Slovanské Noviny

29. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prednáška Prezidenta Putina o zámeroch tohoročnej konferencie SPIEF bola pozoruhodná už len preto, že táto udalosť s osobnou účasťou (in-person) predstavovala prvú akciu tejto veľkosti a navyše medzinárodnú a ekonomickú, od vypuknutia tej COVID-19 krízy na začiatku minulého roku.

Preto táto akcia vlastne ukazujr, že všetko sa nakoniec normalizuje po svete, ale že ešte treba urobiť veľa práce, zvlášť ak chceme zabezpečiť spravodlivé globálne ekonomické oživenie a aj s ohľadom na všeobecnú dosptupnosť vakcín pre všetkých. 

Ruský Prezident Vladimír Putin prezentoval toto definovanie programových cieľov –  keynote speech – na tohoročnom Medzinárodnom Ekonomickom Fóre v Sankt Peterburgu (SPIEF) minulý týždeň, keď sľúbil, že jeho krajina pomôže viesť to globálne ekonomické zotavenie sa z následkov COVID-19. Zdôraznil, že sama skutočnosť, že toto stretnutie s osobnou účasťou sa vôbec odohrávalo, hovorí o postupnej normalizácii medzinárodnej ekonomiky a života všeobecne. Ruský vodca tiež vyjadril optimizmus ohľadne budúceho globálneho economického rastu tento rok a pripísal to fiškálnej politike nasadenej Centrálnymi Bankami mnohých krajín. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Napriek tomu, Prezident Putin varoval ohľadne problémov v prípade nerovnomerného globálneho ekonomického zotavovania. Všetkým pripomenul, že  tých 16% sveta, ktorí žijú v krajinách s vysokým príjmom, je zodpovedných za približne 50% produkcie vakcín pre COVID-19, čo predstavuje dôvod, prečo sa tieto zotavujú rýchlejšie ako rozvojové krajiny, ktoré zväčša postrádajú prístup ku COVID-19 vakcínam, spôsobilosti ich produkcie, a dokonca peniazom na zakúpenie takejto liečby. Ruský vodca upozorňoval,  a tiež odsúdil, že niektoré krajiny nesplnili svoju zodpovednosť pomoci ostatným, a tiež osdúdil politizáciu odsúhlasovania určitých vakcím týmito štátmi, čo bolo jasné bodnutie do USA. Moja vsuvka – zvlášť ak poznáme ako „testovali“ iné vakciny (ktoré by tiež mali mať úvodzovky, podľa následkov ktoré sa postupne ukazujú). 

Na rozdiel od tých nemenovaných, ale jasne implikovaných krajín, zdôraznil, že Ruský  Sputnik V je nielen registrovaný v 66 krajinách, ale stavia produkčné zariadenia v mnohých z nich, aby povzdvihol schopnosti svojich partnerov. Verí, že toto akceleruje ich ekonomické zotavenie sa, a tým spôsobom je v záujme každého (moja vsuvka: to je chybný pohľad na záujmy oligarchov, ktorí riadia dnes už väčšinu západných štátov, ale aj zo strany Putina zrejme len ďalšie „bodnutie“). Na domácom fronte  Prezident Putin ďalej rozvinul informácie o všetkých opatreniach, ktoré krajina už prijala aby prekonala (prežila) tú ekonomickú krízu a tak sa úspešne vyhla katastrofe.   V pohľade vpred, na niekoľko nasledujúcich rokov potom načrtol plány Ruska na zabezpečenie rastu vysokej kvality a pritiahnutia viac investícií.

Tieto zahrnujú cielené a „na mieru ušité“ (tailored) riešenia pre každú z mnohých oblastí cez celú geograficky najväčšiu krajinu, ako vládou subvencované úvery na  infraštruktúru, zlepšenia kooperácie medzi centrálnymi a regionálnymi úradmi, programy na zamestnávanie a podnikateľskú činnosť mladých, zodpovedná  deregulácia, programy na dostupné bývanie, ako nadviazanie na hypotečné programy z krízového obdobia, pokračovanie v podpore malých a stredných biznisov, a daňová reforma. Jeho detailný popis každej z týchto stratégií (policies) mal zámer  zlepšiť atraktívnosť Ruska pre zahraničných investorov zvýraznením jeho budúcej  konkurencieschopnosti.

V rámci rozprávania o nej, Prezident Putin venoval značnú časť poslednej tretiny, alebo tak nejak, svojho prejavu úlohe Ruska v podpore riešenia globálnej klimatickej  krízy. Zopakoval záväzok Ruska pre relevantné dohody ako Paris Agreement a vyjadril nádej, že všetky krajiny budú pracovať spolu aby prekonali túto civilizačnú výzvu bez jej spolitizovania pre účely zadržovania tokov investícií, obchodu, a technológií. Ruský vodca potom popísal potenciálne následky nekontrolovateľnej klimatickej zmeny pre Ruské regióny Ďalekého Severu a Sibíri, aby každého ubezpečil, ako Moskva tieto ohrozenia bere vážne.

Prezident Putin potom pokračoval a popísal sľubnú rolu Ruska vo vynárajúcom sa trhu karbónových jednotiek.Jeho krajina má kolosálny potenciál, pre jej obrovskú veľkosť, a skutočnosť, že jej podiel je približne pätina lesov sveta, ktoré pomôžu absorbovať emisie uhlíka. Prioritizovaním obnovovanie lesov, rozširovaním prírodných rezervácií, a zlepšovaním obnovovania pôdy, dúfa, že Rusko sa stane globálnym lídrom v tejto oblasti. Potom popísal významy tejto vízie, cez ktorú ďalšie investície do zelených technológií prinesú lepšiu obnovu krajiny, ktorá zase povedie k zamestnaniam lepšej kvality, a prinesie lepšiu živonú úroveň pre všetkých.

Na podporu predloženej koncepcie Prezident Putin odhalil, že Rusko má priekopnícky kombinovaný AI a satelitný systém, ktorý bude monitorovať emisie CO2, vodné zdroje, a ďalšie podobné relevantné položky v reálnom čase. Krajina dokonca plánuje odhaliť pilotný projekt karbónových jednotiek vo svojom Ďaleko-Východnom regióne Sachalinu, aby to všetko otestovalo.  Avšak, aby svet mohol z toho vynárajúceho sa trhu mať naozaj úžitok, Prezident Putin povedal, že musí vzniknúť vzájomné uznávanie pre systém vypočítavania karbónových emisií, absorpcií, atď., a preto už nariadil Ruskej vláde aby vypracovala návrh regulatórneho rámca pre tento účel k Júlu 2022. 

Celkove vzaté, prednáška Prezidenta Putina o cieľoch tohoročnej konferencie SPIEF bola pozoruhodná, pretože udalosť s osobnou účasťou predstavovala prvé také veľké a medzinárodné ekonomické od vypuknutia COVID-19 krízy na začiatku minulého roku. Preto toto vlastne ukazuje, že všetko sa prípadne normalizuje po svete, ale že ešte treba urobiť veľa, zvlášť v oblasti zabezpečenia spravodliého globálneho ekonomického obnovenia a s ohľadom na univerzálny prístup k vakcínam pre všetkých. Ruský vodca si je zároveň vedomý, že svet musí využiť túto jedinečnú príležitosť aby optimalizoval svetovú ekonomiku, z čoho vyplýva aj potreba zamerania sa na posun vpred vo veci trhu s karbónovými jednotkami. 

Andrew Korybko, One World Press.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d