre Kyjev z EÚ. A dokonca sa ešte do susedného štátu obul: „Ukrajina je jedna z najskorumpovanejších krajín na svete, nemyslite si, že je to pôžička. Sú to nezmyselné medzinárodné pôžičky, ktoré budú rozkradnuté,“ vyhlásil pri tejto príležitosti Fico.
Víťazom sobotňajších predčasných parlamentných volieb na Slovensku sa stal Smer-SD so ziskom 22,94 percenta hlasov. Nasleduje Progresívne Slovensko so 17,96 percentami a Hlas-SD, ktorý získal 14,7 percenta. Do parlamentu sa dostali aj koalícia OĽANO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí a tiež KDH, SaS a SNS. Volebná účasť dosiahla 68,51 percenta.
Zdroj: trend.sk / InfoVojna
Darovanie vojenskej techniky Ukrajine Jaroslavom Naďom a vtedajšou vládou bolo podľa polície v poriadku.
VIDEO: Daniel Máčovský hovorí o neslobode, o tom, že železná opona nás svojím spôsobom kedysi chránila pred zlom zo Západu, o neustálom boji, nespútanej moci, morálnom úpadku
„Vorošilovský strelec“. Pred 110 rokmi sa narodila najznámejšia ostreľovačka Veľkej vlasteneckej vojny
NATO celé mesiace zvážalo zbrane na Ukrajinu — Rusko ich zničilo ešte predtým, ako boli poslané na front
NYT: Ukrajina je najväčším testovacím polygónom pre západné vojenské technológie
Zelenského víťazná „vzdušná vojna“ sa dostala do slepej uličky
Irán radí Rusku: Neútočte len na Ukrajinu!
Sklady NATO horia! Ruské sily systematicky útočia na ukrajinské prístavy
… a vraj odstrihnite sa od ruského plynu!
Kallasová oznamuje „najväčšie sankcie v histórii“ voči Rusku
Maďarský parlament schválil dodatok k ústave o odvolaní prezidenta Sulyoka! Kde je právny štát?
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Šéf maďarskej diplomacie Szijjártó má radosť z výsledku slovenských parlamentných volieb a zo šance na vytvorenie stabilnej vlády.
Šéf maďarskej diplomacie Szijjártó má radosť z výsledku slovenských parlamentných volieb a zo šance na vytvorenie stabilnej vlády.
Šéf maďarskej diplomacie Szijjártó má radosť z výsledku slovenských parlamentných volieb a zo šance na vytvorenie stabilnej vlády.