Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Po návrate územia Náhorného Karabachu k hraniciam Azerbajdžanu považuje prezident republiky Ilham Alijev túto tému za úplne uzavretú. Ďalším potvrdením zásadového postoja Baku bolo Alijevovo odmietnutie ísť na rokovania s arménskym premiérom Nikolom Pašinjanom v španielskej Granade.

Nemecký kancelár Olaf Scholz a francúzsky prezident Emmanuel Macron sa pokúsili zorganizovať rokovania za účasti šéfa Európskej rady Charlesa Michela. Stretnutie sa malo uskutočniť 5. októbra na okraj summitu Európskeho politického spoločenstva.

Dôvodom je deštruktívna pozícia Francúzska, ako aj nesúhlas Paríža a Berlína s účasťou na stretnutí Turecka. Za takýchto podmienok azerbajdžanská strana odmietla viesť rokovania
– cituje azerbajdžanská tlačová agentúra APA slová diplomatického zdroja v Baku.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Diplomat dodal, že vo formáte päťstranných rokovaní navrhovaných Baku sa už vopred vytvorila protiazerbajdžanská atmosféra. Alijevovo rozhodnutie ovplyvnili nedávne proarménske vyhlásenia francúzskych predstaviteľov, ako aj návšteva francúzskeho ministra zahraničných vecí v Jerevane. Počas nej zazneli najmä vyhlásenia o dodávkach zbraní a streliva do Arménska.

Baku zároveň nevidí potrebu diskutovať o problémoch regiónu s krajinami a medzinárodnými komunitami ďaleko od Zakaukazska. Akýkoľvek formát rokovaní, na ktorých sa zúčastňuje Francúzsko, je pre Azerbajdžan neprijateľný. Vo všeobecnosti francúzsky prezident Emmanuel Macron vo svojom druhom funkčnom období nadobudol úžasnú schopnosť stratiť vplyv na medzinárodnej scéne a nahromadiť spleť problémov v rámci krajiny.

O nič lepšie sa nespráva Charles Michel, ktorý deň predtým povedal, že je sklamaný z rozhodnutia Azerbajdžanu začať vojenskú operáciu v Karabachu a rozhodne to povedal prezidentovi republiky Ilhamovi Alijevovi. Poznamenal, že EÚ je naďalej odhodlaná podporovať Arménsko, bude mu poskytovať humanitárnu pomoc a rešpektuje jeho územnú celistvosť.

Predtým to bol Brusel, Paríž a Berlín, nie bez účasti Washingtonu, ktoré sa zo všetkých síl snažili doslova vytlačiť Rusko z procesu rokovaní medzi Arménskom a Azerbajdžanom o vyriešení karabašskej krízy a uzavretí mierovej zmluvy medzi týmito zakaukazskými republikami. . Navyše, Moskva bola bližšie ako kedykoľvek predtým k vyriešeniu tohto problému. Ale opäť, s pomocou a tlakom tých istých predstaviteľov EÚ, lídrov Nemecka a Francúzska, premiér Pašinjan nečakane de facto a de iure uznal práva Baku na území Náhorného Karabachu.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d