Slovanské Noviny

19. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rád má v súčasnosti približne 13.500 členov po celom svete. Založili ho v Jeruzaleme v 11. storočí, pred križiackymi výpravami.

Pápež František rozpustil vedenie Maltézskych rytierov, stáročia starého mníšskeho katolíckeho rádu so sídlom v Ríme, ktorý sa zameriava na charitatívnu prácu v zdravotníckej a sociálnej oblasti po celom svete. V sobotu to oznámila Svätá stolica, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Pápež vydal dekrét, v ktorom oznámil výmenu vedenia, teda Zvrchovanej rady. Na Maltézsky rád bude dohliadať dočasná vláda, a to až do zvolenia nových členov vedenia – aj nového veľmajstra. Tento proces sa má začať v januári.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Maltézski rytieri sú suverénny neštátny subjekt medzinárodného práva, s vlastnými pasmi a veľvyslanectvami, ktorý však nevlastní žiadne územie okrem dvoch budov, vrátane sídla v Ríme. Maltézsky rád je nezávislý od Vatikánu, ale skladá prísahu vernosti pápežovi.

Rád má v súčasnosti približne 13.500 členov po celom svete. Založili ho v Jeruzaleme v 11. storočí, pred križiackymi výpravami.

Rád zažíva dlhodobú krízu vedenia a František sa s ním v minulosti dostával verejne do sporov.

„Maltézsky rád víta otcovské kroky Jeho Svätosti, ktoré ukazujú, ako veľmi pápež miluje náš rád,“ uvádza sa vo vyhlásení Johna Dunlapa, šéfa dočasnej vlády. „Pápežovo rozhodnutie dať právomoci dočasnej vláde je prvým krokom v jasnom pláne pre efektívnejšie, jednoduchšie spravovanie rádu,“ dodal.

Vzostup a slabosť Maltézského rádu

Vatikán uznáva tri rády. Okrem Rádu nemeckých rytierov, aj Rád maltézskych rytierov a Ochrancov svätého hrobu.

Maltézsky rytieri sú podľa medzinárodného práva suverénnym subjektom a plnia funkciu vojenskej rady. Taktiež sú spriaznení s Vatikánom a inými globálnymi mocenskými štruktúrami. Rovnako je tiež známe ich spojenectvo s najväčším rímskokatolíckym rehoľným rádom Jezuitov.

Suverénny vojenský Maltézsky rád (Maltézsky rád) prevzal kontrolu nad mocou a bohatstvom chudobných spolubratov Kristových a Šalamúnovho chrámu z rímskeho systému. Postaral sa o to pápež Klement V., ktorý v roku 1312 potlačil templárov pomocou pápežskej buly s názvom Ad Providam. Maltézsky rád kontroloval bankérsku a vojenskú moc vo Vatikáne. Táto moc pokračovala až do 18. storočia.

Jezuiti si Maltézsky rád podriadili v roku 1798 za pomoci dočasného koadjútora (biskup spolusprávca – zvláštny typ pomocného biskupa v rímskokatolíckej cirkvi, ktorý má automatické právo nástupnictva po diecéznom biskupovi) Napoleona Bonaparta. To nakoniec viedlo k tomu, že jezuiti zaviedli britskú kontrolu nad Maltou a nadchádzajúce jezuitské kolégium vytvorili a obsadili britskí jezuiti. Neskoršie snahy o potláčanie jezuitského rádu Jezuitov v katolícky kontrolovanej Európe čiastočne ochromilo. Jezuiti v snahe zabezpečiť si misijné centrá zriaďované príslušníkmi jezuitského rádu na území Južnej Ameriky, v ktorých žili a pracovali pokresťančení indiáni, využili protestantské bankové domy a vytvorili spojenectvo s Benátskom a rodinami s veľkým vplyvom nad Britániou, ako je talianska šľachtická rodina Pallavicini, kontrolujúca monarchiu, a Rothschildovci. Jezuiti v roku 1840 dosadili do pozície monarchie Veľkej Británie pokrvnú líniu Sasko-cobursko-gothajskej dynastie. Tento rod je dnes známy ako Windsorovci, ktorí vládnu v regióne dodnes.

Rovnaký osud nakoniec postihol aj samotný Vatikán po potlačení jezuitov v roku 1773. Jezuitský rád ovládol pápežsky stolec v roku 1814 a opäť uskutočnil pomstu. Táto moc sa ešte viac zviditeľnila, keď Prvý vatikánsky koncil v roku 1869 vytvoril doktrínu pápežskej neomylnosti.

Snahy Jezuitov zbaviť Maltézskych rytierov a Vatikán ich moci, siaha až k pôvodnému potlačeniu chudobných spolubratov Kristových a Šalamúnovho chrámu. Jezuiti sú skutočným novodobým pokračovaním Chudobných spolubojovníkov Kristových a Šalamúnovho chrámu. Malej vybranej skupine týchto templárov povolil pápež Klement V. odísť do Aragónskeho kráľovstva a stali sa známymi ako Rád calatravských rytierov. Jezuiti využili Vatikán na to, aby ho ovládli zvnútra a pomstili sa tak templárskym bratom z minulosti. Časom sa z týchto rytierov nakoniec stal jezuitský rád, ktorý v roku 1541 založila mocná aragónska rodina Borja.

Zakladateľ Spoločnosti Ježišovej, stratég a organizátor protireformácie Ignác Loyola bol iba zásterkou rádu, zatiaľ čo rodina Borja ťahala za nitky Jezuitov v spolupráci s rodinou Farnese, ktorá Jezuitov ich úlohou poverila. Tá istá rodina Borja, ktorá vytvorila mestskú štvrť Borgo okolo Vatikánu. Úloha Španielska tu bola kľúčová. Ústredie španielskej inkvizície v Ríme sa nachádzalo v Borgo Pio. Ústredie jezuitov známe ako Curia Generalizia sa nachádza v Borgo Santo Spirito. Túto malú suverénnu ulicu chráni španielska tajná služba – Centro Nacional de Inteligencia. Zaujímavsťou v tejto súvislosti je kniha Zjavení, v ktorej sa spomína žena jazdiaca na šelme v šarlátovej farbe.

Arcibiskup Vigano o pápežovi ako členovi St. Gallenskej mafie a členovi Deep Church (cirkvi v Cirkvi)

Arcibiskup a vatikánsky diplomat Carlo Maria Viganò vo svojom prejave na Konferenciu o katolíckej identite v roku 2020, hovoril o pápežovi Františkovi ako členovi St. Gallenskej mafie a členovi Deep Church (cirkvi v Cirkvi), ako aj o anticirkvi, Antikristovi, Novom svetovom poriadku a konci podoby súčasného sveta:

„V mimoriadnych časoch môžeme počuť pápeža podvádzať veriacich; vidieť kniežatá Cirkvi obviňované zo zločinov, ktoré by v minulosti vzbudili hrôzu, a boli by prísne trestané, byť svedkami liturgických obradov v našich kostoloch, ktoré sú podľa všetkého výplodom zvrátenej Cranmerovej mysle, vidíme prelátov v procesii s nečistou modlou pačamamy kráčať do Baziliky sv. Petra, a počujeme, ako sa Kristov zástupca ospravedlňuje uctievačom tejto modly, keď sa ju katolík opováži hodiť do Tibery.

V týchto mimoriadnych časoch počujeme konšpirátora, kardinála Godfrieda Danneelsa, ktorý nám hovorí, že odkedy zomrel pápež Ján Pavol II., tak St. Gallenská mafia vymýšľala plán, ako na Petrov stolec dosadiť jedného zo svojich, a ako neskôr vyšlo najavo, tak to bol Jorge Mario Bergoglio. Tvárou v tvár tomuto znepokojivému odhaleniu by nás mohlo udiviť, že ani kardináli, ani biskupi neprejavili rozhorčenie, ani nepožadovali, aby sa pravda dostala na svetlo.

Keď bude táto anticirkev v plnom rozsahu zavedená, a Katolícka cirkev v kompletnom zatmení, autorita vodcov anticirkvi bude závisieť od stupňa podriadenosti sa novému svetovému poriadku, ktorý nebude tolerovať žiadne odchýlky od vlastného vierovyznania, a bude svoj dogmatizmus, fanatizmus a fundamentalizmus, ktorý dnes mnohí preláti a samozvaní intelektuáli tak vehementne kritizujú u tých, ktorí zostali verní Magistériu, bezohľadne presadzovať.

Takýmto spôsobom bude môcť cirkev v Cirkvi naďalej vystupovať pod obchodnou značkou „Katolíckej cirkvi“, ale bude otrokom myslenia nového poriadku, čím bude pripomínať Židov, ktorí potom, ako pred Pilátom popreli, že Kristus je ich kráľ, boli zotročení verejnými orgánmi svojej doby: „Nemáme kráľa, iba cisára!“

Dnešný cisár nám prikazuje zatvárať kostoly, nosiť rúška, a odkladať oslavy pod zámienkou falošnej pandémie.“

Zdroj: hnonline.sk / InfoVojna theunhivedmind.com


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d