Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Hoci horúcou témou slovenskej politickej scény bolo prvé kolo ostro sledovaných prezidentských volieb, niektorým politikom neunikli ani globálne súvislosti, ktoré môžu ovplyvniť aj dianie v Európe a tiež na Slovensku.

Podľa doterajších informácií teroristický masaker na predmestí Moskvy s vyše 130 mŕtvymi nevinnými civilistami, vrátane žien a detí je oficiálne Islamský štát, ktorý sa na sociálnej sieti telegram prihlásil k ohavnému činu. Ruské bezpečnostné zložky zadržali 11 podozrivých, vrátane štyroch strelcov, ktorí by mali mať kaukazský pôvod a smerovali na úteku k ukrajinským hraniciam.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Keďže táto šokujúca udalosť môže ešte viac eskalovať nielen vojenský konflikt na Ukrajine, ale aj vtiahnuť do konfrontácie celý politický Západ – kam podľa predbežných informácií ukazuje prstom Moskva na objednávateľov zločinu – prinášame vyjadrenia slovenských politikov, ktorí sa medzi prvými k situácii vyjadrili.

A.Belousovová: Svet balansuje na pokraji priepasti

“Je mi veľmi ťažko. Prvé, čo ma napadlo po šoku, keď som sa dozvedela o teroristickom útoku v Moskve, bolo, či sú všetci príbuzní v poriadku. Viem, je to možno sebecké, ale” … začína svoj status Anna Belousovová, ktorá má v Rusku rodinu.

Jej pocity a myšlienky prinášame v plnom znení nižšie:

No teraz, keď si dávam dokopy fakty, nedá mi nezareagovať aspoň zopár poznámkami:

  • v prvom rade: tento útok prišiel len pár dní po tom, čo prezidentské voľby vyhral Putin. Akoby to bola taká svojrázna “gratulácia” k jeho zvoleniu na ďalších šesť rokov.
  • ešte skôr ako sa k teroristickému útoku prihlásil Islamský štát, Biely dom rezolútne odmietol akúkoľvek účasť Ukrajiny na tomto útoku.
  • Washington však svoje tvrdenia o neúčasti Ukrajiny ničím nepodložil.
  • Ak sa ukáže, že útok vykonal ISIS, aj tak ostáva záhadou, prečo sa táto teroristická organizácia rozhodla zaútočiť na Rusko práve teraz.
  • Zaujímavé tiež je, že ISIS zintenzívnil nepriateľstvo voči Rusku ostatné dva roky.
  • Dva roky trvá vojenský konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou. Akoby sa ISIS zladil s USA, ktoré na Ukrajine vedú zástupnú vojnu s Ruskom.

Nech už je za týmto teroristickým útokom hocikto, jedno je isté. Odpoveď Ruska bude veľmi tvrdá voči všetkým, ktorí sa na tom podieľali. Aj tým v pozadí… Svet balansuje na pokraji priepasti

M. Uhrík: Takéto útoky sú neospravedlniteľné!

Úprimnú sústrasť všetkým, ktorí prišli o blízkych pri útoku strieľajúcich šialencov v Moskve vyslovil aj europoslanec Milan Uhrík (Republika). Takéto útoky sú podľa neho „neospravedlniteľné!“

Mrzí ma, že liberálna tlač na čele s Denníkom N to hneď otočila na geopolitický zápas

upozornil na interpretačný posun.

„Samozrejme, skvelí Američania všetko vedeli (aká škoda, že ich v Rusku nemajú), zlí Rusi všetko ignorovali…“ Pripomenul, že v USA sa na školách strieľa pomaly už každý mesiac, a tiež si s tými masakrami nevedia rady.

Teroristické útoky sú neospravedlniteľné, kdekoľvek sa dejú, pridal humanistický postoj, pretože „rovnako smútia príbuzní obetí masakrov v Moskve, Texase či Prahe. Všetci sme ľudia“, zakončil svoj apel Milan Uhrík.

Fico telefonoval s ruským veľvyslancom: Solidarita a ľútosť

Premiér Robert Fico informoval, rovnako na sociálnej sieti, že v sobotu ráno telefonicky hovoril s veľvyslancom Ruskej Federácie v Slovenskej republike – J.E. Igorom Bratčikovom o piatkovom teroristickom útoku na okraji Moskvy s obrovskými civilnými obeťami.

„Každá krajina na svete má povinnosť spolupracovať v boji proti terorizmu, nech jeho dôsledkami trpí ktokoľvek a v tomto duchu som ponúkol súčinnosť aj pánovi veľvyslancovi, napísal v statuse a dodal, že súčasne mu v mene celej slovenskej vlády odovzdal prejavy solidarity a úprimnej ľútosti.

Barbarské teroristické útoky s desiatkami až stovkami obetí zatrasú aj takými silnými a veľkými krajinami, akou Ruská Federácia nepochybne je

zakončil svoju reakciu Robert Fico (Smer-SD).

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d