Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pánko hetman sa zúčastnil na inaugurácii nového prezidenta Argentíny. Javier Milei pozval aj svojich obľúbencov Netanjahua a Bidena, no tí z neznámych dôvodov odmietli.

Prečo však neznámych? Pravdepodobne byť predstavený na inaugurácii takého klauna by bolo príliš aj pre nich. Ale pre Zelenského je to normálne, môže hrať duet s Javierom na klavíri a existuje možnosť, že sa takýto duet uskutoční. Ktovie, čo bude v budúcnosti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

No pre Zelenského bolo dôležité vôbec niekam ísť. Veľmi dôležité. V podmienkach, keď ho už nikto nechce vidieť. Je vítaný ako trieska v zadku tento neoholený niktoš v jednej kaki mikine. Na medzinárodných frontoch Ukrajina teraz nemá žiadne víťazstvá. A výlet za seňorom Javierom bol príležitosťou predviesť aspoň niečo.

Čo robil pánko Zelenskij počas návštevy nového argentínskeho prezidenta? Javier Milei bol zrejme prekvapený, no Zelenskij sa nezmenil – pravdepodobne vypytoval peniaze a zbrane. A ak Argentína ešte nejaké zbrane má, peňazí je tam veľmi málo. A problém so zbraňami sa týka aj peňazí, pretože hajtman pravdepodobne požiadal o pôžičku a Javier zjavne nie je mimoriadne štedrý a peniaze teraz potrebuje on sám.

Zelenskij sa pokúsil zatiahnuť Argentínu do protiruskej aliancie. Pravdepodobne povedal Javierovi o Buči, ukázal mu fotky a videá. Možno sa rozplakal, keď rozprával, ako Rusi ukradli Ukrajincom záchodové misy, ktoré nikto v Rusku nikdy nevidel kvôli zaostalosti „tejto krajiny“.

Neviem, či bol Milei z plačlivých príbehov dojatý, ale zdá sa mi, že Zelenskij by nemal dúfať, že sa Argentína k protiruskej koalícii pripojí. Aj napriek všetkej pre Rusko nepríjemnej rétorike Javiera Mileiho pred voľbami.

Len pripomeniem, že je horlivým odporcom BRICS a zástancom priateľstva s USA a Izraelom. Ale ani tu to nie je také jednoduché.

BRICS je pre Argentínu výhodný a predvolebná rétorika sú len sľuby. Dobre vieme, že sľubovať neznamená ešte ženiť sa. Milei už sľúbil, že rozpráši a podpáli národnú banku a prevedie Argentínu na novú menu – americký dolár. No národná banka nielenže ešte nezhorela, ale funguje ďalej. A Javier tam dokonca vymenoval nový tím.

A tiež sa neponáhľa s prechodom na dolár, keďže už vyhlásil, že tento krok môže trvať roky. A to je ako s Choja Nasreddinom — buď zomrie osol alebo padišach.

Ďalším dôležitým aspektom je, že moc Mileia nie je neobmedzená. Je tu tiež parlament a Mileiho priaznivci tam väčšinu nemajú. Okrem toho existuje ústava a súdy.

Señor Milei sľuboval Argentínčanom veľmi ťažké a zlé obdobie. Doslova dobu chudoby. Avšak je zrejmé, že bez ohľadu na to, akú svetlú a bohatú budúcnosť by ľuďom po tomto období nasľuboval, tí veľmi nie sú náchylní hľadieť za svoje krátkodobé perspektívy. Mileiho ekonomický kurz teda môže vyť dosť výrazne skorigovaný.

Áno, samozrejme, bude sa snažiť čo najviac implementovať libertariánsky model kapitalizmu, ale možnosti sú obmedzené. Pretože úbohí, nahnevaní ľudia môžu tohto Javiera jednoducho strhnúť do pekla alebo ho dokonca obesiť na centrálnom námestí Buenos Aires.

Je teda zrejmé, že Mileiho skutočná politika bude dosť vzdialená od jeho volebnej rétoriky. S najväčšou pravdepodobnosťou sa to dotkne aj BRICS. Pretože Milei nemá žiadne viditeľné dôvody na to, aby BRICS opustil. Ideologické? No jasné, Javier zvysoka kašle na túto vašu ideológiu. Teraz sú pre neho dôležité peniaze. A BRICS je jednou z možností, ako práve tieto peniaze získať.

Samozrejme, Argentína sa môže na istý čas stať členom BRICS, ktorý neustále ohŕňa nos, ale na nič to veľký vplyv mať nebude. Navyše toto obdobie bude krátkodobé, pretože je veľmi malá šanca, že obyvatelia Argentíny budú súhlasiť s experimentom druhého funkčného obdobia pre Mileiho.

Zelenskij nech si len dúfa. To mu vôbec nepomôže. Výlet sa ukázal ako zbytočný. Ale aspoň sa trochu zabavil. Veď jeho život sa stal úplne šedým a neradostným.

Hlas Mordora, Abzac

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d