Nikdy nepodceňujte prichádzajúce cunami destabilizujúcich “analýz” a prediktívneho programovania, ktoré sú už súčasťou hybridnej vojny proti Číne – a širšej vojny proti BRICS. Príkladom je najnovšia 128-stranová správa Hudsonovho inštitútu vo Washingtone s prorockým názvom Čína po komunizme: príprava na Čínu po skončení KS Číny.

Máte plné právo reagovať montypythonovsky, ako “rytieri, ktorí hovoria “Nie!”, tvárou v tvár tomuto nezmyslu. Ale nedajte sa pomýliť: berú to veľmi vážne. Svet amerických think-tankov je majstrom v oznamovaní snov o zmene režimu a existenčných obavách, a to roky vopred a do neznesiteľných rozmerov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Stalo sa to už v prípade tej zlovestnej správy RAND o tom, ako vyhodiť Rusko do vzduchu na viacerých frontoch, alebo tej správy Brookings o rozdelení Perzie (t. j. Iránu). Teraz je na rade najmocnejší člen nového Primakovovho trojuholníka (RIC) v BRICS: Čína.
V skutočnosti hrajú “Light my’ Fire” v turbo režime, presvedčení, že “náhly kolaps režimu v Číne nie je úplne nemysliteľný”. Vracajú sa do čias OSS (predchodcu CIA) a jeho operácií v Číne počas 2.svetovej vojny, aby naznačili, že “americké špeciálne jednotky (SOF) by mohli pomôcť stabilizovať Čínu po páde KS Číny”.
Priemerný, preto mimoriadny xenofób Gordon Chang radí Washingtonu, aby “stiahol americké spoločnosti a občanov z Číny” a ‘odstránil’ pekinské “subjekty” z kľúčových odvetví amerického hospodárstva.
Nechýbajú ani nevyhnutné výzvy, aby USA “chránili ľudské práva počas prechodného obdobia” a zasiahli s cieľom “zabrániť etnickému násiliu, občianskym vojnám a politickým odvetným opatreniam s osobitným dôrazom na päť čínskych autonómnych oblastí – Kuang-si, Sin-ťiang, Tibet, Vnútorné Mongolsko a Ning-sia”. Áno, postavme v Tibete Disneyland.
Po uskutočnení farebnej revolúcie/zmeny režimu bude “postkomunistická Čína schopná vytvoriť ústavnú demokraciu a vypracovať novú ústavu”. Na všetko bude samozrejme dohliadať Ríša chaosu, ktorá bude definovať “vzťah Číny s Taiwanom” a dokonca aj to, “ako by sa mal nový štát volať”.
Rýchlovlak internacionalizácie jüanu
Bude zábavné sledovať reakcie čínskych internetových užívateľov na Weibo, TikTok a Guancha na tento neškodný demolačný projekt. Je zrejmé, že tento dokument nemožno brať vážne ako odporúčanú politickú stratégiu. Sotva sa dá kvalifikovať ako gýčovitá psychologická a povrchná propaganda s niekoľkými doktorátmi vloženými do kognitívnej disonancie (nepríjemne novozískané informácie protirečiace predchádzajúcej predstave alebo vedomosti).
Cieľom nie je čínska verejnosť, ale v skutočnosti masy pologramotných Američanov, ktorým po stáročia nepretržite vymývali mozog o hrozbe, ktorú predstavujú zákerní komunisti. A podlí Rusi. “Ajatolláhovia”.
Hovoriť o stretu civilizácií pre hlupákov
Ako realistickú protilátku navrhujem nedávny rozhovor, ktorý zorganizovala spoločnosť Guancha v Šanghaji, s profesorom Huang Jingom, zakladateľom spoločnosti Tricontinental Vijayom Prashadom a mnou (Pepe Escobar), o širšej vojne Impéria chaosu proti Číne a krajinám BRICS.
Pridajme aj niekoľko zasvätených poznámok Miao Yanlianga, v súčasnosti hlavného stratéga investičnej banky CICC, bývalého člena Štátnej devízovej správy (SAFE) Čínskej ľudovej banky a hlbokého znalca impéria, ktorý získal doktorát na Princetone. Nedávno Miao predniesol na Pekinskej univerzite veľmi zaujímavú prednášku, ktorá bola začiatkom júna uverejnená v správe CICC.
Začnime dedolarizáciou. Miao tvrdí, že “budovanie multipolárneho menového systému si vyžaduje koordináciu politík a flexibilitu výmenných kurzov medzi hlavnými emisnými ekonomikami. V súčasnosti sa však dve hlavné prekážky, ktoré kedysi obmedzovali internacionalizáciu jüanu – vysoké úrokové sadzby v USA a očakávania znehodnotenia v obdobiach obchodného napätia – začali obracať.”
V preklade: odteraz má Čína široké možnosti, ako využiť svoj globálny obchod a podporiť internacionalizáciu jüanu. Pokiaľ ide o schopnosť Ameriky udržať si štatút rezervnej meny dolára, Miao poukazuje na dva faktory: “či USA dokážu naďalej viesť technologickú revolúciu” a “či si dokážu zachovať výhody svojho finančného systému, ako je nezávislosť Federálneho rezervného systému a schopnosť finančných trhov samoregulovať a korigovať sa”.
V súčasnosti sa však skôr zrýchľuje „fragmentácia medzinárodného menového systému“. Takže by sme mali očakávať väčšie využívanie jüanu pri platbách a ako „uchovávateľa hodnoty“, čo sa už deje vo všetkých krajinách BRICS. Miao poukazuje na kľúčový vektor: jüan je teraz „nízko úročenou menou, zatiaľ čo dolár je vysoko úročený“. Trumpove clá 2.0 „uvalené na všetky krajiny prispeli k posilneniu“ jüanu.
Tento rýchlovlak už opúšťa stanicu: „Využívaním silných stránok čínskej výroby v odvetviach, ako sú strojárstvo, elektronika a zariadenia na výrobu energie z obnoviteľných zdrojov“, Čína povzbudzuje krajiny BRICS a partnerov, aby používali jüan „na obchodné vyrovnania, čím sa vytvára samoudržiavajúci sa cyklus“ poháňaný „reálnym dopytom po obchode“. A práve tento systém chcú títo klauni zvrhnúť zmenou režimu.
Nikdy sa nepoučia
Nič sa nenaučili z kolektívneho poníženia Západu v zástupnej vojne na Ukrajine. Zhrnul to veterán starej školy Deep State, ktorý je už na dôchodku a je veteránom slávnych čias OSS. Relevantné úryvky z nášho rozhovoru:
“USA a Európa sú už vo vojne s Ruskom a prehrávajú ju. USA majú v Európe 20 000 ozbrojených vojakov, ktorí čelia Rusku. Sily NATO sú väčšinou výplodom fantázie. Ukrajina nie je ničím iným ako frontom v boji USA o kontrolu nad euroázijskou pevninou v Mackinderovom štýle. USA nemôžu zásobovať Izrael a Európu súčasne. Roztiahli sa nad rámec svojich kapacít. Pokiaľ ide o Európu, nemá armádu hodnú toho mena a väčšina jej výzbroje je zastaraná. To všetko je čistá fikcia.
Dodáva: “Európania si uvedomujú, že USA majú okolo seba priekopu, vďaka ktorej sú dosiahnuteľné len medzikontinentálnymi alebo podmorskými raketami, zatiaľ čo Európa je sama o sebe neobranyschopná: konvenčné rakety krátkeho doletu ju môžu zničiť. Na zničenie Európy za jeden deň nepotrebujete jadrové zbrane, stačí spŕška ruských rakiet.”
Porovnajte to so slovami hlavného ruského vyjednávača v Istanbule, historika Medinského, ktorý odpovedal na otázku, či sa Moskva obáva nových sankcií zo strany EÚ a USA.
“Toto nie je otázka pre nás, ani pre vyjednávací tím. Môžem vám povedať jedno: po revolúcii a občianskej vojne v roku 1920, sme mali nielen sankcie, ale aj úplnú diplomatickú a hospodársku blokádu sovietskeho Ruska. Od všetkých! Napriek tomu nám to nezabránilo vyhrať 2.svetovú vojnu. Nič nezabráni Rusku vyhrať aj teraz. Jedinou otázkou je cena víťazstva a čas potrebný na jeho dosiahnutie.”
To je realita, ktorá sa nikdy nedostane do lebiek washingtonských think tankov. Rovnako ako nikdy nepochopia technologické ciele, dnes už zrejmé, plánu Made in China 2025.
A tu prichádza chvastúnstvo, pýcha, posadnutosť zmenou režimu – a ešte horšie. Pretože ak americká vládnuca trieda vražedných psychopatov nakoniec dospeje k záveru, že nedokáže udržať unipolárnu hegemóniu ani prostredníctvom vojny, potom navždy opustí svoje milované „vzťahy“ s think tankmi a v zúfalstve sa možno uchýli aj k Samsonovej možnosti.
Kallasová oznamuje „najväčšie sankcie v histórii“ voči Rusku
Maďarský parlament schválil dodatok k ústave o odvolaní prezidenta Sulyoka! Kde je právny štát?
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Pepe Escobar: Západ sa nikdy nepoučí zo svojich ponížení
Pepe Escobar: Západ sa nikdy nepoučí zo svojich ponížení
Pepe Escobar: Západ sa nikdy nepoučí zo svojich ponížení