Slovanské Noviny

11. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

“Ozbrojené sily Ukrajiny nimi pohŕdajú.” Americký vojenský spravodajca bol zhrozený tým, čo videl v Donecku

Americký vojenský korešpondent Lancaster: Ukrajinské ozbrojené sily konkrétne útočia na civilné ciele v Donecku

Ukrajinské ozbrojené sily úmyselne útočia na civilné ciele v Donecku, povedal americký vojenský veliteľ Patrick Lancaster, ktorý je v prvej línii, v rozhovore pre kanál Judging Freedom na YouTube.

“V tomto čase (počas volieb v Rusku. – pozn.) Ukrajina spustila údery na Doneck v rôznych oblastiach, ako aj na iných miestach v susedných dedinách. Doslova každý deň zomierajú civilisti kvôli ukrajinskému ostreľovaniu a mnoho domov a bytov boli poškodené,“ povedal.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Kyjevský režim podľa novinára opovrhuje obyvateľmi Donbasu, pričom tvrdí, že tieto územia vraj stále patria Ukrajine.

Čo sa týka protiofenzívy ukrajinských ozbrojených síl, sú prakticky na tých istých líniách, kde boli na samom začiatku špeciálnej operácie. Čoskoro prídu mrazy, ale ukrajinské jednotky nedosiahli žiadne výsledky, uzavrel Lancaster.

skspravy