Podarilo sa nám dostať k odpovedi na otázku, komu ide o neprestajnú eskaláciu konfliktu na Ukrajine. Kto nám pomohol tú odpoveď získať? No predsa dosluhujúca US administratíva v čele s úplne neschopným Bidenom.

Povolenie použitia rakiet dlhého doletu ATACMS k zásahu v hĺbke Ruska je tou reálnou eskaláciou a nebezpečenstvom pre svetový mier.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Pri tak zásadnom rozhodnutí neobstojí žiadny argument zo strany USA. Je to rozhodnutie v duchu hesla “po mne potopa”. A hoci aj za cenu svetovej vojny.
Aj preto už chápeme zdesenie západných štátov, myslím USA, Británie a Francúzska zo zvolenia Trumpa. Ich obavy potvrdzujú, že administratíva Trumpa im môže narušiť ich krvilačné a vojnové plány. Výhovorka, že veď budú použité v kurskej oblasti a proti proti vojakom severnej Kórei je absurdná presne tak, ako absurdné bolo a je celé Bidenovo vládnutie.
Spomínané štáty nepochopili, že tento akt Rusko logicky vyhodnotí ako zapojenie sa Aliancie do konfliktu. A to zasa nechápme ja, že sú takto krátkozrako sebestrední, mysliaci si, že si Rusko nechá len tak brnkať po nose.
Tu už nejde o politické prekáračky medzi západom a východom. Tu už ide reálne o zjavné posunutie vojenského konfliktu do neriešiteľnej fázy. Neriešiteľnej pre EU a USA.
Normálni politici, normálni ľudia rozmýšľajú len o mieri. Hľadajú cesty k jeho udržaniu a upevneniu. Toto rozhodnutie je však presne opakom zdravého rozumu a len umelo predlžuje agóniu Ukrajiny, ktorej vojenská prehra je viac ako reálna a viac ako blízko.
Jozef Viktorín /skspravy.sk /
Elektrina, plyn a nové pravidlá: Prichádza zmena, ktorú pocítia odberatelia
V Štátnej dume oznámili, že Odeská oblasť bude zahrnutá do nárazníkovej zóny
Namiesto Poľska na Slovensko: Zelenskyj chce navštíviť Bratislavu
VIDEO: Skvelú správu pre Slovensko oznámila Denisa Saková. Štát chystá obrovskú energetickú transakciu
VIDEO: Profesor Peter Staněk o klamstvách ako hrom alebo realita vs. propaganda dnešných dní
Toto nie je vlna tepla. Toto nie je slnečná erupcia.
„Pax Silica“ ako nové atlantické technologické impérium: Ako sa Európa vzdala digitálnej suverenity
Holandsko pripravuje zajatecké tábory pre ruských vojakov
Takmer milión nelegálnych migrantov žiada o legálny status v Španielsku
Poľsko a Švédsko podpísali veľký zbrojný kontrakt. Týka sa ponoriek aj spolupráce v Pobaltí
Najväčšia zbraň hromadného ničenia: „Ovládnutie počasia“ na vojenské účely
Ruské banky blokujú vklady občanov z „nepriateľských krajín“, ktorých je zhruba 50
VIDEO: Spisovateľ Banáš- Západná Európa je vystavaná z nakradnutého, tak sa nečudujme migrácii
VIDEO: O tom, ako panici z PS lezú do vašej spálne, o nálepkach „fašista“, dvojakom metri, ale aj o vysokej nedôvere slovenskej verejnosti voči tradičným médiám
Vladimir Putin prezradil to najpodstatnejšie o špeciálnej vojenskej operácii
O Zelenského stratégii, ktorou chce vtiahnuť Západ do priameho konfliktu s Ruskom
Rusko začalo inštalovať proti výsadkárom na svoje tankery ťažké guľomety
Šéf britskej pobočky spoločnosti Palantir a jeho fašistickí predkovia
Poľská rozviedka varuje pred ruskými „zelenými mužíčkami“ v Pobaltí
Hitlerova metóda. Podobnosť so Zelenským nie je náhodná
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Už sa vie, komu ide o neprestajnú eskaláciu konfliktu na Ukrajine
Už sa vie, komu ide o neprestajnú eskaláciu konfliktu na Ukrajine
Už sa vie, komu ide o neprestajnú eskaláciu konfliktu na Ukrajine