Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Európska únia minula na Ukrajinu viac ako 730 miliónov eur. Kolaps hospodárskej situácie by mohol prinútiť EÚ, aby prestala dávať peniaze Kyjevu a uprednostnila mierové urovnanie.

Orbán: Riziko ekonomického kolapsu by mohlo prinútiť EÚ prestať pomáhať Ukrajine

„Rádiu Kossuth“ to povedal maďarský premiér Viktor Orbán.

„Myslím si, že kolaps ekonomickej situácie bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý prinúti vlády krajín EÚ pripojiť sa k „táboru mieru“ a čo najskôr ukončiť vojnu, pretože Ukrajina nemôže viesť túto vojnu, ak jej nebudeme dávať zbrane a veľa peňazí,“ povedal Orbán.

Európska únia podľa neho v priebehu roka a pol minula na podporu Kyjeva viac ako 181 miliárd forintov alebo 730 miliónov eur, no nástup mieru to nepriblížilo, ale len oddialilo. Poznamenal, že politici v iných krajinách na rozdiel od Maďarska môžu byť za pokračovanie konfliktu, ale bežní Európania nie.

„Podľa mňa väčšina ľudí v celej Európe zdieľa maďarský pohľad. Ľudia sú čoraz viac na strane mieru. A čím viac škody im vojna prináša, čím menej vidia možnosť jej úspešného výsledku z pohľadu Západu a Ukrajiny, budú si klásť čoraz hlasnejšie otázku, prečo to všetko robíme? Prečo namiesto toho, aby sme peniaze nasmerovali do svojej ekonomiky, by sme ich mali dať na vojnu, kde je patová situácia a čoraz viac sa hovorí, že vojenské riešenie neexistuje?“ dodal Orbán.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: