Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ponúkam ešte jeden pohľad na 1. kolo volieb prezidenta SR. Prvé emócie už vychladli, možno pokojnejšie hľadať odpoveď na otázku kto je víťaz a kto je porazený.

Porazených je oveľa viac, ako víťazov. Dovolím si medzi porazených zaradiť aj Mariána Kotlebu s jeho 0,56%, Kristiána Forroa: 2,90% a Igora Matoviča: 2,18%. Takéto mizerné percentuálne zisky neboli len ich osobnou prehrou, ale aj prehrou ich politík!

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ľudia jasne odmietli politiku paranoidnej nenávisti Igora Matoviča, ako aj nulový koaličný potenciál Mariána Kotlebu. Tieto voľby jasne ukázali, že obaja sú už za svojim politickým vrcholom a už nemajú budúcnosť v slovenskej politike.

Situácia Kristiána Forroa je komplikovanejšia. Kristián Forro v kampani hovoril, že za svoj úspech bude pokladať zisk nad 4 percentá. Nedosiahol ich, preto možno hovoriť o jeho neúspechu. Politické strany maďarskej národnostnej menšiny prehrávajú na celoslovenskej úrovni jedny voľby za druhými.

Už sa dvakrát nedostali do Národnej rady, neuspeli v posledných eurovoľbách, uvidíme, ako uspejú v júnových voľbách do európskeho parlamentu. Slovenskí Maďari vo voľbách ukazujú, že sú so svojimi menšinovými právami spokojní, že sa nedožadujú akýchsi chimérických ďalších práv, ktoré si vymýšľa politická elita maďarskej menšiny.

Je potrebné jasne a nahlas povedať, že politika maďarských menšinových elít je politika revanšizmu

Vyplakávanie o tzv. trianonskej krivde, ergo spochybňovanie trianonskej mierovej zmluvy je spochybňovanie výsledkov I. svetovej vojny.

Náprava „trianonskej krivdy“ je možná len revíziou výsledkov I. svetovej vojny! Takisto spochybňovanie tzv. Benešových dekrétov je politicky mimoriadne nebezpečné. Beneš dotyčné dekréty neprijímal z akejsi svojej ľubovôle, ale na pokyn víťazných mocností: SSSR, USA a Veľkej Británie a sú pevnou súčasťou dokumentov o politickom usporiadaní Európy po II. Svetovej vojne.

Revízia Benešových dekrétov je revízia výsledkov II. Svetovej vojny. Je potrebné si uvedomiť, že revanšizmus sa skrýva aj v mnohých iných postojoch maďarskej menšinovej politickej elity.

Vyzývam slovenských politikov, aby boli dôslední v používaní presnej terminológie a neprispôsobovali sa nepochopiteľne menšinovým politikom: Terminologicky správne je hovoriť o slovenských Maďaroch, tak ako hovoríme o amerických Slovákoch, alebo kosovských Albáncoch.

Maďari na Slovensku sú tí, ktorí si prídu z Budapešti zalyžovať na Donovaly, nie slovenský Maďar z Komárna! Takisto pán Forró už nechce byť príslušníkom maďarskej menšiny, ktorá tu existuje popri slovenskej väčšine. Už chce byť príslušník maďarskej komunity, ktorá je rovnocenná so slovenskou komunitou. Zdá sa, že maďarský menšinový volič nemá záujem o takýto druh menšinovej politiky revanšizmu.

Dovolím si upozorniť ešte na jednu veľmi vážnu stránku porážky pána Petra Pellegriniho, na jeho porážku v Bratislave. V Bratislave získal Ivan Korčok: 65,67%, Peter Pellegrini: 21%. V Bratislave bol pán Pellegrini na hlavu porazený a povedané slovami klasika, v Bratislave by prehral aj vtedy, keby proti nemu kandidovalo vrece zemiakov.

Podstata je tá, že bratislavský deep state je tvrdo liberálny a súčasnej vládnej koalícii hrozí niečo, čo nazvem Trumpov syndróm: Americký deep state, ktorý Trump nazýva „Washingtonský močiar“ ho odstavil od moci po jeho prvom období a je stále veľmi tvrdo proti nemu. Tento konflikt destabilizuje celú politickú situáciu v USA.

Naopak, Orbánova pozícia je v Maďarsku pevná, pretože budapeštiansky deep state je na jeho strane. Ak sa chce táto koalícia udržať pri moci, bude musieť s týmto faktom niečo robiť. Možnostiam riešenia sa budem venovať v jednej zo svojich budúcich úvah.

 Dr. Štefan Paulov/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.