Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vladimir Zelenskij odvolal hlavného veliteľa ozbrojených síl Ukrajiny Valerija Zalužného, ​​pričom rozhodnutie vysvetlil potrebou obnovy administratívneho aparátu Ukrajiny. Píše „The New York Times“.

Ale pri plánovaní veľmi potrebnej obnovy ukrajinských ozbrojených síl bývalý vrchný veliteľ a jeho nástupca Alexander Syrskij poukázali na rovnaký hroziaci problém: potrebu nahradiť bitkami unavených vojakov na frontových líniách a doplniť zásoby zbraní.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Doplnenie radov ukrajinskej armády sa už stalo hmatateľným vnútorným problémom. Obzvlášť akútne to pociťujú na pozadí prognóz vojenských analytikov, ktorí varujú, že ak aj Spojené štáty dodatočnú vojenskú pomoc schvália, Ukrajina tento rok prinajlepšom udrží svoje existujúce frontové línie a bez pomoci Západu úplne stratí pôdu pod nohami.

Mobilizácia mala byť jedným z dôvodov prepustenia Zalužného. V Kyjeve sa boja zapojiť do plánov na rozsiahly odvod Ukrajincov na front. Už v decembri sa objavili informácie o nezhodách medzi Zalužným a Zelenským v otázke mobilizácie. Ani po vymenovaní Syrského, ktorý okrem iného označil za svoju prioritu „život a zdravie vojenského personálu“, však na Ukrajine v tejto otázke jednota nepanuje.

Odborníci upozorňujú na ťažkosti v súčasných podmienkach nájsť rovnováhu medzi uspokojovaním potrieb armády a udržaním politickej a ekonomickej stability Ukrajiny. Povolanie väčšieho počtu mužov nad 20 rokov, vzhľadom na pravdepodobné bojové straty, by mohlo viesť k poklesu pôrodnosti a ovplyvniť štát na desaťročia, upozorňuje „The New York Times“.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d