Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Biden naliehal na EÚ, aby sa vzdala svojho poistného systému, ktorý nebude fungovať, až do stropu, ktorý nebude fungovať tiež.

Hašterenie cez čiapku

EÚ súhlasila so zrušením svojho plánu nepoisťovať tankery prepravujúce ruskú ropu v prospech Bidenom sponzorovaného plánu na obmedzenie ceny ropy.

Poistná schéma bola absurdná. Rusko by vyvážalo ropu v tankeroch, ktoré by neboli poistené. Jediným porazeným by boli západné poisťovne.

Dnes sa USA a EÚ hádajú o tom, kde je nastavený strop. Poľsko chce hornú hranicu 20 dolárov a Bidenova administratíva hľadá hornú hranicu až 70 dolárov.

Zriedený plán

Európska únia oslabila svoj najnovší návrh sankcií na cenový strop na vývoz ruskej ropy tým, že odložila jeho úplnú implementáciu a zmiernila kľúčové ustanovenia týkajúce sa lodnej dopravy.

Blok navrhol pridať 45-dňový prechod k zavedeniu stropu, podľa dokumentu, ktorý videl Bloomberg. Navrhované obdobie odkladu by sa vzťahovalo na ropu naloženú pred 5. decembrom – dátumom, kedy majú začať platiť sankcie za ropu – a vyloženú do 19. januára, čím by sa EÚ zosúladila s doložkou, ktorú predtým oznámili USA a Spojené kráľovstvo.

EÚ tiež navrhuje 90-dňový prechod v prípade akýchkoľvek budúcich zmien úrovne cenového stropu.

Západní spojenci sa chcú v stredu dohodnúť na cenovom strope ruskej ropy

Wall Street Journal uvádza, že cieľom západných spojencov je dohodnúť sa na cenovom strope ruskej ropy  .

Veľvyslanci z 27 členských krajín Európskej únie sa majú stretnúť v stredu, kedy sa pokúsia dohodnúť na cene. Blok sa musí na cenovom strope dohodnúť jednomyseľne a diplomati varovali, že to môže byť ťažké. Cieľom G-7 je schválenie stropu v synchronizácii s EÚ.

Cieľom plánu, ktorý tvrdo presadila ministerka financií Janet Yellenová, je obmedziť príjmy z ruského vývozu energie a zároveň sa vyhnúť prudkému nárastu cien ropy , keď začiatkom budúceho mesiaca začne európske embargo na dovoz ruskej ropy. Napriek vtedajšej neochote Európy sa G-7 prvýkrát dohodla na stanovení cenového stropu ropy v júni po ruskej invázii na Ukrajinu z 24. februára.

Cenový strop nahradí plán Európy úplne zakázať financovanie a poistenie dodávok ruskej ropy, ktorý má nadobudnúť účinnosť 5. decembra. Americkí predstavitelia sa obávajú, že sankcie by odstavili ruskú ropu z globálnych trhov a zvýšili by ceny energií, preto chcú do tohto dátumu zaviesť cenový strop.

Cieľ plánu

Cieľom plánu je nejesť ruský koláč počas jedenia ruského koláča. 

Je celkom úžasné, že si niekto myslí, že plán môže fungovať, ale prezident Biden, EÚ, Janet Yellenová a dokonca významní ekonómovia si myslia, že strop je dobrý nápad.

Otázky a odpovede Prečo nie?

Otázka: Prečo nestropovať cenu všetkého a neskoncovať s infláciou?
A: Uvedomte si to.

Otázka: Je možné, že uzáver funguje?
A: Áno. Ak je uzáver nastavený dostatočne vysoko, nebude to mať zmysel.

A ak sa nejakým šťastným osudom nastaví hranica, kam sa aj tak uberá ropa, potom budú ekonomickí negramotní húkať a fandiť svojmu údajnému úspechu.

Prečo čiapky nefungujú?

  • Čína, India a ďalšie krajiny nepôjdu. To je dosť na to, aby sa ukázala smiešnosť tohto nápadu.
  • Krajiny v EÚ majú motiváciu podvádzať.

Motivácia k podvádzaniu

Tu je zábavný úryvok z WSJ:

„Podľa kompromisu, ktorý vytvorili predstavitelia USA a členských štátov EÚ, bude zákaz pre plavidlá teraz časovo obmedzený, podľa ľudí oboznámených s plánom. Bude tiež spočívať na dôkazoch, že plavidlo úmyselne porušilo cenový strop .

Oh, porušili sme uzáver, ale nebolo to úmyselné. Čo je to za srandu.

Jedna z dvoch vecí

  1. Čiapka zlyhá a neurobí nič.
  2. Strop výrazne zlyháva a zvyšuje cenu presmerovaním ropy smerujúcej do EÚ do Číny a Indie. Potom bude musieť EÚ získať ropu z USA alebo OPEC dlhšími trasami, čím sa zvýšia náklady.

Vyššie uvedené dva body sú izolované. Na veci sa však netreba pozerať izolovane. Vzhľadom na prebiehajúcu globálnu recesiu ceny ropy pravdepodobne aj tak klesnú.

Ak tak urobia, potom, ako už bolo uvedené vyššie, ekonomickí negramotní budú kričať a fandiť údajnému úspechu čiapok.

To všetko je také hlúpe, že len ekonómovia a politici sú takí hlúpi, aby uverili, že to môže fungovať.

Pôvodný zdroj tohto článku je Mish Talk

SKsprávy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: