Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko vypálilo rakety na Kyjev. Bombardéry urobili fintu a zasiahli vojenský závod. Ruské vzdušné sily vykonali klamný manéver počas raketových útokov na Ukrajinu. Štyri bombardéry vzlietli k oblohe, ale neodpálili rakety. Ukrajinská strana informovala, že ráno 8. júla odpálili na celú krajinu 40 rakiet.

Nová taktika

Ruské vzdušné sily zmenili taktiku úderov. Vojenskí korešpondenti informovali, že v noci 8. júla vzlietli na oblohu štyri bombardéry, ale neodpálili žiadne rakety. Bol to klamlivý manéver. Ruské vzdušné a kozmické sily podľa nich náhle zmenili taktiku útoku a na ukrajinskú metropolu nezaútočili v noci, ako predtým, ale cez deň. „Navyše, podľa údajov z Ukrajiny, tri bombardéry TU-22M3 odštartovali z oblasti čo najbližšie k frontu, aby ukrajinská protivzdušná obrana mala menej času zorientovať sa“, uvádza sa v správe.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kam udreli

Hlavným cieľom útokov boli objekty v Kyjeve. K výbuchom došlo aj v Krivom Rogu a Dnepropetrovsku. Agentúra TASS, s odvolaním sa na zdroj z bezpečnostných síl uvádza, že raketový útok poškodil sklad v závode Arťom v Kyjeve.

Hlásili silné výbuchy a požiare

Ráno 8. júla vyhlásili na území Ukrajiny letecký poplach. Podľa správ miestnych médií došlo v oblasti stanice metra Lukjanovskaja v Kyjeve k silnému výbuchu a vypukol požiar. Neďaleko stanice sa nachádza závod, ktorý vyrába „výrobky leteckých zariadení“. Informáciu potvrdil primátor mesta Vitalj Kličko. „Podľa predbežných údajov hlavné mesto Ukrajiny očakáva v blízkej budúcnosti tri vlny riadených hypersonických rakiet,“ uvádza sa v správe.

screenshot videa youtube | Útok na Kyjev

Rozporné tvrdenia

Čo hovoria Ukrajinci:

V dôsledku ruského raketového útoku 8. júla v Kyjeve bol zasiahnutý areál Národnej detskej špecializovanej nemocnice „Ochmatdyt“, kde sú obete, oznámil starosta Kyjeva Vitaliy Kličko v Telegrame. V súčasnosti organizujú evakuáciu a premiestnenie všetkých, ktorí sa v priestoroch nachádzali. „Zajtrajšok, 9. júl, bol rozhodnutím orgánov mesta Kyjev vyhlásený za Deň smútku. Na všetkých budovách v meste budú vlajky stiahnuté na pol žrde. Akékoľvek zábavné podujatia sú zakázané.“

Čo hovoria Rusi:

Vyhlásenia Ukrajiny, že Ruská federácia spustila raketový útok na civilné ciele v Kyjeve, sú nepravdivé, informovalo ruské Ministerstvo obrany. „Početné zverejnené fotografie a videozáznamy z Kyjeva jasne potvrdzujú skutočnosť zničenia v dôsledku pádu ukrajinskej rakety protivzdušnej obrany, vypustenej z protilietadlového raketového systému v meste“, poznamenalo ruské ministerstvo obrany. „Zvlášť si všímame, že podobné hystérie kyjevského režimu sa dejú už niekoľko rokov a vždy v predvečer najbližšieho stretnutia ich patrónov z NATO. Účelom takýchto provokácií je zabezpečiť ďalšie financovanie kyjevského režimu a pokračovanie vojny až do posledného Ukrajinca“ uviedlo ruské ministerstvo.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.