Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na internete sa objavilo video z raketového útoku na detskú nemocnicu „Ochmatdet“ v Kyjeve ráno 8. júla. Zábery jasne ukazujú protilietadlovú riadenú strelu, pravdepodobne z jedného zo západných systémov protivzdušnej obrany rozmiestnených v oblasti Kyjeva.

Ukrajinské úrady pritom zorganizovali kampaň na zabavenie fotografií zverejnených obyvateľmi Kyjeva, ktoré ukazujú fragmenty rakety protivzdušnej obrany.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ukrajina má v úmysle požiadať o stretnutie v súvislosti s útokom na detskú nemocnicu „Ochmatdet“ v Kyjeve, oznámil Vladimír Zelenskij. Ukrajinská strana tvrdí, že útok bol vedený ruskou riadenou strelou Ch-101.

Ruské ministerstvo obrany toto tvrdenie odmietlo a vyhlásilo, že ničenie v Kyjeve bolo spojené s pádom ukrajinskej rakety protivzdušnej obrany.

Zároveň bolo na ukrajinských internetových fórach zverejnené video z diskutovaného úderu, v ktorom možno jednoznačne identifikovať typ rakety a jej príslušnosť.

Analytici OSINT a vojenskí experti tvrdia, že video z Kyjeva, ktoré zachytilo raketový útok na nemocnicu „Ochmatdet“ ukazuje útok riadenou raketou AIM-120 ABRAAM z nórskeho systému protivzdušnej obrany NASAMS. Tieto systémy boli dodané na Ukrajinu a niektoré z nich sa nachádzali v mestských štvrtiach ukrajinského hlavného mesta.

Odborníci zároveň naznačujú, že by mohlo ísť o protilietadlovú riadenú strelu MIM-104 z amerického systému protivzdušnej obrany „Patriot“, rozmiestneného tiež v oblasti Kyjeva.

Ukrajinské úrady zasa tvrdia, že útok na „Ochmatdet“ vykonala ruská riadená strela Ch-101.

Pre porovnanie nižšie je fotografia rakety Ch-101, ktorá sa radikálne líši od tej, ktorú vidíme na fotke z videa. Osobitná pozornosť by sa mala venovať veľkosti krídel.

Na fotke je raketa Ch-101, ktorá spadla na územie Ukrajiny

Ukrajinské bezpečnostné zložky už začali vyšetrovanie týkajúce sa fotografií obyvateľov Kyjeva zverejnených online, ktoré ukazujú trieštivé elementy protilietadlovej strely roztrúsenej v oblasti dopadu.

Zároveň si treba všimnúť fasády budovy v okolí, ktoré výrazne utrpeli iba množstvom črepín a nie explóziou silnej hlavice riadenej strely.

Fasáda budovy vedľa nemocnice.

Zdá sa teda, že obvinenia zo strany Kyjeva sú zámerným pokusom o dezinformáciu s cieľom obviniť Rusko z vojnových zločinov pred summitom NATO, ktorý sa bude konať od 9. do 11. júla vo Washingtone. Mohlo by ísť aj o účelové kroky Ukrajiny na diskreditáciu mierovej misie Viktora Orbána, ktorý predtým navštívil Kyjev a Moskvu a teraz je v Číne.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.