Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Táto kampaň je plná osobných invektív. „Všimnite si však, že pochádzajú výlučne od Korčokových prívržencov, ktorí odhodili masku „slušných ľudí“ a napádajú súpera tým najprimitívnejším spôsobom.

Podržtaška, ruská filcka, prázdna hlava, štoplík – to sú len niektoré výrazy zo záplavy urážok, ktorými Korčok, Kňažko, Dzurinda a ďalší častujú Petra Pellegriniho. Ja si na ňom vážim, že sa na tú úroveň neznižuje,“ píše Chmelár.  

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Táto kampaň je plná osobných invektív

„Arcibiskup Bezák nie je duchovným pastierom veriacich ale chovným baranom opozície,“ nazval svoj najnovší príspevok na sociálnej sieti Eduard Chmelár.

Politológ pripomína, že so známym kňazom má svoje skúsenosti aj František Mikloško. Ten podľa neho urobil najviac pre rehabilitáciu Bezáka vo Vatikáne. „Ten by vedel o charaktere tohto muža rozprávať najlepšie. V roku 2017 v rozhovore pre Denník N varoval, že ak by šiel Bezák do politiky, „bola by to jeho samovražda, bola by to katastrofa“. O rok neskôr ho Bezák zradil, keď sa mu otočil chrbtom a na post hlavy štátu nepodporil jeho, ale Zuzanu Čaputovú,“ pripomína minulosť Chmelár.

Dnes podporuje Bezák Korčoka. „V tejto ideologickej línii zotrval a tentoraz podporil Ivana Korčoka. Urobil to však spôsobom, ktorý je na bývalého vysokého cirkevného hodnostára absolútne nedôstojný a diskvalifikuje ho z pozície duchovného,“ myslí si známy politológ.

Následne upozorňuje na to, že táto kampaň je plná osobných invektív. „Všimnite si však, že pochádzajú výlučne od Korčokových prívržencov, ktorí odhodili masku „slušných ľudí“ a napádajú súpera tým najprimitívnejším spôsobom. Podržtaška, ruská filcka, prázdna hlava, štoplík – to sú len niektoré výrazy zo záplavy urážok, ktorými Korčok, Kňažko, Dzurinda a ďalší častujú Petra Pellegriniho. Ja si na ňom vážim, že sa na tú úroveň neznižuje,“ píše Chmelár.  

Bezákovo primitívne demagogické divadlo

Podľa neho, Bezák predviedol v Košiciach a aj predtým v Bratislave primitívne demagogické divadlo. „Neveril som vlastným očiam a ušiam, keď Bezák vyčítal Pellegrinimu, že chce zostať sám. „Čo je to za obeta? Kto to od neho žiada?“ Toto sa pýta davu katolícky kňaz, ktorý sa nemôže ženiť. Neuveriteľné. Pán Bezák síce vyštudoval teológiu (aj v nej je mizerný), nie politológiu. Ale natoľko by sa vo veciach verejných mohol orientovať, aby vedel, že na Slovensku nič také ako „inštitút prvej dámy“ neexistuje. Prezidentova žena je manželka, nič viac, nemá nárok na žiadne výsady, žiadne špeciálne postavenie, nemá žiadne úlohy predpísané ústavou. Prečo Bezák nevyčítal Kiskovi, že hoci manželku mal, odmietala sa zapájať do oficialít? Táto Bezákova poznámka nerešpektujúca súkromie Petra Pellegriniho je taká nemiestna až hulvátska, že sa ňou prepadol na úroveň Matoviča,“ upozorňuje známy publicista.

„No a najtrápnejšie bolo, keď sa pokúsil spochybniť Pellegriniho nezávislosť tým, že na pódiu za ním stáli cez volebnú noc jeho straníci, kým s Korčokom stála na pódiu jeho manželka. Ktorá ho pobozkala, a to vraj dokazuje jeho nezávislosť. Je ten človek pomätený alebo len tak lacno manipuluje s davom? Čo hovorí o Korčokovej „nezávislosti“ to, že pod pódiom stáli Šimečka, Dzurinda, Naď, Majerský, Budaj a že s nimi chodí na všetky mítingy?“ žasne Chmelár.

„Bezák dokázal, že ho odvolali právom, pretože takto sa cirkevný hodnostár nespráva. Jeho priame zapojenie do Korčokovej kampane nám pripomína, že najväčšou hrozbou pre zachovanie sekulárneho štátu nie je financovanie cirkví, ale klerikalizmus – neprípustné zasahovanie kléru do politiky. Pamätajme na to, čokoľvek už bude Bezák hovoriť, nebude to hovoriť ako duchovný vodca, ale ako liberálny politický aktivista,“ uzavrel svoj príspevok Eduard Chmelár.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d