Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ministerstvo školstva pripravilo v programovom vyhlásení ambiciózny plán zmien, ktorý rozpracovalo do 40 projektov.

Pri ich riešení sa rezort spolieha aj na spoluprácu so samosprávami. Vyhlásil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Tomáš Drucker. pracovnom kongrese v Poprade. „V mnohých projektoch budú samosprávy významným partnerom do diskusie o hľadaní najlepších riešení.”

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Reformy sa udejú vtedy, ak sa spolupracuje

Šéf rezortu školstva sa dnes (11. decembra) zúčastnil spoloč ne s ďalšími členmi vlády
na 1. pracovnom kongrese Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR s komunálnymi lídrami v Poprade. Medzi projektmi, ktoré si vyžadujú spoluprácu so samosprávami, minister spomenul zavedenie normatívneho financovania materských škôl, efektívnejšie financovanie základných a stredných škôl, zavedenie podporných opatrení pre žiakov a kvalitnejšie vzdelávanie detí z prostredia generačnej chudoby.

Som presvedčený, že ich dokážeme úspešne dokončiť iba vtedy, ak bude na hľadaní riešení štát spolupracovať práve so samosprávami. Ako minister školstva som na takúto spoluprácu pripravený a veľmi sa na ňu teším.”

Prinesenie diskusie s mestami i obcami

Cieľom podujatia bolo priniesť diskusiu so štatutárnymi predstaviteľmi miest a obcí o aplikovaní Programového vyhlásenia vlády Slovenskej republiky v oblastiach regionálneho rozvoja, eurofondov a plánu obnovy a participácii na tvorbe rozhodnutí. Tento kongres organizovalo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska a Úniou miest Slovenska.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d