Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Dňa 10.2.2024 sa v Slovanskom dvore, Pribinovej dvorane v Alekšinciach pri Nitre uskutočnilo už desiate pracovné stretnutie Vlasteneckého inštitútu Petra Šveca na tému „100 dní 4. vlády Roberta Fica z pohľadu občana.“

O účasť bol mimoriadny záujem. Stretnutia sa zúčastnilo 47 osobností verejného života na čele s dvoma bývalými premiérmi SR pánmi Vladimírom Mečiarom a Jánom Čarnogurským. Prítomný bol aj prezidentský kandidát Štefan Harabin, dvaja bývalí predsedovia SNS Jozef Prokeš a Víťazoslav Moric. Prítomní boli aj dvaja poslanci NRSR, Ivan Hazucha za stranu Smer a Pavel Ľupták z poslaneckého klubu SNS.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prečo téma pracovného stretnutia všetky tieto významné osobnosti priviedla do Alekšiniec? Sú to obavy o osud demokracie v Slovensku a obavy o samotný štát. Z vystúpení účastníkov, ako aj z poslaneckých informácií vyplynulo, že

za počínaním opozície v súvislosti s novelizáciou trestného zákona nie je žiadny boj o spravodlivosť a právny štát, ale snaha o zmenu mocenských pomerov v štáte a predratie sa súčasných opozičných strán k vládnej moci bez nových volieb.

Všetci vyjadrili plnú podporu pani Martine Šimkovičovej, ministerke kultúry, ktorej sa opozícia pokúša vysloviť nedôveru. Všetci sme sa zhodli, že pád jedného ministra by mohol spustiť dominový efekt a dokonať parlamentný puč.

Jozef Prokeš vyslovil stanovisko, že boj o stoličku ministra kultúry je vlastne ideologický konflikt, pretože kultúra vo svojej podstate je súhrn ideí, na ktorých spoločnosť stojí, ktorým verí, a ktoré presadzuje. O to dôležitejšie je, aby pani Šimkovičová na svojom poste zostala.

MUDr. Paulov vyslovil nespokojnosť so stavom na ministerstve zdravotníctva, keď z trinástich najvyšších postov: Minister, dvaja štátni tajomníci a desať generálnych riaditeľov sekcií je iba jeden lekár, teda rezort je prakticky v rukách medicínskych laikov. Nepochopiteľný je fakt, že generálnym riaditeľom sekcie zdravia je dopravný inžinier, absolvent Vysokej školy dopravnej v Žiline…

Pozoruhodné boli vystúpenia oboch bývalých premiérov, ktorí sa vyjadrovali k súčasnému politickému vývoju cez optiku svojich premiérskych skúseností. Prítomní sa veľmi kriticky vyjadrovali aj na adresu elektronických médií, ktoré programovo ignorujú názory a hlasy vlastencov a do diskusných relácií pozývajú, podľa ironického vyjadrenia jedného z účastníkov, „stále tie isté kyslé ksichty.“

Pracovné stretnutie Vlasteneckého inštitútu Petra Šveca, ktorý sa vypracoval na najvplyvnejší a najvýznamnejší vlastenecký think-tank, trvalo päť hodín.

Dr. Štefan Paulov/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d