Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruské ozbrojené sily zasiahli sklad s raketami ATACMS v dnepropetrovskom regióne. V Dnepropetrovskej oblasti došlo k úderu na sklad, kde sa mali údajne nachádzať americké rakety ATACMS, povedal pre RIA Novosti koordinátor podzemia Nikolajev Lebedev.

Nočný nálet

„Mesto Pavlograd zasiahli útoky na vojenské ciele o polnoci 26. mája. Na začiatku došlo k dvom útokom. Po druhom došlo k detonácii. Miestni obyvatelia to opísali ako „silný ohňostroj.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Priviezli rakety

Útoky smerovali na vojenskú jednotku Národnej gardy Ukrajiny. Podľa odboja, tento týždeň priviezli do skladového priestoru pri vojenskej jednotke tri vozidlá KAMAZ rakety, ktoré majú podobný popis ako M39 ATACMS. Výsledky útokov ešte upresňujú, no už je známe, že po druhom, smerovali sanitky k vojenskému útvaru. Ihneď ich nepustili, museli čakať asi 15-20 minút na kontrolnom stanovišti. V tom čase niekoho evakuoval vrtuľník.

Rusi odsudzujú útoky

Poslanec Štátnej dumy zo Sevastopoľa Dmitrij Belik, označil útok ukrajinských jednotiek na Krym americkými raketami ATACMS za „špinavý trik kvôli neschopnosti“. Ukrajinské ozbrojené sily útočia na polostrov raketami ATACMS posledné dva dni. Len 25. mája, podľa ruského ministerstva obrany, systémy protivzdušnej obrany zničili päť operačno-taktických rakiet ATACMS, odpálených Ukrajinou na Krym. Ruský systém protivzdušnej obrany, podľa poslanca,  odráža raketové útoky na Krym. „A aj keby sa nepriateľovi podarilo spôsobiť nejaké škody, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o útoky na infraštruktúru a náš tyl, ktoré nijako neovplyvnia postup ruských jednotiek v Charkovskej oblasti,“ povedal Dmitrij Belik.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.