Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruská armáda zabila takmer 200 ukrajinských vojakov počas ich pokusu preniknúť na ruské územie. Počas operácie boli zlikvidované tanky, obrnené vozidlá a ďalšia armádna technika

Už počas utorka sa tri kyjevským režimom podporované formácie domobrany vyzbrojené ťažkými zbraňami pokúsili vstúpiť do Kurskej a Belgorodskej oblasti. Pri tomto útoku ukrajinská strana podľa ruskej armády stratila viac ako 230 bojovníkov, sedem tankov, tri bojové vozidlá pechoty Bradley a dva obrnené transportéry.

Ukrajina prišla počas neúspešného pokusu o vstup do ruskej Belgorodskej oblasti až o 195 vojakov a veľké množstvo armádnej techniky, uviedlo ruské ministerstvo obrany na štvrtkovom brífingu.

Útočníci prerazili ruskú hranicu a pohybovali sa smerom k obci Spodarjušino, keď ich zasiahlo ruské letectvo a delostrelectvo. Ukrajina prišla o päť tankov, štyri bojové obrnené vozidlá, tri odmínovacie vozidlá UR-77 a tri vojenské ženijné vozidlá, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na zverejnených záberoch je vidieť ukrajinských vojaci zabitých počas operácie. Podľa opisu v príspevku Rusko použilo proti skupine ukrajinských vojakov raketový systém TOS. Tento viachlavňový raketový plameňometný systém používa termobarickú muníciu a je určený na útoky na vojenský personál v teréne.

O bojoch informoval vo štvrtok gubernátor susednej Kurskej oblasti. Incident sa mal odohrať neďaleko pohraničnej obce Tjotkino.

Už počas utorka sa tri kyjevským režimom podporované formácie domobrany vyzbrojené ťažkými zbraňami pokúsili vstúpiť do Kurskej a Belgorodskej oblasti. Pri tomto útoku ukrajinská strana podľa ruskej armády stratila viac ako 230 bojovníkov, sedem tankov, tri bojové vozidlá pechoty Bradley a dva obrnené transportéry.

Ruské ministerstvo obrany zverejnilo aktuálne údaje o počte zahraničných žoldnierov zabitých v bojoch za Ukrajinu od februára 2022.

Podľa údajov zverejnených ministerstvom odcestovalo na Ukrajinu bojovať za Kyjev najmenej 13 387 zahraničných žoldnierov, pričom približne 5 962 z nich bolo potvrdených ako zabití.

Západný sused Ukrajiny, Poľsko, ktoré bolo počas konfliktu jedným z najsilnejších podporovateľov Kyjeva, poskytlo zďaleka najväčší počet žoldnierov, a to 2 960, vyplýva z údajov ruského ministerstva. Viac ako polovica z nich, približne 1 497 poľských občanov, bola počas bojov zabitá.

USA, hlavný sponzor Zelenského režimu a darca vojenskej pomoci, poskytli približne 1 113 žoldnierov. Podľa odhadov ruskej armády bolo najmenej 491 z nich zabitých.

Tretím v poradí je Gruzínsko, ktoré poskytlo približne 1 042 žoldnierov, z ktorých najmenej 561 bolo zabitých. Zatiaľ čo táto kaukazská krajina zaujala ku konfliktu neutrálny postoj a opakovane odmietla výzvy Kyjeva na otvorenie „druhého frontu“ proti Rusku, miestne tvrdé nacionalistické jadro sa aktívne zúčastňovalo na bojoch.

Za Gruzínskom nasleduje Kanada, ktorá poskytla 1 005 identifikovaných žoldnierov, z ktorých najmenej 491 zahynulo. V Kanade žije početná ukrajinská komunita, ktorá pochádza prevažne z obdobia po druhej svetovej vojne, keď ukrajinskí nacistickí kolaboranti masovo utekali do krajiny pred prenasledovaním zo strany Sovietskeho zväzu.

Značný počet žoldnierov poskytli aj Spojené kráľovstvo, Rumunsko, Chorvátsko a Francúzsko. Napriek tomu, že Paríž deklaroval podporu Kyjevu, len približne 356 francúzskych občanov sa rozhodlo bojovať zaň, pričom podľa ruských odhadov približne 147 z nich zahynulo.

Predpokladá sa, že francúzski žoldnieri utrpeli ťažké straty v polovici januára, keď „dočasné sústreďovacie centrum zahraničných bojovníkov“ zasiahol ruský vysokopresný úder vo východoukrajinskom meste Charkov. Pri útoku zahynulo viac ako 60 cudzincov, prevažne francúzskych občanov, uviedla vtedy ruská armáda.


Zdroj: rt.com (1), (2)
Preklad: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d