Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

V čase eskalácie napätia medzi USA/NATO a Ruskom sa v Ruskej federácii začala sériová výroba najnovšej medzikontinentálnej balistickej strely Sarmat, uviedol v rozhovore pre Rossijskaja Gazeta Vladimir Degtyar, generálny riaditeľ Štátneho raketového centra Makejev.

„Raketový systém je už zaradený do sériovej výroby, vybavený potrebným materiálom a výrobným zariadením,“ zdôraznil.

Ako spresnil Degtyar, „Sarmat“ v najbližších 40-50 rokoch posilní bojový potenciál ozbrojených síl a spoľahlivo zaistí bezpečnosť Ruska. V súčasných geopolitických podmienkach sa podľa neho tieto zbrane stanú hlavným faktorom jadrového odstrašovania a zárukou udržania mieru.

„Sarmat“ (RS-28) nahradí najťažšiu strategickú raketu sveta „Voevoda“ (podľa klasifikácie NATO – „Satan“, RS-20V). Vývojové práce na tomto projekte sa začali v roku 2011. Nová raketa bude schopná útočiť na ciele cez severný pól aj cez južný pól, čím prekoná systémy protiraketovej obrany.

Prvý štart „Sarmatu“ v rámci programu štátnych skúšok zo silometu kozmodrómu Plesetsk sa uskutočnil 20. apríla 2022. Ministerstvo obrany následne poznamenalo, že konštrukčné charakteristiky vo všetkých fázach letu boli potvrdené, cvičné hlavice dorazili do danej oblasti cvičiska Kura na Kamčatke. Generálny riaditeľ Roskosmos Dmitrij Rogozin označil úspešný štart za „dar pre NATO“.

Po dokončení testovacieho programu sa raketový systém Sarmat dostane do prevádzky strategických raketových síl. V raketovej formácii Užur na Krasnojarskom území sa hlavný raketový pluk už pripravuje na prezbrojenie novým raketovým systémom.

SKsprávy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: