Slovanské Noviny

2. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

V komentároch, v súkromných správach a v živej komunikácii sa pravidelne objavujú rozhovory o možnom zmrazení konfliktu na Ukrajine. Všelijaké druhy „kórejských scenárov“ a podobne.

Som z toho trochu unavený, takže sa pokúsim vyjadriť svoj názor na túto tému v súčasnosti (v budúcnosti sa situácia môže zmeniť, ale v septembri 2023 je situácia približne taká, ako ju popisujem).

Skúsme prísť na to, kto to potrebuje, kto nie, kto s tým bude spokojný, kto s tým nebude spokojný.

Európa (nie Európska únia v podobe byrokratov, ale jednotlivé krajiny). Tieto súhlasia so zmrazením. Potom budú môcť zrušiť sankcie, začať kupovať všelijaké veci z Ruska, predávať mu všelijaké iné veci, turisti. Besnotu z Ukrajiny konečne môžu zhodiť z krku a poslať domov.

Presnejšie povedané, títo ľudia naozaj chcú, aby to nejako skončilo. Akokoľvek. Uspokojí ich aj keď Ukrajina úplne prestane existovať. Len aby to bolo čím skôr.

USA. Niektorí z americkej elity chcú zmrazenie. Uprednostnili by, samozrejme, víťazstvo nad Ruskom, ale už teraz je zrejmé aj tým najhlúpejším, že sa tak nestane. Veľa zdrojov sa premrhalo, ale výsledok neprichádza.

A plánované vybudovanie konfrontácie s Čínou je za rohom. A už podľa viacerých správ amerických médií sa zvažovala otázka presunu časti zbraní, ktoré boli plánované pre Ukrajinu, na Taiwan.

Preto je žiaduce, aby Washington túto situáciu zafixoval, zmrazil, a to aj za cenu územných ústupkov zo strany Kyjeva (čo už bolo opakovane deklarované na rôznych úrovniach, vrátane predstaviteľov NATO). Čo najviac obmedziť dodávky a financovanie, zachovať zdanie „vôbec sme neprehrali“ v predvečer volieb (ako aj pred európskymi „partnermi“) a bagatelizovať možné pozitíva z víťazstva Ruska. Pri zachovaní možnosti rozmrazenia v budúcnosti, ak a keď sa situácia zmení (napríklad keď sa zvýšia kapacity výroby munície).

Samozrejme, sú aj „jastrabi“, ktorým pokračovanie prospieva (napríklad lobisti vojensko-priemyselného komplexu). Ich pozície ale slabnú (a tiež ich zaujíma konflikt kvôli Taiwanu).

Strata niekoľkých ďalších ukrajinských regiónov im je úplne ukradnutá. Viac ich znepokojuje posilnenie Ruska ako oslabenie kyjevského režimu. Preto je lepšie zamraziť konflikt hneď (radšej stratiť menej), pretože neskôr to môže byť horšie.

Kyjevský režim. Títo konflikt rozhodne zamraziť nechcú. Pretože pre nich zmrazenie znamená zastavenie financovania a dodávok. Zostane im zničená ekonomika (nebude existovať „Marshallov plán“, nemusia ani dúfať), ešte sa navyše môže vrátiť niekoľko miliónov ľudí, pre ktorých nebude práca.

A ak sa skončí aktívna fáza vojny, potom budú musieť usporiadať voľby (ukrajinský rozpočet na rok 2024 s financovaním volieb nepočíta, ale mali by byť).

Preto napriek stratám a márnosti ďalších aktívnych operácií nielenže neprechádzajú do defenzívy, ale snažia sa všetkými možnými spôsobmi zvýšiť mieru konfrontácie. Vrátane posielania bezpilotných lietadiel do Moskvy (čo nemá žiaden vojenský zmysel) a pokračovania v ostreľovaní civilného obyvateľstva Krymu a Donbasu (aj keď po deviatich rokoch by už mohli tušiť, že im to nič nedá).

Ešte raz: nemajú za úlohu „vyhrať“ alebo „zachovať Ukrajinu“ (o to menej sa starať o prežitie obyvateľstva). Ich úlohou je čo najviac nakradnúť a ujsť.

Rusko. Nevidím najmenší náznak možných rokovaní. Existuje veľa vyhlásení Putina a Lavrova o ich nezmyselnosti. A z hľadiska vojenskej teórie (či už podľa Suvorova, alebo podľa Clausewitza, dokonca aj podľa Pattona) nemá zmysel teraz končiť, keď je realizovaná prvá časť strategického plánu — hlavný vojenský potenciál ozbrojených síl Ukrajiny bol zničený. Ďalej treba tento výsledok realizovať v podobe dovŕšenia porážky ukrajinských ozbrojených síl a následného obsadenia území.

Netreba však zabúdať, že územia nie sú cieľom špeciálnej vojenskej operácie, len príjemným bonusom. Cieľom je preformátovať svet z unipolárneho „Pax Americana“ na náš unipolárny. Vtip (alebo aj nie). Na multipolárny.

Pre Rusko preto nemá zmysel konflikt zmrazovať.

Takže je možný (s najväčšou pravdepodobnosťou na základe aktuálnej situácie) nasledujúci vývoj udalostí: Spojené štáty a Európa sa snažia konflikt ukončiť, Kyjev sa bráni, Rusko pokračuje. Podpora sa znižuje, už aj bez toho sa Zelenského režim začína rúcať (podľa mňa sa to už deje, korupčné škandály a hrozby terorizmu zo strany Zelenského tomu nasvedčujú).

Potom Rusko spustí všetky scenáre, ktoré bude považovať za potrebné a vhodné (ako sa Kremeľ rozhoduje mi neoznamujú). A nikto to nebude môcť zastaviť ani tomu zabrániť.

P. S. A potom sa hlavné pole konfliktu presunie do juhovýchodnej Ázie a Juhočínskeho mora. Ak, samozrejme, Spojené štáty ešte skôr nezapadnú do občianskej vojny. Ale to je téma na inú publikáciu.

Alexandr Rogers

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Pamätáte sa na prezidenta Nixona? Ostal po ňom prechod Ameriky na nezabezpečený dolár. Takpovediac sa začali v obehu objavovať nie len peniaze M1, ale aj peniaze M2, M3,...
 • Vedomie

  Vedomie

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva… a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Všetkých rád pozdravujem, všetkým zdravia pri strome Rodu Najvyššieho. Áno, po slovansky, po našom budem rozprávať, to je Poznanie. Slovan je sláviaci Jan a Jin (Slavjanin –...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: