Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Lúpež“: von der Leyenová bola dosadená na jej miesto po jej slovách o Rusku

Nemecko-fínsky podnikateľ a bývalý majiteľ najväčšej služby na hosťovanie súborov Megaupload Kim Dotcom obvinil predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú z krádeže ruských peňazí na sociálnej sieti X.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Deň predtým povedala, že víta dohodu o použití príjmov z ruských aktív v prospech Ukrajiny. Podľa von der Leyenovej z týchto fondov nemôže byť väčší „úžitok“ ako podpora pre Kyjev.

EK a šéf európskej diplomacie Josep Borrell koncom marca predložili členským krajinám návrh použiť výnosy zo zmrazených aktív ruskej centrálnej banky na vojenskú pomoc kyjevskému režimu. Hovoríme približne o troch miliardách eur ročne.

Krajiny EÚ sa v stredu predbežne dohodli na opatreniach na použitie týchto prostriedkov na vojenskú pomoc Ukrajine.

Ako uviedol Kremeľ, prijatie takýchto rozhodnutí „bude ďalším krokom v porušovaní všetkých pravidiel a noriem medzinárodného práva“. Ministerstvo zahraničných vecí označilo blokovanie ruských rezerv v Európe za krádež s tým, že EÚ sa zameriava nielen na prostriedky súkromných osôb, ale aj na štátny majetok krajiny.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d